Skocz do zawartości

Koszt regulacji zaworów w Outbacku H6 - fakty i mity...


sportiwoda_pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może podać jakie powinny być luzy zaworowe w H6 2007r?

 

Być może będę miał wymieniane uszczelki pod pokrywami głowic to będą zawory na wierzchu i okazja żeby sprawdzić czy wymagają już regulacji. Warsztat nie zna się na Subarakach więc uszczelki wymienią ale wyregulować zawory bym musiał zapewne podjechać gdzie indziej. Chodzi teraz tylko o wskazanie tolerancji wymiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podać jakie powinny być luzy zaworowe w H6 2007r?

 

Być może będę miał wymieniane uszczelki pod pokrywami głowic to będą zawory na wierzchu i okazja żeby sprawdzić czy wymagają już regulacji. Warsztat nie zna się na Subarakach więc uszczelki wymienią ale wyregulować zawory bym musiał zapewne podjechać gdzie indziej. Chodzi teraz tylko o wskazanie tolerancji wymiarów.

Valve clearance:

Intake

0.20+0.04−0.06 mm (0.0079+0.0016−0.0024 in)

Exhaust

0.35±0.05 mm (0.0138±0.0020 in)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow Wojo - jesteś dla mnie gość!

Dzięki za ekspres!

 

Ciekawe czy regulacja jest jakaś specyficzna Subarowska czy każdy rozgarnięty mechanik jak ma je przed oczami to wyreguluje...

Edytowane przez KaiM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe czy regulacja jest jakaś specyficzna Subarowska czy każdy rozgarnięty mechanik jak ma je przed oczami to wyreguluje...

Nie bardzo wyreguluje nie mając odpowiednich "szklanek"...

To nie 2.0 SOHC, gdzie regulację przeprowadza się za pomocą śrubek i nakrętek kontrujących. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem dziś w Technotopie w Lublinie i zapytałem o koszt regulacji luzów zaworowych w H6

Usłyszałem "około 8000pln"

 

Zawodowo, poskładanie całości do kupy trwa "trochę" więcej niż 3h.

nie przypominam sobie by cena za reg. zaworów przekroczyla...2800 brutto

Biorąc pod uwagę powyższe sądzę, że nawet z przejazdem 1200km u Pana Andrzeja będzie taniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w Technotopie w Lublinie i zapytałem o koszt regulacji luzów zaworowych w H6

Usłyszałem "około 8000pln"

 

Zawodowo, poskładanie całości do kupy trwa "trochę" więcej niż 3h.

nie przypominam sobie by cena za reg. zaworów przekroczyla...2800 brutto

Biorąc pod uwagę powyższe sądzę, że nawet z przejazdem 1200km u Pana Andrzeja będzie taniej

 

A "Pan Andrzej" to gdzieś wyemigrował, że trzeba 1200km do Niego jechać?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Byłem dziś w Technotopie w Lublinie i zapytałem o koszt regulacji luzów zaworowych w H6

Usłyszałem "około 8000pln"

 

Zawodowo, poskładanie całości do kupy trwa "trochę" więcej niż 3h.

nie przypominam sobie by cena za reg. zaworów przekroczyla...2800 brutto
Biorąc pod uwagę powyższe sądzę, że nawet z przejazdem 1200km u Pana Andrzeja będzie taniej

A "Pan Andrzej" to gdzieś wyemigrował, że trzeba 1200km do Niego jechać? :)
Ups..., faktycznie, miało być 600km. Ta kwota z Technotopu wprowadziła mnie w taki stan, że wszystko podwajam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Usłyszałem "około 8000pln

 

Odlecieli :)

 

 

Pewnie im się po prostu nie chciało robić i dali zaporową cenę ;)

 

Chociaż znajomy glazurnik też tak zrobił. Za całą łazienkę normalnie wziąłby 6000, ale że jest gruby, a łazienka mała, ciasna, 4 piętro bez windy - to mu się po prostu nie chciało, ale żeby nie było że "nie zrobię" to powiedział 10k. Jakież było jego zdziwienie jak klient się zgodził :P no i musiał robić, biedny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Usłyszałem "około 8000pln

Odlecieli :)

Pewnie im się po prostu nie chciało robić i dali zaporową cenę ;)

 

Chociaż znajomy glazurnik też tak zrobił. Za całą łazienkę normalnie wziąłby 6000, ale że jest gruby, a łazienka mała, ciasna, 4 piętro bez windy - to mu się po prostu nie chciało, ale żeby nie było że "nie zrobię" to powiedział 10k. Jakież było jego zdziwienie jak klient się zgodził no i musiał robić, biedny...

I weź tu człowieku korzystaj z usług "specjalistów"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pytam tak na przyszłość, czy ktoś zna sprawdzony warsztat ogarniający H6 odnośnie sprawdzenia i ewentualnej regulacji luzu zaworowego na podkarpaciu lub małopolsce? Znajomek posiadający Nissana 350Z z silnikiem wymagającym regulacji zaworów po przejechaniu 150k km na LPG wybiera się gdzieś w okolice Pilzna do gostka który szlifuje szklanki, ktoś coś wie na jego temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pytanie mam odnośnie czynności jakie trzeba wykoanć aby dostać sie do szklanek w H6 (w przypadku gdzy zajdzie koniecznośc regulacji luzów)

Potwierdźcie lub wyprowadźcie z błędu.

Tak po krótce kolejnośc:

1. Wyjęcie silnika

2. Rozebranie całego rozrządu (w tym: zdjęcie pokrywy aluminiowej, łańcuchów i napinaczy)

3. Demontaż kół rozrządu (4 szt.) i innych jeśli potrzeba 

4. Wyjęcie pokrywy almuniniowej tylnej - tu mam wątpliwości czy potrzeba.

5. Demontaż wałków rozrządu
6. No i teraz mamy dostęp do szklanek.
Montaz w odwrotnej kolejności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołożę swoje 3 grosze:

 

Jestem po regulacji zaworów w h6 3.0

 

Objawy były takie że od jakiegoś czasu na wolnych lekko poszarpywało budą, ledwo wyczuwalne to było ale gazownik zwrócił na to uwagę że nie jest to normalne. Do tego doszły wypadające co jakiś czas zapłony. Przy przebiegu 173 tys. z czego ponad 80 na LPG oddałem auto do mojego mechanika (żadne ASO, po prostu ogarnięty fachowiec)

 

Kolega stwierdził że skoro silnik trzeba wyjąć to lepiej ściągnąć głowice i oddać je do przeszlifowania, pomierzenia itp jak ma być zrobione porządnie. Tak też zrobił, ponarzekał przy tym jaka to przesrana robota :)
Głowice oddał do swojego fachowca co podobno jest najlepszy ale nietani. W głowicach wymieniona jedna prowadnica + uszczelniacze zaworowe. Zawory przeszlifowane, wyregulowane.  Za wszystko zapłaciłem 4,5 tys. z częściami, robotą, płynami itp. Silnik pracuje super gładko, żadnego bujania czy drgań, jeździ tak samo jak wcześniej. 
 
To tak dla potomnych jakby ktoś pytał ile kosztuje regulacja H6 - można próbować robić to na skróty a można konkretnie, stąd też może być rozpiętość cenowa. 
Edytowane przez siwy_001
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...