Skocz do zawartości

Forek 2.5XT - wybór godnego, niepozornego następcy.


kos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Foresterkiem jeździ mi się super, przebieg 152 kkm na razie bezawaryjnie, ale trza by się powoli za innym autkiem rozejrzeć.

Założenia są następujące:

- podstawa, to samochód ma wyglądać względnie "niepozornie" 8)

- z uwagi, iż od 8 miesięcy mamy drugie dziecko to trzeba czasem wózek zabrać i inne takie duperele więc suv albo kombi, bo rodzinka w sumie 4 osoby (co prawda w te wakacje bez problemu do Forka się spakowaliśmy zabierając m.in. wózek i inne gabarytowe dziecięce gadżety)

-nowy Forek odpada - mnie się nie podoba, małżonce też

-silnik na 90% powinien być benzynowy, chętnie turbo, oczywiście nie słabszy niż w Forku

-chodzi mi po głowie RS4 4.2 - , ale rozmawiałem z Carfitem, który takowe swego czasu ujeżdżał i mówił, że z tyłu miejsca za dużo nie ma, ponieważ przednie kubły mocno wyprofilowane do tyłu, ale samochód generalnie poleca :twisted: ,

- auto używka max 2 latka, cóż RS4 musiałoby być deczko starsze

-jeździłem próbnie tym i owym i albo za mientko, albo za wolno,

- napęd stały na 4 koła wskazany.

- koreańska produkcja nie jest brana pod uwagę

Wszelkie sugestie i własne spostrzeżenia mile widziane.

pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
- Outback 3,6R - o wiele bardziej komfortowy i obszerniejszy niż forek a z wyglądu jeszcze bardziej niepozorny. Niewątpliwe zalety to duży wolnossący silnik, 260 KM, SI DRIVE i McIntosh, prześwit 20cm.

Mogę tylko potwierdzić :!:

Fantastyczny, nadzwyczaj komfortowy, zaskakująco dynamiczny samochód "na wszelkie okazje". Jeżdżę już kolejnym i jestem bardzo zadowolony.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Outback 3,6R - o wiele bardziej komfortowy i obszerniejszy niż forek a z wyglądu jeszcze bardziej niepozorny. Niewątpliwe zalety to duży wolnossący silnik, 260 KM, SI DRIVE i McIntosh, prześwit 20cm.

 

Cytujac autora watku:

 

za mientko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trza by się powoli za innym autkiem rozejrzeć.

Krzysiuniuniu, ja bem Cię proponowała Subaru Baja. Na pace szczelisz kojec dla bachorów (z siatki nierdzewki). Nie bedo Ci urywać klamek, kopać buciorkami po tapicerce i zarzygiwać foteli, a zamias wywalać majontek na pamperrsy, sypniesz kilka łopat żwirku na pake i majo kuwete co sie raz na jakiś czas wygarnie gdzieś do rowu abo sprzeda do pieczarkarni.

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-chodzi mi po głowie RS4 4.2 - , ale rozmawiałem z Carfitem, który takowe swego czasu ujeżdżał i mówił, że z tyłu miejsca za dużo nie ma,

 

I bardzo dobrze Ci mówił :idea: Kompletnie sie nie nadaje wg mnie na rodzinny samochód.

 

Wybierz OBK-a , najlepiej H6 bo jeszcze prawdopodobnie można go zamówić a będziesz super zadowolony i nigdy miejsca dla rodzinki nie zabraknie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem po forku o infiniti fx 35 lub 45 dardziej ten drugi bo v8 fajne. Co o tym myślicie. Jeszcze nie jeździłem ale podobuje mnie sie

 

Zacne auto ale dokładnie przymierz się do niego gdyż Infiniti jest mistrzem marnowania przestrzeni i może się okazać że miejsca za mało mimo byczych gabarytów zewnętrznych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem po forku o infiniti fx 35 lub 45 dardziej ten drugi bo v8 fajne. Co o tym myślicie. Jeszcze nie jeździłem ale podobuje mnie sie

 

Zacne auto ale dokładnie przymierz się do niego gdyż Infiniti jest mistrzem marnowania przestrzeni i może się okazać że miejsca za mało mimo byczych gabarytów zewnętrznych :wink:

 

Dokładnie. No i napęd taki sobie tzn. przy dłuższej pracy np. w kopnym śniegu potrafi się rozłączyć powtarzam za (off-road.pl albo podobnym czasopismem). A może BMW X5 (wiem, wiem ... )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- podstawa, to samochód ma wyglądać względnie "niepozornie" 8)
- napęd stały na 4 koła wskazany.
- koreańska produkcja nie jest brana pod uwagę

na podstawie powyższego komputer wskazał... Subaru :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzięki za odzew, kluczowe słowo to rozglądam się "powoli" 8) - forkiem śmignę jeszcze z 8kkm, zrobię rozrząd na 160 kkm a w międzyczasie coś się może trafi ciekawego - czasem Forkek mnie wk....ia, ale tak szczerze to jakoś trudno byłoby się z nim rozstać :? za fun jaki daje - jednak kiedyś trzeba będzie sprzedać......

Precyzując:

-budżet max 120k PLN - więc nie poszaleję,

-automat z sekwencją wskazany

OBK - jest jednak gabarytowo dość duże, po Kaliszu kilka jeździ w dizlu, więc często mam okazję popatrzeć- mam jakieś opory przed nowym OBK-iem,

Podoba mi się Mazda CX-7 2.3 T - ale ta przed liftem, ponieważ po lifitngu jakoś tak się przodem "szczerzyć" zaczęły,

A4 Allroad 2.0T - obszernością nie grzeszy, w budżecie trudno by się zmieścić - ceny nawet za używki 3 letnie dość wysokie, nie jeździłem tym modelem,

Nie chciałbym rezygnować z większej wszechstronnośći SUVa/podwyższonego kombi - czasem się przydaje.

 

Pomysł z Subaru Baja naprawdę trafiony - przemyślę :mrgreen:

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem po forku o infiniti fx 35 lub 45 dardziej ten drugi bo v8 fajne. Co o tym myślicie. Jeszcze nie jeździłem ale podobuje mnie sie

 

Człowiek, od którego kupiłem forka xt nabył takie auto. Rozmawiałem z nim po jakimś czasie i pytałem, jak się jeździ. Chwalił silnik za kulturę pracy i za niższe zużycia paliwa na trasie niż w forku (2,5 xt). Natomiast co do napędu, powiedział, że Subaru jest w tej kwestii nie do pobicia. Użył sformułowania, że w warunkach, gdzie subaru rusza bez żadnych objawów utraty przyczepności, Infiniti mieli kołami.

 

Infiniti jest na pewno o wiele bardziej komfortowy od forka, nie wiem jednak czy z bagażnikiem o pojemności 410 l może pretendować do miana samochodu rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Mazda CX-7 2.3 T - ale ta przed liftem, ponieważ po lifitngu jakoś tak się przodem "szczerzyć" zaczęły,

 

 

Fajne auto dające dużo przyjemnosci z jazdy ale ma wady :

 

- kiepska widoczność

- w porównaniu do OBK bardzo ciasne wnętrze a zwłaszcza bagażnik

- silnik bardzo paliwozerny , w mieście norma to 14 , 15 L/100km .OBK H6 przy M CX-7 2.3 to ultra oszczędne auto :)

-dosyć wymagajace sprzęgło co wielu osobom się nie podoba a zwłaszcza kobitkom w obcasach :wink:

 

Mimo tych wad mogę śmiało polecić ten bardzo dobrze wykonanay i niezawodny samochód :)

 

Po lifcie CX-7 dostał troche inne wnętrze z lepszych materiałów ale za to stary ma swietną kierownicę a'la MX-5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A jak nie, to ktos zasugerowal Infiniti - moj wuj ma EX35 (tego mniejszego) i powiem, ze jest to swietna maszyna :!: Gorzej z tym nierzucaniem sie w oczy :wink:

 

Dla kawalera w sam raz bo jako rodzinny kompletnie się nie nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...