Skocz do zawartości

Opony 215/60/R17


canecorsoit

Rekomendowane odpowiedzi

OK super dzięki jeżeli chodzi o szybkość to i tak staram się jeździć wolniej :wink:

Bardziej zależy mi na możliwościach terenowych dlatego te 2 centymetry na średnicy zawsze mile widziane. Bałem się tylko o ewentualne obcieranie z przodu przy skręconych kołach :cry: Teraz muszę poszukać czegoś ciekawego w tym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK super dzięki jeżeli chodzi o szybkość to i tak staram się jeździć wolniej :wink:

Bardziej zależy mi na możliwościach terenowych dlatego te 2 centymetry na średnicy zawsze mile widziane. Bałem się tylko o ewentualne obcieranie z przodu przy skręconych kołach :cry: Teraz muszę poszukać czegoś ciekawego w tym rozmiarze.

Jak zalęży Ci na właściwościach terenowych to lepiej weź 215/65R16, bo w 215/60R17 to wybór opon jest bardzo mizerny i drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj byłem w serwisie oponiarskim i mechanik twierdzi że 215/60/17 nie wejdzie bo będzie obcierać o nadkole przy przedniej osi od strony zderzaka bo jest tam takie zgrubienie w nadkolu. :cry: Kurde już nie wiem co myśleć. Strach zaryzykować tyle pieniędzy na opony jak będzie jakiś problem. Może ktoś z Was ma założony taki rozmiar. Zależy mi żeby gumy było więcej jestem przyzwyczajony bardziej do terenówek i trochę profil dla mnie za niski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardzie masz rozmiar 215/60/R16 lub 215/55/R17 tak więc 215/60/R17 się zmieszczą a auto będzie około 3,2% przekłamywać na prędkościomierzu, czyli jadąc 100km/h faktycznie będziesz jechał 103,2 km/h.

 

licznik (mojego przynajmniej) forka klamie jak najety zawyzajac dobre 10% takze taka zamiana spowoduje zmniejszenie a nie pojawienie sie przeklaman ;-)

 

a przy okazji - nie sprawdzalem osobiscie ale tam jest tyle miejsca ze tez bardzo bym sie zdziwil gdyby ten numer wieksze opony mialy o cos obcierac...

 

pyzdra

janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...