Skocz do zawartości

Ogrzewanie postojowe webasto,eberspacher


kraftpol

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś już montował coś takiego do imprezy? Pomyslałem,ze to jest optymalna opcja na zimę dla kierowcy i dla panewek kapryśnego boxera :)

Są takie ogrzewania załączane na pilota. W zimie przy śniadanku włączasz sobie ustrojstwo przez szybę w domu i za 10min masz terrarium w aucie,ciepły silnik i odmarznięte szyby. Co Wy na to? Wsiadacie do ciepłego auta i od razu można normalnie jechać,a nie przez pół miasta do 3 tys obrotów i z duszą na ramieniu,czy już olej się na panewkach pokazał :)...

Kiedyś miałem Suprę turbo i założyłem sobie alarm z możliwościa zdalnego odpalania. Też fajna opcja.....mina sasiadów bezcenna,kiedy skrobali szyby,a ja sobie chyc do cieplutkiego bolida.Tylko trochę szyby drżały na 6 piętrze w mieszkaniu jak chodziła,bo tak nie wolno grzać auta.Raz mi nawet wcisnęli piankę budowlana do wydechu,ale sama się na szczęście wydmuchała :).

Dla tego opcjuje za Webasto, albo lepiej Eberspacherem,bo tańszy i lepszy podobno.Może ktoś już coś takiego zakładał,może coś polecić lub dać jakies wskazówki na ten temat.Całe ustrojstwo podobno 3kg waży, wiec się chyba moje RA nie obrazi ,jak zobaczy inne korzyści z tego płynace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płyn chłodniczy podgrzewa właśnie olej który znajduje się między innymi w filtrze oleju ze stopką(która jest wymiennikiem ciepła)w bloku silnika,w głowicach,ponadto ciepły blok podgrzeje pompę olejową i parę jeszcze innych części w których znajduje się olej-który jak Ci wiadomo ma decydujące znaczenie dla panewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płyn chłodniczy podgrzewa właśnie olej który znajduje się między innymi w filtrze oleju ze stopką(która jest wymiennikiem ciepła)w bloku silnika,w głowicach,ponadto ciepły blok podgrzeje pompę olejową i parę jeszcze innych części w których znajduje się olej-który jak Ci wiadomo ma decydujące znaczenie dla panewek.

 

Dokładnie tak jest. Po podgrzaniu przez webasto olej w silniku ma już całkiem sporą temperaturę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płyn chłodniczy podgrzewa właśnie olej który znajduje się między innymi w filtrze oleju ze stopką(która jest wymiennikiem ciepła)w bloku silnika,w głowicach,ponadto ciepły blok podgrzeje pompę olejową i parę jeszcze innych części w których znajduje się olej-który jak Ci wiadomo ma decydujące znaczenie dla panewek.

 

No ok to może podgrzać olej tylko w tych miejscach ale oleju w misce nie ma szans podgrzać i jest zimny tym bardziej ze olej nie ma obiegu wiec ten w misce będzie mimo wszystko zimny. Sporą temperaturę ma dzięki temu ze jak odpalimy samochód pojedziemy kawałek to dzięki ciepłemu płynowi szybciej się nagrzewa stąd temperatura oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że tez poważnie zaczynam o tym myśleć. Wiecie może jakie koszta mniej więcej i gdzie to można kupić i zamontować, żeby było dobrze? Jest opcja programowania godziny odpalenia, a można też z pilota cyknąć?

 

Jest. Pare tysia, tak ze 3 do 5 i bedzisz se mógł cykać, pykać i co tak se chesz robić w ciepełku 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że tez poważnie zaczynam o tym myśleć. Wiecie może jakie koszta mniej więcej i gdzie to można kupić i zamontować, żeby było dobrze? Jest opcja programowania godziny odpalenia, a można też z pilota cyknąć?

 

Można nawet telefonem uruchamiać :wink:

Tu masz namiary http://www.eberspaecher.pl/page.php/1/0/show/99/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płyn chłodniczy podgrzewa właśnie olej który znajduje się między innymi w filtrze oleju ze stopką(która jest wymiennikiem ciepła)w bloku silnika,w głowicach,ponadto ciepły blok podgrzeje pompę olejową i parę jeszcze innych części w których znajduje się olej-który jak Ci wiadomo ma decydujące znaczenie dla panewek.

webasto podgrzeje plyn chlodniczy, ten ogrzeje silnik, silnik podgrzeje olej pozostaly w obiegu a ten scieknie do miski zamiast siedziec na miejscu i czekac na zimny start...

 

dziekuje... wole tradycyjne metody... odpalasz, grzejesz w tym czasie odsniezasz auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A płyn chłodniczy podgrzewa właśnie olej który znajduje się między innymi w filtrze oleju ze stopką(która jest wymiennikiem ciepła)w bloku silnika,w głowicach,ponadto ciepły blok podgrzeje pompę olejową i parę jeszcze innych części w których znajduje się olej-który jak Ci wiadomo ma decydujące znaczenie dla panewek.

webasto podgrzeje plyn chlodniczy, ten ogrzeje silnik, silnik podgrzeje olej pozostaly w obiegu a ten scieknie do miski zamiast siedziec na miejscu i czekac na zimny start...

Ty tak na poważnie? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i nie mogłem się pohamować i właśnie założyłem Webasto do mojego RA.

Startuje na pilota,dogrzewa motor w 10 minut,podczas jazdy cały czas "pomaga" silnikowi dużo szybciej osiągnąć odpowiednią temperaturę.

Jak zostawiam auto na jakiś czas na mieście,to webasto ciągle pilnuje temperatury i jak wracam nawet po godzinie,to motor ma stale 90 stopni.

Po odpaleniu podgrzanego silnika rano,wskaźnik temperatury OLEJU natychmiast rośnie do 70 stopni.

Spala niezauważalne ilości paliwa!!!

Gorąco polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie mogłem się pohamować i właśnie założyłem Webasto do mojego RA.

Startuje na pilota,dogrzewa motor w 10 minut,podczas jazdy cały czas "pomaga" silnikowi dużo szybciej osiągnąć odpowiednią temperaturę.

Jak zostawiam auto na jakiś czas na mieście,to webasto ciągle pilnuje temperatury i jak wracam nawet po godzinie,to motor ma stale 90 stopni.

Po odpaleniu podgrzanego silnika rano,wskaźnik temperatury OLEJU natychmiast rośnie do 70 stopni.

Gdzie instalowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...