Skocz do zawartości

godne ass.... istance - nie powiązane z OC/AC


elias

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

szukam sensownego assistance do dokupienia osobno dla auta które już ma OC.

mam jakieś assistance ale mnie zaholują do najbliższego ASO lub gdzie im będzie wygodnie - a nie o to mi chodzi.

Potrzebne mi to na możliwą okoliczność "odprowadzenia" auta w odpowiednie miejsce dalej niż np. 150-200km - po awarii lub w razie potrzeby.

(czyli np. jestem w gdzieś (np. kielce) i chcę auto odstawić np do domu albo i dalej na zabiegi kosmetyczno-mechaniczne. )

 

Było PTU Lux polska ale zmienili OWU (2012.06.01) i już holują nie dalej niż od miejsca zdarzenia do siedziby. Odpada.

Starter z tego co widzę nie bangla jeszcze u nas.

Przy okazji - czy ma ktoś doświadczenie w Polsce u nas z kartą członkowską ADAC może ?

 

gdyby ktoś cos mógł polecić - byłbym wdzięczny.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było PTU Lux polska ale zmienili OWU (2012.06.01) i już holują nie dalej niż od miejsca zdarzenia do siedziby. Odpada.

 

 

zmienili :?: :shock: ale numer! no wlasnie korzystam z tego "wypasu" - było do 4k pln kosztów na kazde holowanie... czyli jak umowe z nimi mam do marca nast. roku to jeszcze chyba mogę korzystac...

 

za dużo osób od SUBARU dowiedziało się o tej korzystnej ofercie i zobacz jaka reakcja :lol::lol::lol:

 

 

...ale co by nie mowić to strasznie szkoda bo oferta była MEGA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była fajna to prawda...

zmiana PTU OWU Polska lux jest świeża więc IMHO jak podpisywałeś / kupowałeś przed 2012.06.01 to do końca Twojego zawartego ubezpieczenia masz luz. A potem trza coś znaleźć...

Teraz u nich się opłaca jedynie jak auto Ci pokaprysi dalej od chaty niż chciałbyś je zawieźć.... Bzdura kompletna...

 

post-8641-135184474831_thumb.png

 

No to szukamy dalej, kto coś wie - dawać info - pomuki do zgarnięcia!

 

No i przyznać się czy/ kto korzystał z ADAC w PL i jest dumnym członkiem :mrgreen: ADAC?

 

U nas był SKIP ( coś podobnego ) ale widze po www że już jakiś czas chyba nie działają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dzień dzisiejszy to chyba tylko ta firma w Polsce oferuje to co chcecie bez limitów:

http://www.compensa.pl/Klientindywidualny/Samochód/Assistance/tabid/294/Default.aspx

wiesz, to nie tak ze sobei zycze bez limitów - ale niech to ma jakiś sens a nie popierdółka z jakimiś rownaniami :)

 

Troche lipa, ale ja bede mial alternatywe, hehe :mrgreen:

dawaj co wykminiles łotrze :)

 

też zauważyłem tą COMPENSĘ- ale jeszcze nie poczytałem OWU i nie wiem ile składke krzyczą...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

edit po fonie do COMPENSY.

 

skladka wyliczana indywidualnie wg marki, modelu i wieku auta.

sumy ( limity) ubezp to 5k i 10k Euro - skladka dla mnie odpowiednio ( Legacy MY'04) - 400 i 550 pln

 

Szału nie ma jednym słowem ( wporównaniu do poprzedniego PTU :) )

 

W cenie 80-90Euro jest ADAC który jest zajebisty w całej Europie - ale nie wiem jak działa u nas w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawił mnie ten temat i zaczynam go dokładniej analizować.

Dowiedziałem się już że autoryzowanym przedstawicielem w Polsce firmy ADAC jest nie kto inny a starter :mrgreen:

 

http://moto.pl/MotoPL/1,88571,8078513,A ... olsce.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe akurat wczoraj kupiłem polisę PTU Lux. Przy tak starym aucie jak moje (`95) i tak nie ma alternatywy.

Moje szczęście polega na tym, że mieszkam na zadupiu więc każda pojeżdżawka jest dość daleko więc mnie przywiozą. A firmę mam 2 km od domu więc bez różnicy gdzie mnie wyrzucą.

A o holowaniu zepsutego auta z zakopanego za 110(koszt polisy) pln można pomarzyć :wink:

 

Ale faktem jest, że opcja zabierania auta spod domu i wywózki na drugi koniec Polski jak u Carlosa to było zbyt piękne na dłuższą metę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaciekawił mnie ten temat i zaczynam go dokładniej analizować.

Dowiedziałem się już że autoryzowanym przedstawicielem w Polsce firmy ADAC jest nie kto inny a starter :mrgreen:

 

http://moto.pl/MotoPL/1,88571,8078513,A ... olsce.html

 

ta wiadomość jest z 2010 roku, ale pewnie zauwazyłeś... :mrgreen:

 

-- 22 sie 2012, o 22:39 --

 

 

Ale faktem jest, że opcja zabierania auta spod domu i wywózki na drugi koniec Polski jak u Carlosa to było zbyt piękne na dłuższą metę...

 

tia, o to to - o to właśnie mi chodziło - nie żebym zazdrościł, ale bym się pisał na taki pakiet....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przy samym, krótkoterminowym, Assistance mamy do czynienia z antyselekcją, więc IHMO dla ubezpieczyciela jest to średnio ciekawy business, co potwierdzają statystyki aktuarialne.

Dla rocznego Ass, to wydatek (piszę z pamięci) od 500 zł w górę.

Sprawdź Wartę - ostatnio zanotowali największą dynamikę w komunikacji na rynku, coś za tym musi stać :)http://www.warta.pl/documents/10157/1763805/Porownanie_wariantow_Assistance.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam assistance w mBanku, ale chyba trzeba miec tam rachunek. Seksowne opcje sa za 10 pln/miesiac na terenie kraju, za 15pln europa.

 

Holowanie, paliwo, przebite opony, kontynuacja podrozy (dobre jak jedziesz polonezem po europie), noclegi dla Ciebie i pasazerow.

 

Raz korzystalem, od telefonu do przyjazdu lawety 30 min max.

Co fajne, assistance jest powiazany z kierowca, a nie z samochodem. Mozesz byc czyims pasazerem i skorzystac. Chyba mozesz 2x w roku skorzystac z jednego rodzaju swiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assistance nie ważne jak jest nazwany powinien mieć -

 

- duzy limit na holowanie kwotowe lub kilometrowe (min 400km / 3-4kpln)

- holowanie do miejsca wskazania

 

 

totalnie nie wazne w przypadku posiadacza subaru jest czy będzie pomoc tłumacza i inne bzdety :D

 

 

 

chyba mam coś na oku na nast. rok - ale musze to jeszcze potwierdzić - do marca mam jeszcze zapewnione usługi mojego ulubionego PTU (ehhh z nieba mi spadł ich pakiet :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...