Jump to content

Co z salonem


Rafał
 Share

Recommended Posts

swego czasu na ulicy Opolskiej obok salonu renault a naprzeciwko makro na pustym terenie widniala tablica mowiaca iz ma powstac w tym miejscu nowy salon subaru, teraz jest tam tylko reklama subaru a nic o nowym salonie nie jest napisane . . . .dziwne (to bylo dawno temu i moze cos mi sie przewidzialo?)

Link to comment
Share on other sites

  • Dyrekcja SIP

Salon na razie pozostaje tam gdzie jest. Decyzje co do losu hotelu nie zostały jeszcze podjęte, więc na razie nie ma pośpiechu z poszukiwaniem nowego lokum :wink:

Nasz teren naprzeciw Makro to lokalizacja docelowa. Także z budową nie mamy na razie powodów do pośpiechu. Ale ten czas nadejdzie 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tak sie zastanawiam co nalezy zrobic by stac sie wlascicielem salonu sprzedazy i serwisu Subaru.Oczywiscie zdaje sobie sprawe ,że należy wyłożyć z własnej kieszeni odpowiednią kwotę ale czy :

1. SIP udziela jakiejś akredytacji , koncesji, zezwolenia czy czegos w tym rodzaju ?

2. Czy brany jest pod uwagę region kraju ,a co za tym idzie "chłonność" rynku ?

3. Generalnie czego SIP wymaga do otworzenia salonu Subaru ?

 

 

Chociaż z przyczyn finansowych nie zamierzam otworzyć salony Subaru :mrgreen: to jednak ciekawi mnie co musialbym zrobic ,gdybym mial środki ,by zostać (jak to sie mowi modnie) koncesjonerem ?

Link to comment
Share on other sites

  • Dyrekcja SIP

W tym roku na pewno nie - ograniczenia regionalne. Nowe przepisy EU, które będą obowiązywały od 01.01.04 takich ograniczeń już nie dopuszczają. Warunki kontraktów zgodnych z nowymi przepisami znajdują się w trakcie opracowania (lecz ze względu na bardzo skomplikowane przepisy będą opublikowane dopiero pod koniec roku).

 

 

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Z tego, co slyszalem, to niezle komus odbilo. Przeciez to jest, chore, jak kazdy, kto tylko bedzie chcial, bedzie mogl byc dealerem Suabru. Jak jakis za przeproszeniem trep sie tym zajmnie i bedzie ze obslugiwal klientow, bedzie opowiadal ajkies techniczne bzdety n.t. Subarakow, to firma moze stracic wizerunek. Nie bedzie sie jednak dalo tego ograniczyc? Np. powiedziec po prostu: "Nie, nie chcemy, zeby Pan byl naszym dealerem, nie nadje sie Pan do tego!" ?

 

Czy moz nam Dyrekcja powiedziec, co planuje w zwaizku z ta idiotyczna ustawa?

 

Pozdrawiam,

ThanJu

 

"Niebawem otworzymy salony w Bialce Tatrzanskiej, Zakopanym, Ustce, Wymiotach Grn., w liczacym az 200 mieszkancu Lubierzowie oraz 23 z kolei salon w Warszawie." :roll: :evil: :x

Link to comment
Share on other sites

Jasne, ale ustawa nie przewiduje obowiązkowego korzystania z danego ASO, klient zdecyduje i wybierze ten, który bedzie świadczył usługi kompetentnie, na poziomie, za rozsądną cenę. Wiemy przecież, że konkurencja = wzrost jakości i spadek cen. A w interesie "trepa" jest, żeby nie dał po sobie poznać, jaki jest, bo nikt u niego nie kupi. A ciekawe, czy dożyje czasów, gdy Subaru będzie można kupić w supermarkecie ? (wcale nie mówie, że chce....)

pozdr

Link to comment
Share on other sites

  • Dyrekcja SIP

Z ASO to nie jest dokładnie tak. Po prostu autoryzacja ASO będzie łatwiejsza i również nie będzie ograniczeń terytorialnych. Natomiast autoryzację trzeba będzie mieć. Wyłączone będą z tego proste czynności serwisowe, takie jak wymiana oleju etc.

 

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...