Skocz do zawartości

Impreza WRX VS ........


Bedo

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem dziesiątki wątków na forum o różnej tematyce, ale nie dowiedziałem się wszystkiego co bym chciał.

Po sprzedaży swojego poprzedniego autka szukam czegoś innego.

Numerem jeden na mojej liście jest Subaru Impreza WRX, jednak zastanawiam się czy to moich potrzeb nie wystarczy jakiś hot hatch czy coś innego.

Dotychczas jeździłem VW Phaetonem 3,2 VR6. Samochód palił w mieście 13-17 litrów na trasie 10-11. Dużo, ale za to w zasadzie żadnych innych większych pieniędzy nie musiałem ładować.

Nowy samochód ma być w utrzymaniu podobny. Ma być mniejszy, szybszy i mniej komfortowy (:D)

Powiedzmy, że mam na oku Impreze 2005r WRX Blob, po remoncie silnika, co jest chyba ogromnym plusem tego autka ponieważ na ewentualny wydatek 15 000+ nie byłoby mnie stać. Samochód który kupie ma nie ciągnąć mi z portfela wszystkich pieniędzy. Nie chcę, żeby zaraz się okazało, że do wymiany skrzynia, sprzęgło itd itp.

Czy jeżeli silnik jest po remoncie (jest jeszcze gwarancja) skrzynia już podobno nowsza mocniejsza (od 2005r) wszystkie inne podzespoły podobno igła, czy muszę przewidywać jakieś usterki? Wiem, wiem...jasnowidzami nie jesteście, ale chodzi mi o ocene ryzyka poważnych usterek w takim aucie.

I jak byście widzieli WRXa w porównaniu do powiedzmy Clio RS czy Golfa V GTI. Samochody zupełnie inne, ale wydaje mi się, że wszystkie benzyniaki powyżej 190koni i wadze sporo mniejszej od Phaetona będą mnie satysfakcjonować.

I teraz, podsumowując. Czy utrzymanie WRXa jest rzeczywiście bardzo drogie? Czy trzeba brać tabletki na uspokojenie przed każdą jazdą o to czy samochód nie bedzie miał poważnej usterki? Czu utrzymanie powiedzmy Clio RS jest duuużo tańsze?

Zdaje sobie sprawe, że na forum subaru będziecie bronić Subarku rękami i nogami, ale po dziesiątkach wątków o awariach Imprez i kosztach napraw 10 000+ po prostu boje się o to czy mnie na ten samochód stać.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jedziłem jakiś czas Golfem V GTI z dsg, lekko dłubniętym na 250 koni i tego porównać sie do WRX nie da, przynajmniej wg mnie bije na głowę WRX-a w szybkiej, fajnej jezdzie do czasu... deszczu albo zimy. W zimie cały urok prysł i cieżko tym było wogóle jezdzić nie mówiąc już o przyjemności.

Co do kosztów to chyba nikt Ci nie odpowie, za dużo różnych czynników :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz tu: viewtopic.php?f=1&t=104355&hilit=koszty+wrx

Widziałem. Ten wątek przeczytałem ze 3 razy :)

Chodzi o to, że co kierowca, to opinia. Tylko jednemu pójdzie panewka, drugiemu skrzynia itd.

Co do kosztów to chyba nikt Ci nie odpowie, za dużo różnych czynników :wink:

Właśnie tak mi sie wydawało, ale chodzi o jakieś podsumowanie. Ludzie tacy jak Wy, którzy jeżdża Subaru od jakiegoś czasu, mają wyrobioną uogólnioną opinie. Niektórzy jeździli innymi autami i mają bezpośrednie porównanie.

kup Golfa

heh...a uzasadnienie?

Nie chciałbym tym wątkiem narazić się na wyśmianie w jakiś sposób czy hejtowanie.

Na forach Volskwagenów hejtuje się Ople, Japońce i inne Francuzy, na większości for hejtuje sie VW, ople, na forum Subaru hejtuje się VW Mitasubiszi :P itd. Jestem pogodzony z tym, ale jednak czasami trzeba wyluzować, bo niektóre samochody innych marek są po prostu dobre...

 

I mam chyba to co miała pewnie część tego forum miała. Wybór rozumem czyli coś oszczędniejszego, tańszego w utrzymaniu itd. Albo sercem czyli Subaru. Nie wiem co jest w tej "cholernej" marce, że jak dziś widziałem w Gdańsku w CH Morena Hawka niebieskiego STI (pozdrawiam kierownika :) ) to aż kazałem dziewczynie zwolnić, żebym mógł sie napatrzyć :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziłem jakiś czas Golfem V GTI z dsg, lekko dłubniętym na 250 koni i tego porównać sie do WRX nie da, przynajmniej wg mnie bije na głowę WRX-a

Co brałeś? Musi kopać :D

Nawet dłubany gti nie da takiej frajdy jak seryjny wrx.

Ja swoim STIem robie GTI jak chcę :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nadal twierdzę ze lepiej z takimi załozeniami kupić Golfa...

 

nie każdy nadaje się na subaru, to jest bezkompromisowe auto i trzeba sobie z tego zdawać sprawę

 

No to mnie teraz zbiłeś z pantałyku :( Wolałbym opinie w stylu "kupuj będziesz się martwił później, albo "kupuj, impreza to całkowicie bezawaryjne auto lać i jeździć" :P

Jednak, chciałbym jeszcze zaznaczyć, że interesują mnie samochody z remontowanym silnikiem. Czy słusznie? W takim aucie chyba prawdopodobieństwo kolejnych awarii jest mniejsze (tak samo jeżeli chodzi o skrzynie 2005r +). Zaznacze, że remont robiony w b dobrym serwisie nie ASO i na gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja robię Twoje STI jak chcę :twisted:

 

i nadal twierdzę ze lepiej z takimi załozeniami kupić Golfa...

 

nie każdy nadaje się na subaru, to jest bezkompromisowe auto i trzeba sobie z tego zdawać sprawę

A na śniegu i lodzie to ja wszystkie EVA i STI robię jak chcę Justynką :mrgreen:

A z tymi założeniami to nie Golfa, a moje S3 :P

 

Ps. Wybierasz się na ten tor koło mnie w sierpniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja robię Twoje STI jak chcę :twisted:

 

i nadal twierdzę ze lepiej z takimi załozeniami kupić Golfa...

 

nie każdy nadaje się na subaru, to jest bezkompromisowe auto i trzeba sobie z tego zdawać sprawę

A na śniegu i lodzie to ja wszystkie EVA i STI robię jak chcę Justynką :mrgreen:

A z tymi założeniami to nie Golfa, a moje S3 :P

 

Ps. Wybierasz się na ten tor koło mnie w sierpniu?

 

a na suchym co tą S "padliną" chcesz zrobić ? :P

 

mam ambitny plan aby się wybrać, ale wiesz jak to jest z planami... :wink:

 

-- 19 sie 2012, o 00:08 --

 

taaa Golfem :roll:

 

wrxem Cię "zjem"... ale nie w tym rzecz... mając takie kryteria zakupu, ja bym szukał frajdy w mocnym hot-hatchu

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

a Ty z czego ryjesz... :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tymi założeniami to nie Golfa, a moje S3 :P

Szczerze, to baaaaardzo chętnie....ale nie ten budżet niestety :(

Ale taka S3 wg mnie super samochód :)

 

A jeżeli chodzi o potencjalnych konkurentów przy moim wyborze to naświetle szerzej:

Focus ST (jednak będzie to jeden z tańszych na allegro co za tym idzie w nie najlepszym stanie)

Leon Cupra (nowszy albo starszy)

Golf IV R32

350z (ale tak samo jak Focus ST)

I inne cuda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na suchym co tą S "padliną" chcesz zrobić ? :P

 

Prowadzi się bardzo dobrze i nic nie stuka-puka, a i pali "na dotyk"

:mrgreen:

A tak szczerze to na suchym, mokrym i sniegu daje radę w jeździe cywilnej - na OS się nią nie śmiem pchać :wink:

mam ambitny plan aby się wybrać, ale wiesz jak to jest z planami... :wink:

 

Dawja znaka i wpadaj. Autostradą to masz teraz 45 minut drogi, a tor jest 5 minut jazdy od zjazdu :idea: . Tylko w sierpniu, bo we wrześniu nie ma mnie w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co brałeś? Musi kopać

Nawet dłubany gti nie da takiej frajdy jak seryjny wrx.

Ja swoim STIem robie GTI jak chcę

 

Po pierwsze : Iloma GTI jezdziłeś i czy faktycznie chcesz ze mną polemizować pod wzgledem odczuć z różnic pomiędzy Subarkami... Dla twojej informacji jeżdziłem już chyba wszytskimi Imprezami od WRx 92, przez 22b, Type R/RA, po Sti 2011... Ekspertem/ kierowcą rajdowym nie jestem, ale coś tam sobie czuje i wiem jakie auto daje odrobine frajdy - fakt w moim odczuciu. Frajda nie ma nic wspólnego z osiągami, to subiektywne odczucia z prowadzenia pojazdu. Jeżeli uważasz ze praca DSG w tybie sport przy mocy 250 koni w małym aucie nie robi frajdy to szczerze gratuluje :!:

 

Dwa: To forum inteligentnych ludzi i z chociażby minimalną klasą i teksty typu "co brałeś" pozostaw dla siebie i swoich kolegów - to taka rada jak nie chcesz z tąd w najbliższym czasie wylecieć :wink:

 

Bedo problem w tym, że większość z nas ładuje w te auta Tyle ile ma. Nawet nikt nie pdodlicza ile wydał bo policzając... sam uznałby, że jest idiotą :mrgreen: Subaru ma cieszyć, z każdą modyfikacją cieszy coraz bardziej a ile to kosztowało... ważne że cieszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehehehe.... "synek" - kiedy chcesz , odpalam swoją wuerixinę i leczę Cię ze złudzeń... :lol:

ojjjj tatuuuuuusiuuuuuuuuuuuu za duzo dzis wypiłeś :lol::lol::lol:

Zapominasz?

Mówisz o GTI V vs STI :idea: :!:

Nie mówimy w tym wątku o Twoim aucie vs moim, a doradzamy co kupić

Chyba :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedo problem w tym, że większość z nas ładuje w te auta Tyle ile ma. Nawet nikt nie pdodlicza ile wydał bo policzając... sam uznałby, że jest idiotą :mrgreen: Subaru ma cieszyć, z każdą modyfikacją cieszy coraz bardziej a ile to kosztowało... ważne że cieszy :wink:

W 100% rozumiem...ja pewnie bym ładował też wszystko co mam, ale czy te wszystko by starczyło (?) :roll:

No będę czytał dalej wasze opinie i myślał, myślał i myślał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze : Iloma GTI jezdziłeś i czy faktycznie chcesz ze mną polemizować pod wzgledem odczuć z różnic pomiędzy Subarkami

Jeździłem jednym i stwierdziłem, że porażka.

Dwa: To forum inteligentnych ludzi i z chociażby minimalną klasą i teksty typu "co brałeś" pozostaw dla siebie i swoich kolegów - to taka rada jak nie chcesz z tąd w najbliższym czasie wylecieć :wink:

Wierzę, że mógłbys mi to załatwić :D

Nie bierz tego jednak tak do siebie i wyluzuj z deka, bo nie każdemu podchodzi golfik :wink:

 

Dlaczego porównywać porobionego golfa do standardowego wrxa?

Dłubmy dwa lu porównujmy standardowe.

Mów co chcesz, ale to nie ta klasa. Chociażby biorąc pod uwagę napęd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mów co chcesz, ale to nie ta klasa. Chociażby biorąc pod uwagę napęd

Czy Ty nie umiesz czytać czy jak?

do czasu... deszczu albo zimy. W zimie cały urok prysł i cieżko tym było wogóle jezdzić nie mówiąc już o przyjemności.

Tu chyba jasno napisałem co myślę o napędzie :roll:

Jestem fanem jednej i jednie słusznej marki, zwykle inne auta traktuje z góry chyba, że któreś mnie czymś mile zaskoczy. Tak zaskoczył mnie golf ( mimo, że że długo go wyśmiemwałem po pojeżdzawkach w versji 4 GTI i R, ale ver 5 GTI okazała się naprawde fajna), Tak ostatnio mile zaskoczył mnie też prosię Boxster... mimo że miał 204 konie. Emocje za kierownicą i przyjemnośc to nie tylko to co skilujesz na światłach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo, ja natomiast nie jestem bezgranicznym fanem subaru i też znam auta, które dają wiekszą frajdę niż ta marka (zależy o jakiej frajdzie mowa). Nie zamierzam kłócić się o golfy. Dla mnie to sweter pod szyję :wink: Jeśli jednak golf to R

A jesli mowa o frajdzie to zamiast golfa kupiłbym e46 330i 8)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...