Skocz do zawartości

Zawieszenie


DaimonFray

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Sprawa dotyczy Subaru Legacy 2007 po lifcie motor 2.0 165kM w wersji kombi.

 

Samochód kupiłem z przebiegiem 145 tyś. km z liesingu także pewny przebieg, kupiony w Poznaniu i tam serwisowany ale jak to w przypadku firm leasingowych - lubią przyoszczędzić serwisy o tym wiedzą i generalnie klient (użytkownik) jest zawsze na straconej pozycji.... płenta jest taka że zawiszenie z przodu stoi zdecydowanie wysoko (dziwne bo z czasem powinno być coraz niższe) zastanawiam się więc czy jakis fachowiec nie założyl elementów od outback czy forestera.... spotkaliśvie się może kiedyś z takim problemem ?

 

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj ludzie odbierają taki, częsty, problem w odwrotny sposób: Że to tył siedzi.

 

Chyba że to rzeczywiście odosobniony, inny przypadek... 07 powinien mieć twardszy tył i jak nie ma gazu to rzeczywiście powinien siadać mniej.

 

Edit: a te 07 to rocznik, czy pierwsza rejestracja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro i zobaczysz że wszystkie kombi tak nisko siedzą. Dlatego często kto sprytniejszy wkłada tuleje pod amortyzator i sprawa załatwiona. Sam mam takie wstawione i jest ok. Można też spróbować takie krążki gumowe za 5 zł, które wkłada na sprężynę, też powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Poszukaj na allegro i zobaczysz że wszystkie kombi tak nisko siedzą. Dlatego często kto sprytniejszy wkłada tuleje pod amortyzator i sprawa załatwiona. Sam mam takie wstawione i jest ok. Można też spróbować takie krążki gumowe za 5 zł, które wkłada na sprężynę, też powinno pomóc.

Możesz coś więcej na temat wymiarów, materiału napisać. Kupiłeś gotowe, czy robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do Wojo:

Ja do swojego Legacy wsadziłem te podkładki(wpisz w allegro ,,gumy podwyższające'') i mimo iż mam gaz, 67l zbiornik(gazu wchodzi ok.52 l ) to jest ok.

Chociaż przy pełnym bagażniku 4 osobach( w tym 2 dzieci) i na haku platforma z 4 rowerami trochę tył usiadł,ale z takim obciążeniem to poradziłoby sobie chyba tylko NIVO. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szybko musiałem rozwiązać problem i podłożyłem 1 cm bo dobijał gdy był pełny. Nie spodziewałem sie dużej poprawy, a jednak byłem zaskoczony. Największą różnicę czuć w prowadzeniu się auta- zrobił się stabilniejszy i bardziej przewidywalny. Wysokość i praca zawieszenia pod obciążeniem też znacznie się poprawiła. Negatywnych skutków nie odczuwam żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Wojo:

Ja do swojego Legacy wsadziłem te podkładki(wpisz w allegro ,,gumy podwyższające'') i mimo iż mam gaz, 67l zbiornik(gazu wchodzi ok.52 l ) to jest ok.

Chociaż przy pełnym bagażniku 4 osobach( w tym 2 dzieci) i na haku platforma z 4 rowerami trochę tył usiadł,ale z takim obciążeniem to poradziłoby sobie chyba tylko NIVO. Pozdrawiam

 

Możesz podać namiary na te podkładki ?? ja szukam podkładek lub sprężyn od outbacka I ale nie mogę za cholerę znaleść owych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podpowiedział z tymi podkładkami użytkownik ,,piotrekj482'' który sam sobie dorabiał'' .Ja natomiast wpisałem w allegro ,,gumy podwyższające'' wyskoczyło parę aukcji i temat nadałem mojemu zaprzyjaźnionemu mechanikowi ,aktywnemu forumowiczowi o nick'u ,, motorajdy'' on wybrał odpowiednie,zamontował i jest ok. Które dokładnie z nich wybrał nie wiem. Zadaj pytanie na PW na pewno pomoże. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...