Skocz do zawartości

Filtr oleju -> z katalogu trochę jakby za mały...


qfinto

Rekomendowane odpowiedzi

Znooooowu mam do Was pytania... Że mnie jeszcze nie zbanowaliście :lol:

Jak kupiłem mojego WRXa miałem zamontowany "duży" filtr (tu przykład OC 115 Knechta).

W katalogach "hurtowni" przypisany jest "mały filtr". W nie-ASO też chyba mały sprzedają.

Zobaczcie fotki...

podstawa filtra jest na tyle duża że przykręcony mały filtr wygląda jakby tu nie pasował.

Czy może mam zmienioną podstawę ?

Fotki od lewej: duży filtr, mały filtr z wyraźnie większą podstawą filtra i porównanie dwóch filtrów.

img20120802183924.th.jpg img20120802182439.th.jpg img20120802182527.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znooooowu mam do Was pytania... Że mnie jeszcze nie zbanowaliście :lol:

Jak kupiłem mojego WRXa miałem zamontowany "duży" filtr (tu przykład OC 115 Knechta).

W katalogach "hurtowni" przypisany jest "mały filtr". W nie-ASO też chyba mały sprzedają.

Zobaczcie fotki...

podstawa filtra jest na tyle duża że przykręcony mały filtr wygląda jakby tu nie pasował.

Czy może mam zmienioną podstawę ?

Fotki od lewej: duży filtr, mały filtr z wyraźnie większą podstawą filtra i porównanie dwóch filtrów.

[ ] [ ] [ ]

 

 

wszystko masz dobrze , poza filtrem oc115 , który ktoś źle dobrał i zakrecił , ma być ten mały i zapomnij o temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno tylko ori filtry są ok ;) co do wielkości to w katalogach większość producentów potrafi stosować ten sam filtr do róznych aut. Do ej20 według jakiegoś katalogu/producenta filtrów, pasuje filtr chyba od Toyoty Cariny ;) Wielkość to nie problem, ale to co jest w filtrze ;) (np. chińskie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO na zbyt duży filtr oleju (jakiś Bosch) zwrócili mi uwagę - że niby łatwiej walnąć i uszkodzić. Z innych źródeł (chyba zarówno Maras jak i pewne nie-ASO) później dowiedziałem się, ze duże trafiają w Imprezie zbyt blisko kolektora (grzanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...