Skocz do zawartości

Rozmiar opon...jaki?


Black and White

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam mały problem. Szukam opon zimowych. Producent na naklejce pisze: 195/60/15 (takie mam aktualnie letnie) lub 185/70/14. Problem w tym, że wymiar 195/60/15 jest trochę rzadki na rynku, a przez to droższy od innych opon, a dodatkowych felg 14" nie mam zamiaru kupować :(

Myślałem nad 185/65/15, tylko wtedy wysokość opony zwiększy się o 3mm, a tym samym obwód o 6mm. Proszę o Waszą opinię na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wymiar 195/60/15 jest trochę rzadki na rynku, a przez to droższy od innych opon, a dodatkowych felg 14" nie mam zamiaru kupować :(

 

nie jest to rzadki rozmiar, ale faktycznie nie tak tani jak 195/65R15, który ze względu na swoją masowość i olbrzymią ofertę na rynku można kupić czasami za psie pieniądze

 

Myślałem nad 185/65/15, tylko wtedy wysokość opony zwiększy się o 3mm, a tym samym obwód o 6mm. Proszę o Waszą opinię na ten temat.

 

to bezpośredni zamiennik oryginalnego rozmiaru więc możesz śmiało zmieniać

co do 195/65R15 to chyba jednak trochę za daleko bo różnica na obwodzie prawie 20 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W legacy I też jeżdżę na 195/65/15.

 

Jest spoko i mniej się boję o dziury, których pod śniegiem mało nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat oponowo-felgowy to się podepnę, żeby nie mnożyć topiców.

 

Szukam 16 do Legacy IV . Znalazłem MSW 22 GREY SILVER Szerokość felgi: 6.50 Średnica felgi: 16 cali Rozstaw śrub: 5x100 ET: 45

 

Po pytaniu w sklepie gość napisał, że felga nie ma homologacji do tego auta i nie będzie pasowała. Ktoś kuma o co może chodzić? Nośność? Bo raczej nie rozmiar.

 

OT. Jak forumowicze uważają - czy taka felga będzie się zacnie prezentować na ciemnografitowym Legacu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black and White napisał(a):

Myślałem nad 185/65/15, tylko wtedy wysokość opony zwiększy się o 3mm, a tym samym obwód o 6mm.

 

 

:shock:

 

 

:lol:

 

 

Może jednak trochę matmy :arrow: http://www.bazywiedzy.com/wzor-na-obwod-kola.php ?

 

Zapomniał, albo "zapomniał" o czynniku 2pi :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podepnę sie pod temat...

Dedykowane opony to 195/60R15 lub 185/65R15 (na tabliczce)

Jeżeli wsadzę 195/65R15 to będzie coś obcierało?

Auto Impreza MY'03 (wolny ssak)

 

Sorki, wrzuciło mnie do Legacy, ale jak wiecie to doradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja u siebie zmieniłem z 205/50/16 na 205/55/16 i nie zaobserwowałem nic nipokojacego. Dodatkowo w tym rozmiarze predkościomierz pokazuje bardziej zbliżoną wartość do tego co wyświetla nawigacja. Przy proponowanym przez producenta rozmiarze prędkość względem nawi była zaniżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...