Jump to content

Subaru Outback - Tak !!! ale jaki ?


mawer

Recommended Posts

Witam,

 

Z góry przepraszam, wiem podobne tematy pojawiały się wielokrotnie ale jakoś jednoznacznie nie mogę podjąć decyzji, którego outbacka wybrać dla siebie, pomimo wielu godzin studiowania forum. Autko zamierzam używać do jazdy na co dzień we Wrocławiu, trasy do 200km związane z wypadami na rybki.

 

Na 100% - autko natychmiast zagazuję.

 

 

Zastanawiam się nad Outbackiem III generacja, choć po głowie chodzi mi również możliwość sprowadzenia IV generacji.

 

Silnik, no właśnie tu mam rebus, co prawda H6 kusi osiągami jednak ze względu na LPG i regulację luzów itp. odpuszczam sobie, 2.5 T w zasadzie też...

 

Pozostał 2.5 wolnossak i idąc tą drogą 2 wersje skrzyń ASB i Manualna. Problem w tym, że do tej pory poruszam się passatem b5 w automacie jak również jeep'em i jakby nie było stałem się bardzo wygodny ;)

 

Czytając forum natrafiłem na opinie, że 2.5 w automacie trzeba mocno deptać żeby jechało, ale też takie, że autko jeździ poprawnie :) Jak to faktycznie jest ? I tu proszę o opinie użytkowników. Jak ta poprawność jazdy ma się do 130km TDI w automacie?

 

Czy mimo wszystko lepiej w tej wersji silnikowej wybrać manual ?

Czy może lepiej poszukać czegoś w USA z IV generacji z CTV ?

 

Obydwie generacji podobają mi się ;)

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

 

Mawer

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim będzie to zupełnie inna charakterystyka silnika - nie będziesz miał tyle momentu, przy niskich obrotach szczególnie.

Ja bym sugerował (jeśli długo tym passkiem jezdziles) żebyś się najpierw wspomnianym wolnym ssakiem przejechał, bo może się okazać, ze Ci w ogóle nie podpasuje.

Link to comment
Share on other sites

Żeby jechał trzeba go (n/a) wysoko kręcić, a poza tym nawet jeśli ma na papierze lepszy czas do setki, niż np TDI, to nie masz takiego wrażenia, bo nie ma turbo i tego pier...uderzenia ;)

 

Ale ogólnie samochód bardzo fajny, mnie chodzi tylko o to, ze cieżko komuś dopasować silnik i skrzynię przez internet - uważam, ze trzeba się samemu samochodem przejechać.

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz gazować to polecam Outback 2.5 w automacie. Bez problemu zrobisz to we Wro w zakładzie który zagazował już niejedno Subaru.Nie wiem jak się jeździ 130 TDI , bo nigdy takim nie śmigałem więc nie mam porównania. Ja przesiadłem się z 1.3 - 75KM i dla mnie jest OK, choć czasem przy wyprzedzaniu przydało by się więcej mocy. Jak auto ma służyć do normalnej ,jazdy + wypad nad wodę to nie widzę lepszego rozwiązania. Sam często siedzę nad jeziorem i dojazd offroadem po błocie i dziurach jest bezproblemowy. O zimie , śniegu i zaspach nie wspomnę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...