Skocz do zawartości

odmulanie turbodziadka


smejdzioch

Rekomendowane odpowiedzi

witam . chciałby rozruszac turbodziadka...legac do rally sprintów i kjs-ów.i mam kilka pytan:

 

-jakie jest seryjne doładowanie w 2.0 turbo?

-jakie są seryjne wtryski ile mają wydajnosci

-jakie jest bezpieczne podkręcenie poprzez MBC

-co można wszczepić jaką świnke żeby można było jeszcze wiecej podkręcić

-czy warto zmienić pompe paliwa po wszepieniu świnki?

- co oprócz wydechu warto zmienic zeby legac lepiej przyspieszał

- czy jest ktoś z okolic warszawy , łodzi, częstochowy kto wszczepia świnki i podkręca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jakie jest seryjne doładowanie w 2.0 turbo?

0.7

 

 

-jakie jest bezpieczne podkręcenie poprzez MBC

-co można wszczepić jaką świnke żeby można było jeszcze wiecej podkręcić

jest kilka opcji - ja mam VOS chip, ale on nie oszukuje seryjnej odcinki na 1.17 - jak chcesz więcej to trzeba cos innego. Poszukaj w "nielegalu" tematu "upalarka" użytkownika Hubisubi - sporo się dowiesz.

 

-czy warto zmienić pompe paliwa po wszepieniu świnki?

Tak

 

- co oprócz wydechu warto zmienic zeby legac lepiej przyspieszał

krótsza skrzynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam . chciałby rozruszac turbodziadka...legac do rally sprintów i kjs-ów.i mam kilka pytan:

 

-jakie jest seryjne doładowanie w 2.0 turbo?

-jakie są seryjne wtryski ile mają wydajnosci

-jakie jest bezpieczne podkręcenie poprzez MBC

-co można wszczepić jaką świnke żeby można było jeszcze wiecej podkręcić

-czy warto zmienić pompe paliwa po wszepieniu świnki?

- co oprócz wydechu warto zmienic zeby legac lepiej przyspieszał

- czy jest ktoś z okolic warszawy , łodzi, częstochowy kto wszczepia świnki i podkręca?

 

Wtryskiwacze to 380tki.

Boost cut jest przy 1.18 bar. Do tej wartości można podkręcić doładowanie, ale bezpieczniej przez EBC.

Świnka - ciężko. Łatwiej poprzez zmianę eprom lub standalone.

Pompę paliwa i tak warto wymienić na wydajniejszą, czy przy serii, czy przy zwiększonym doładowaniu. Zakładam, że nie wiesz jak wydajną masz pompę teraz...

Oprócz wydechu naprawdę warto zainwestować w skrzynię biegów z RA. Seryjna jest o wiele za długa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest eprom jak to wymienic , gdzie to jest?

 

Procesor w ECU. Jedną z opcji jest VOSchip.

 

jaki koszt skrzyni RA

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=gearbox+sti&_sacat=14239&_odkw=gearbox+ra&_osacat=14239

 

Przełożenia skrzyń masz tu: http://www.gearhack.com/docs/Subaru%20Transmission%20Chart.html.files.hidden/Subaru%20Tranny%20Chart.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smejdzioch, wspomniany VOS nie zniesie blokady. Co więcej jest pod konkretną turbinę więc zmieniając turbine teoretycznie powinieneś zmienic chipa. U mnie mimo że mam "zestaw" były problemy z przeładowaniem i trafiałem boost cuty na 4 biegu przy mocnej klepce przy wyprzedzaniu co ani miłe ani bezpieczne nie było ale można sobie z tym poradzić.

 

ztcw ecumaster daje znacznie większe możliwości za przystępne pieniądze ale kiedy sie zaczynalem w to pakować VOS był jedyną sensowna opcją. A Apexi wciąż czeka na montaż i strojenie... albo go sprzedam bo i tak nie mam czasu jeździć :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smejdzioch, pogadaj z house_1.

 

U mnie dziad smigal na MBC+FCD na 1.3 bara (wiecej juz chyba turbo nie pompowalo). Zaliczyl pare pojezdzawek (Ulez, Torun, NMnP), zero problemow... a dziad smigal jak dziki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smejdzioch, pogadaj z house_1.

 

U mnie dziad smigal na MBC+FCD na 1.3 bara (wiecej juz chyba turbo nie pompowalo). Zaliczyl pare pojezdzawek (Ulez, Torun, NMnP), zero problemow... a dziad smigal jak dziki.

 

Na zablokowanym westegate, turbo dziada jest w stanie zapompować 1,8 bara w lecie. Jest sporo różnych modyfikacji pozwalających zwiększyć osiągi antyków, tylko ten ich wiek. I przebieg.

Trzeba z głową, żeby nie zabić staruszka, który jest mega wytrzymały w porównaniu do np wrx-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wiem że to antyki ,dlatego dopytuje sie żeby zrobić tak aby było miło i bezpiecznie, jest opcja na ecu mastera czy jakąś inną swinie ...i dopytuje czy sie oplaca wydać ok 2tysie ze swinią i strojeniem ,czy nie bedzie jakiś problemów po drodze ,ponieważ każdy dziadek ma swoje bolączki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ,ktoś mi powiedział że ten co mam ponoć nie da sie z remapować, dlatego mbc,swinie i ine bajery próbuje wymysleć...oczywiscie na seryjnej suszarce...

 

-- Pn sie 06, 2012 12:53 pm --

 

czyli nie warto świni zakladac bo nie daje efektów i wystarczy tylko podkrecic doladowanie do 1,18max mbc i nie warto stroić silnika? bo juz nie wiem nic jednoznacznie sie nie moge dowiedzieć :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup EBC (elecktronic boost controler), zamontuj i ustaw 1,1 bara.

Jak chcesz więcej, musisz zamontować FCD, które niejako oszuka compa, nie dopuszczając do boost cutów.

Wg. mnie bezpieczne doładowanie to 1,3 bara. Więcej to już loteria.

 

poproszę pomuka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie warto świni zakladac bo nie daje efektów i wystarczy tylko podkrecic doladowanie do 1,18max mbc i nie warto stroić silnika? bo juz nie wiem nic jednoznacznie sie nie moge dowiedzieć :?: :?:

 

 

Bo nic na świecie nie jest jednoznaczne :mrgreen: .

Nic nie napisałeś o tym co chcesz robić z tym autem. W trasę, czy do upalania?

Jak szybko chcesz się rozstać z silnikiem? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

house1 napisałem w pierwszym poscie :win :wink:

 

Uważam, że mądrze zalożona świnka da bezpieczeństwo dla silnika,znam to z autopsji (mam MAzde GTR 323 z SMT6 strojoną przez Coobcia ,wieksze wtryski,ebc,wydech,pompa, doładowanie 1.0-1,2 bara/295ps silnik do tej pory smiga a przelatałem PPAIK na tym setupie od 2005 do teraz choc od 2009 nie jezdze pełne sezony)

 

Tommo...Wole najpierw dopytać sie na forum ..bo znawców jest dużo i a uczciwych znawców/wykonawców niewiele , nie lubie przepłacać za coś niepotrzebnego.

 

sam tego też nie bede robił ...ale wole sie dowiedziec co można a czego nie można robić

 

jestem z Tomaszowa Maz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...