Jump to content

Opony 215/60/R17

canecorsoit
 Share

Recommended Posts

W standardzie masz rozmiar 215/60/R16 lub 215/55/R17 tak więc 215/60/R17 się zmieszczą a auto będzie około 3,2% przekłamywać na prędkościomierzu, czyli jadąc 100km/h faktycznie będziesz jechał 103,2 km/h.

OK super dzięki jeżeli chodzi o szybkość to i tak staram się jeździć wolniej :wink:

Bardziej zależy mi na możliwościach terenowych dlatego te 2 centymetry na średnicy zawsze mile widziane. Bałem się tylko o ewentualne obcieranie z przodu przy skręconych kołach :cry: Teraz muszę poszukać czegoś ciekawego w tym rozmiarze.

OK super dzięki jeżeli chodzi o szybkość to i tak staram się jeździć wolniej :wink:

Bardziej zależy mi na możliwościach terenowych dlatego te 2 centymetry na średnicy zawsze mile widziane. Bałem się tylko o ewentualne obcieranie z przodu przy skręconych kołach :cry: Teraz muszę poszukać czegoś ciekawego w tym rozmiarze.

Jak zalęży Ci na właściwościach terenowych to lepiej weź 215/65R16, bo w 215/60R17 to wybór opon jest bardzo mizerny i drogo.

Jak zalęży Ci na właściwościach terenowych to lepiej weź 215/65R16, bo w 215/60R17 to wybór opon jest bardzo mizerny i drogo.

chyba że myślisz o większych hamulcach, to wtedy od R17 w górę

• 4 weeks later...

Dzisiaj byłem w serwisie oponiarskim i mechanik twierdzi że 215/60/17 nie wejdzie bo będzie obcierać o nadkole przy przedniej osi od strony zderzaka bo jest tam takie zgrubienie w nadkolu. :cry: Kurde już nie wiem co myśleć. Strach zaryzykować tyle pieniędzy na opony jak będzie jakiś problem. Może ktoś z Was ma założony taki rozmiar. Zależy mi żeby gumy było więcej jestem przyzwyczajony bardziej do terenówek i trochę profil dla mnie za niski.

W standardzie masz rozmiar 215/60/R16 lub 215/55/R17 tak więc 215/60/R17 się zmieszczą a auto będzie około 3,2% przekłamywać na prędkościomierzu, czyli jadąc 100km/h faktycznie będziesz jechał 103,2 km/h.

licznik (mojego przynajmniej) forka klamie jak najety zawyzajac dobre 10% takze taka zamiana spowoduje zmniejszenie a nie pojawienie sie przeklaman ;-)

a przy okazji - nie sprawdzalem osobiscie ale tam jest tyle miejsca ze tez bardzo bym sie zdziwil gdyby ten numer wieksze opony mialy o cos obcierac...

pyzdra

janek