Skocz do zawartości

Wybita tuleja wahacza? Coś skrzypi z tyłu auta


Avic

Rekomendowane odpowiedzi

Standardowa formułka na początek:

Pacjent: SI 2.0 N/A, 2002r, przebieg 170kkm

 

Objawy: Tu chyba będą 2 osobne kwestie do rozstrzygnięcia:

Pierwsze to tulejaz załączonego obrazka. Na szarpakach wyszło, że ma delikatny luz, ale wybita tuleja nie skrzypiałaby chyba, prawda? Niemniej - chcę ja wymienić na poliutetan i mieć z tym spokój.

 

Druga kwestia: skrzypienie z tyłu. Dźwięk jakby...hmm..gumy trącej o szkło? Ciężko to nazwać. Im bardziej pracuje zawias, tym mocniej skrzypi. Może to jakaś poduszka pod sprężynami? Póki co nie mam koncepcji, może ktoś coś doradzi.

 

 

Pytania:

1) czy ta tuleja na zdjęciu ma numer: 20254SA000 - niestety mam problem z czytaniem wszelkiego rodzaju rysunków technicznych i wyobraźnia przestrzenną :lol: Linka do opposedforce'a, żeby było szybciej:

 

http://opposedforces.com/parts/impreza/ ... tration_1/

 

2) Co może powodować to skrzypienie?

 

 

Zdjęcia tulei:

272bd70cde55809cgen.jpg

Tak, wiem, że lekko zardzewiała :twisted: ,ale ASO stwiedziło, że jeszcze można na niej trochę pojeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czy ta tuleja na zdjęciu ma numer: 20254SA000 - niestety mam problem z czytaniem wszelkiego rodzaju rysunków technicznych i wyobraźnia przestrzenną Linka do opposedforce'a, żeby było szybciej:

Tak, zgadza się, na rysunku to jest numer 34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi to znaleźli juz w zeszłym roku na przegladzie :? Avic, Ja też mam rózne dzwięki ciekawe i nie wiem na ile je łaczyć z ta tuleją. U mnie jedyne co mi przychodzi na myśl żeby zobrazować to:

 

dżwięk jakby szyba była luźna :shock: nie mam pojecia czy to zawieszenie czy któryś plastik mi tak dudni,ale podłożyłem gabka już wszystkie.

 

Jezeli chodzi o Twoje, to moze łączniki albo mocowania staba?

 

qbutek, do mnie też PW ,moze jak bym brał do dyfra to i wahaczowe? :wink: aha-potrzebuje do wzdłużnego ,chyba nr 34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co może powodować to skrzypienie?

 

Skrzypieć może wiele rzeczy; z tych mniej prawdopodobnych np. amortyzator, bardziej prawdopodobne to są właśnie tuleje; wahaczy, stabilizatora. Najlepiej to wyjmij wszystko z bagażnika i się przejedź, jeśli dalej skrzypi to poproś kogoś niech buja autem (jeśli masz dostęp do kanału) a Ty z wd40 pod spód i psikaj we wszystkie łączenia gumowo-metalowe i może uda się namierzyć 'świerszcza'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...