Jump to content

silniczek(grzanie się)/mech. podnoszenia szyb-różnice w MY?

mpsoft
 Share

Recommended Posts

Pytanie :

rozpatrywany problem : wymiana silniczka podnoszenia okna kierowcy w Forku z 2006 roku ...

czy silniczek/mechanizm podnoszenia szyb różni się w poszczególnych modelach rocznikowych Forka ?

czy dajmy na to silniczek (mechanizm - bo najcześciej używkę można kupić w takim komplecie) drzwi kierowcy z Forka 2004 będzie pasował do Forka 2006 ?

czy ten sam silniczek wyciągnięty z anglika podpasuje pod europejską wersję ?

czy może silniczek jest taki sam jedynie w danej wersji czyli :

> Forester I generacji (1997-2002)

> Forester II generacji (2003-2008)

> Forester III generacji (2009-?)

czy silniczek z przednich prawych drzwi pasuje do lewych, lub z tyłu na przód i na odwrót ? :-) wiem wiem - ciut do zamieszane :shock:

czy silniczek/mechanizm jest taki sam w Imprezach ? a jeśli tak to który pasuje z nich do Forka z 2006 ?

P.S. pytanie kolejne które powstało po dobraniu się do silniczka mechanizmu podnoszenia szyb :

silniczek nie działał - zdemontowano obudowę, przeczyszono wirnik, dogięto szczotki, nasmarowano ślimak i "łożysko ślizgowe" - ożył

czy to normalne, że po powiedzmy 3-4 razach gdy szybę opuszczę i podniosę obudowa silniczka robi się bardzo gorąca ?

nie następuje spięcie (po uzyciu, gdy robi się goracy - rozłączenie kostki z zasilaniem)

ale silniczek bardzoooooooooooooooo, ale to bardzoooooooooooooooo dlugo nadal trzyma ciepło (podkreślam - 100 % brak napięcia,odłączona kostka)

czy ma ktoś może zdjęty boczek i może przetestować u siebie ? :D

• 3 years later...

nikt nic nie odpowiedział tyle lat to ja odpowiem, silniki lewe są inne od prawych ( odwrotna obudowa) co do grzania się, subaru ma zastosowaną w elektronicę cewkę która zamyka szybę czasowo, a nie na czujnikach położenia szyby, mówię o szybie kierowcy bo tylko ta ma opcje domknięcia kliknięciem, nawet gdy szyba już jest u góry czy u dołu to do silnika jeszcze chwile płynie prąd, dlatego się grzeje a po pewnym czasie pali, tak ma każde subaru;)   pozdrawiam

• Like 1
  • Thanks 1

silniki lewe są inne od prawych ( odwrotna obudowa) 

Właśnie. tylko obudowa. Osobiście kupiłem prawy silniczek, rozebrałem go, (tzn wyrzuciłem obudowę) i wnętrzności przełożyłem do uszkodzonego lewego. Działa jak ta lala.

To ciekawe, że ktoś wrócił akurat wczoraj do tego tematu :) Dzisiaj przeżyłem chwilę grozy, najpierw zaczęło śmierdzieć w samochodzie palonym plastikiem i podejrzewałem jadący przede mną autobus aż do czasu, kiedy z trójkąta lusterka zaczął wydobywać się dym. Spanikowałem więc gaśnica poszła w ruch. Silnik nie pracował prawidłowo od jakiegoś czasu. Gdzie mogę dostać to ustrojstwo?

zalezy co padlo bo z lewym silnikiem sa problemy, ale. mysle ze dokupisz prawy na allegro, ebay i orzelozysz bebechy. nie jest jakos drogo, ja dalem za prawy do imprezy 30 eur.

:-)

dzis przegladalem czesci i prawy tez ma termik, czyli wszystkie flaki sa identyczne.

• 2 months later...
  • 11 months later...

Wszystko szło dobrze, mechanizm używka kupiony, rozebrałem boczek, odkręciłem mechanizm (4 śrubki) ale poległem bo 3śruby mechanizm/szyba są tak zapieczone, kręcą się z drugiej strony i nie ma jak ich zablokować....Cały środek w drzwiach w rudej. Macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić?

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

• 3 months later...

2gie podejście zakończone sukcesem, przydał się klucz hydrauliczny do przytrzymania mocowania szyby z drugiej strony, po wyjęciu szyby wszystko bez problemów , dodatkowo szyba została wyregulowana i szumy w końcu zniknęły. PS. Doginania sławnego trójkąta nie polecam bowiem łatwiej zdjąć boczek i go najzwyczajniej wyregulować dolną śrubką

Żeby wyjąć silnik trzeba wymontować cały mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby

Nie trzeba demontowac mechanizmu, ja wyjmowalem bez

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Zgadza się z tym, że ja kupiłem cały mechanizm z silniczkiem od prawej strony więc przełożyłem jedynie silnik + zębatka, a tego nie da się zrobić bez wyjęcia wszystkiego

Zgadza się z tym, że ja kupiłem cały mechanizm z silniczkiem od prawej strony więc przełożyłem jedynie silnik + zębatka, a tego nie da się zrobić bez wyjęcia wszystkiego

Przekladałem w silniczku szczotki wraz z wirnikiem bo też zanabyłem stronę prawą kpl. I wymiałem sam silnik.Tyle że cierpliwość wzkazana no i oczywiście konieczne popuszczenie śrub od mechanizmu.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

• 4 years later...

Cześć, chciałem odkopać, bo nigdzie nie mogę znaleźć info. Forester SG - czy mechanizm/silniczek różni się pomiędzy drzwiami przód/tył po tej samej stronie? I to samo pytanie o przed i po lift sg - są jakieś różnice czy to samo tam jest?

• 2 weeks later...
W dniu 11.08.2021 o 13:20, kawkader napisał:

Cześć, chciałem odkopać, bo nigdzie nie mogę znaleźć info. Forester SG - czy mechanizm/silniczek różni się pomiędzy drzwiami przód/tył po tej samej stronie? I to samo pytanie o przed i po lift sg - są jakieś różnice czy to samo tam jest?

Przed i polift to to samo, natomiast nie wiem jak wygląda sprawa przód tył

• Like 1