Skocz do zawartości

Wydech Legacy IV - pojedyńczy


Zbigniew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po raz drugi spadł mi wydech na asfalt, należałoby się rozejrzeć za nowym. Serwis stwierdził że potrzebny będzie kompletny.

 

Moje pytanie brzmi, czy są jakieś alternatywy? Seryjny + końcówka mi się bardzo podobał póki był szczelny.

 

Dzięki za wszystkie pomysły.

 

P.S. Tak się zastanawiam czy nie za wcześnie aby go szlag trafił, 7 lat i 110 kkm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj seryjny wydech a końcowy tłumik jak ładnie brzmiał to poszukaj takiego samego i będzie tak jak było- tylko wszystko nówka :!: a jak byś chciał żeby było słychać boksera to wystarczy zmienić ostatni na przelot :!:

 

P.S. Tak się zastanawiam czy nie za wcześnie aby go szlag trafił, 7 lat i 110 kkm?

 

Podtlenek LPG :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Tak się zastanawiam czy nie za wcześnie aby go szlag trafił, 7 lat i 110 kkm?

 

Mój ma 7 lat i 260kkm i odpukać działa:)

 

Pytanie czysto teoretyczne: Komputerowi nie przeszkadza że w tym MG lambda jest tylko na 2 garach?

 

Obawiam się, że skończy się to check engine + tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Tak się zastanawiam czy nie za wcześnie aby go szlag trafił, 7 lat i 110 kkm?

 

Mój ma 7 lat i 260kkm i odpukać działa:)

 

Być może mój miał wilgotne środowisko :twisted: . LPG ma dopiero 12 tys.

 

Po tym co dziś widziałem w MG to wierzę że chłopaki dokładnie wiedzą co robią. Minus taki że powiedzieli że trzeba czekać 2 miesiące. Czekam na ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Właśnie zrobiłem pierwsze 40 km na nowym wydechu z MG Motorsport.

 

Jest super. Zależało mi żeby nie był zbyt głośny i chłopaki trafili chyba w sedno tematu. Zweryfikuję jeszcze na autostradzie. Wydech bulgocze głośniej przy mniejszych obrotach, po 2200 się wyraźnie uspokaja i w trasie prawie go nie słychać.

 

Średnica 55 mm z jednym katem. Auto jest wyraźnie mocniejsze, mówili że to może być nawet kilkanaście koni (z uwagi na inny kat).

 

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne!

Edytowane przez Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam chłopaki, miały być po nowym roku bo przyznam że byłem u Michała ponownie - trochę przyciszyć :P - bo żona nie była szczęśliwa...

 

Michał niestety nie zdążył zrobić fotek czemu się nie dziwie bo obok miał KTMa. Obecnie nie mam dostępu do kanału, ale postaram się znaleźć jakieś wzniesienie które odsłoni nierdzewne dzieło.

 

MG jak zwykle stanął na wysokości zadania i (w godzinę ! ) przyciszył dość znacznie. Teraz jest subtelnie, ale nadal go słychać i nadal gra bardzo boxer'owo. Idealnie do tyłkowozu, którym latam czasem po 10 h.

 

Wzrost mocy to głównie zasługa innego kata, sama rura niewiele da. Nie hamowałem go - więc opieram się tylko na opinii Michała. Faktem jest, że różnica jest mocno zauważalna - choć tego samego dnia auto dostało jednomas i sprzęgło, więc w tym na pewno jest też jakiś udział. Najlepiej spytać u producenta wydechów o możliwości.

 

Pytanie co jeszcze mógłby dać remap?

 

Ceny za chwilę poślę na PW. Tanio nie jest, ale 100% polecam. Zresztą ten wydech powinien przeżyć to auto i może nie tylko to, więc inwestycja jak najbardziej uzasadniona.

 

 

P.S. I jeszcze jedno, nie rezonują osłony termiczne, bo ich nie ma :D

Edytowane przez Zbigniew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wątek jest świeży, to chciałbym się zapytać czy dłubał ktoś, coś, kiedyś z wydechem/kolektorem w 2.0 NA ale MY06, czyli dwa backboxy?

Zbigniew PW poszło do Ciebie z pytankiem.

Najlepiej spytać u producenta wydechów o możliwości.
-> czyli MGMotorsport :huh:?

Poza tym czy ktoś wie czy kolektor różnoodległościowy Borli podejdzie również do mojego silnika, bo na aukacjach jebuja max to roczniki 2005., więc nie wiem czy mocowanie kolektora do silnika i katalizatora jest takie same i czy wymiary będą takie same jak w silnikach 2.0 SOHC?

Edytowane przez zaj0nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...