Skocz do zawartości

Gdzie idzie przewód masowy od pompy paliwa? WRXxx


radeklwh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie może i banalne pytanie, ale próbowałem znaleźć schematy i nie mogłem żadnego odczytać więc możę ktoś łopatologicznie jest w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie.

Otóż mam taką prawie usterkę, którą postanowiłem rozwiązać w końcu. W mojej Subarynce po przekręceniu kluczyka na zapłon słychać pompę paliwa że bije ciśnienie. Niby wszystko ok ale ...... ona bije bije i bije te ciśnienie i nie przestaje bić... więc rozwiązanie było proste od razu odpalać samochód i nie zostawiać na "zapłonie" żeby pompa nie tłoczyła paliwa na sucho. Ciśnienie bije dobre, wszystko ok ale irytuje mnie ta sprawa. A stało się to pewnego razu wracałem do domu z pracy i nagle na autostradzie stanęła :shock: więc ja patrzę co jest nie tak a tu nie słyszę pompy paliwa. Więc autko na hol do doku z rana do mechanika zaholowałem autko a oni mi to "niby" naprawili.. tzn. zrobili takie coś tylko:

 

-przewód masowy od pompy paliwa został że tak powiem podpięty pod karoserię i tyle. Skasowali mnie 57€

 

Więc dla tego pytam się gdzie idzie ten przewód masowy od pompy paliwa, bo tu w nim leży przyczyna.. czy do ECU czy do przekaźnika a potem dalej?

przekaźnik pompy paliwa wymieniałem.. więc tonie on..

byłem w ASO i tam mi powiedzieli że:

- to przewód

- a jak nie przewód to ECU może być padnięte

i tyle się dowiedziałem na temat tej usterki u nich..

 

Więc chcę zrobić takie coś:

 

Jak już będę wiedział gdzie ten przewód idzie to chcę zmierzyć woltomierzem/amperomierzem czy ten kabel jest cały czyli podłączyć do masy pompy i sprawdzić na końcu przewodu przy samym ECU (lub gdzie on idzie) czy jest cały (czy przewodzi)

jeżeli nie to rozwiązanie proste.. szukać przerwania kabla ale jak by się okazało że przewód od pompy do ECU jest ok to ja nie wiem co dalej i wtedy warsztat.. a tu w EURO trzeba BRUUUUUUBO płacić

Pozdrawiam Serdecznie 8)

 

-- Cz sie 09, 2012 4:40 pm --

 

Ok usterka zlokalizowana .. Nie musiałem aż tak daleko szukać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to w twoim aucie jest osobny sterownik pompy paliwa (może ktoś potwierdzi!!!!) i to on może padł. Sterownik będzie w bagażniku z prawej strony na prawym nadkolu zaraz pod wlewem paliwa. Taka skrzynka....

sprawdź.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki dzięki znalazłem... jak to mówią po sznurku do kłębka.. trochę mordęga ale dałem radę :) i daleko nie szukałem na moje szczęście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...