Skocz do zawartości

Miłość i nienawiść :)


carloss

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

o tyle przedstawienie komuś Renault/Citroena/Fiata jako najlepszego wyboru byłoby dla mnie przysłowiową "drogą przez mękę".

 

Nie musiałbyś. Ktoś kto chce kupić jedno z powyższych już góry jest na to zdecydowany i nawet nie pomogłoby tutaj...odradzanie. To klasa samochodów dla zwykłych smiertelników. Gówienko ładnie opakowane, na to się leci :!:

To tak jak kiedyś u nas, jak górnicy brali odprawy. Zaraz wszyscy do salonu Daewoo i nowy lanos(nie ubliżając GH) stał na placu. Nie trzeba nawet reklamy było, wszystko się sprzedało :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markus, nie zgadzam się z Tobą. Właśnie taki typowy Kowalski szukając dla siebie auta jest najbardziej niezdecydowany, ponieważ ciuła grosz do grosza i jak w końcu uciuła chce kupić jak najlepsze auto, w jak najmniejszej cenie! Bogaty ma nasrane czy auto będzie się psuło czy nie i jak będzie chciał to kupi sobie te Porsche, bo tak, bo ma taki kaprys. I w salonie Merca czy BMW mogą mu ksiązke napisać o tym jakei te Porsche złe i w ogole awaryjne, a on i tak kupi to co chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu....no wlasnie chyba nie....Markus jednak ma racje...przynajmniej w swoich spostrzezeniach.....Kowalscy jednak nakupili matizow lanosow i esperow bo...to nowe auta byly....z SALONU....i nie mialo to raczej niestety nic z logika wspolnego....najwazniejsze bylo ze nofka sztuka....to bylo jedyne kryterium w tym konkretnym przytoczonym przypadku.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jeden motyw, który skłania do kupienia danego rodzaju auta i tym jest zawiść - tak tak zawiść jest jednym z głównych powodów wyboru auta.

Dla przykładu podam ot taki jeden przypadek.

Kolega z pracy kupując mercedesa vaneo kierował się tylko tym że jego sąsiad kupił sobie mercedesa nowego klasy E , a ze jego nie było stać na nowego to sprzedał fiata multiple (czy jakoś tak) i kupił używanego merca vaneo bo jest większy od merca sąsiada( niestety chłopak się troszkę przeliczył z swoimi możliwościami i musiał się zapożyczać by tego gruchota naprawić) to samo miał z psem , sąsiad kupił Yorka to czemu on ma być gorszy , kupił wilczura.

zatem jednym z kryteriów niestety u nas jest zawiść bo sąsiad ma to to i my musimy mieć to lub coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jeden motyw, który skłania do kupienia danego rodzaju auta i tym jest zawiść - tak tak zawiść jest jednym z głównych powodów wyboru auta.

Dla przykładu podam ot taki jeden przypadek.

Kolega z pracy kupując mercedesa vaneo kierował się tylko tym że jego sąsiad kupił sobie mercedesa nowego klasy E , a ze jego nie było stać na nowego to sprzedał fiata multiple (czy jakoś tak) i kupił używanego merca vaneo bo jest większy od merca sąsiada( niestety chłopak się troszkę przeliczył z swoimi możliwościami i musiał się zapożyczać by tego gruchota naprawić) to samo miał z psem , sąsiad kupił Yorka to czemu on ma być gorszy , kupił wilczura.

zatem jednym z kryteriów niestety u nas jest zawiść bo sąsiad ma to to i my musimy mieć to lub coś lepszego.

 

ipsx82 , nie to chyba nie zawiść a po prostu "zdrowa rywalizacja" :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jachu....no wlasnie chyba nie....Markus jednak ma racje...przynajmniej w swoich spostrzezeniach.....Kowalscy jednak nakupili matizow lanosow i esperow bo...to nowe auta byly....z SALONU....i nie mialo to raczej niestety nic z logika wspolnego....najwazniejsze bylo ze nofka sztuka....to bylo jedyne kryterium w tym konkretnym przytoczonym przypadku.....

 

Tym przypadku to raczej "nofka sztuka" i cena. Może dla nich kupno nowego samochodu było istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O konkurencji mówi się dobrze albo wcale:)

 

Powiedz koledze, że mercedesy są naprawdę kiepskie jeśli zamiast je chwalić opluwają konkurencję. 8)

 

A od kiedy Mercedes i Subaru są konkurencją?

Jak ktoś chce drogi, dobrze wyposażony samochód, który podkreśla zasobność jego portfela to idzie do salonu mietka (no można być jeszcze maksymalnym wieśniakiem co właśnie sprzedał pole :mrgreen: ), a jak ktoś akceptuje siermiężne wykończenie i niekoniecznie chce się rzucać w oczy, ale za to z definicji ma napęd na 4 koła i postrzegany chce być jako nieco "inny" to idzie do salonu subaru.

 

Jeśli ten sprzedawca tak opluwał Subaru to musiał czuć się zagrożony - czyli konkurencja:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze jeden motyw, który skłania do kupienia danego rodzaju auta i tym jest zawiść - tak tak zawiść jest jednym z głównych powodów wyboru auta.

 

 

No właśnie to jest fajne w Subaru, że nie wzbudza zawiści tak jak marki Premium a raczej zainteresowanie. Podchodzący inni kierowcy na stacjach, na parkingach, przy garażach są tylko potwierdzeniem, że jesteśmy odbierani jako sympatyczni ludzie mający hopla na punkcie motoryzacji.

 

 

Skoro jeździ Subaru to musi być taki fajny jak Hołek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz wkurzoy na dyrekcje Subaru

Na mnie :?: :mrgreen:

 

Ale pominął istotny argument - Subaru sąsiad nie będzie zadrościł :idea::mrgreen:

 

Pozdrowienia

 

No nie wiem, jak kupiłem Subaru to dwóch moich kolegów przyznało się że też im się Subaru marzy (wcześniej nie ujawniali takich preferencji) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest fajne w Subaru, że nie wzbudza zawiści tak jak marki Premium a raczej zainteresowanie.

 

No chyba, że ktoś posiada ałdika, wtedy za punkt honoru sobie postawi co by skopać Subaru. Z reguły do pierwszego zakrętu, ale jednak.

I to jest potwierdzone :!:

 

zatem jednym z kryteriów niestety u nas jest zawiść bo sąsiad ma to to i my musimy mieć to lub coś lepszego.

 

To już inna para kaloszy, ale zgadza się.

 

No nie wiem, jak kupiłem Subaru to dwóch moich kolegów przyznało się że też im się Subaru marzy

 

I na tym się kończy. Mój teściu 2 roki temu kupował nowego "i30" u Gruchela w Mikołowie. Ja mając Subaru wtedy doradzałem, żeby kupił Lanosa nowego. Samochód we wszystkim lepszy, ale teściu(hmmm) powiedział: Hyundai mi się bardziej podoba. :shock:

Tłumaczenia na temat bezpieczeństwa, trakcji, napędu były mało istotne. Niestety tak myśli 80% ludzi i Bogu Dzięki :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I na tym się kończy. Mój teściu 2 roki temu kupował nowego "i30" u Gruchela w Mikołowie. Ja mając Subaru wtedy doradzałem, żeby kupił Lanosa nowego. Samochód we wszystkim lepszy, ale teściu(hmmm) powiedział: Hyundai mi się bardziej podoba. :shock:

Tłumaczenia na temat bezpieczeństwa, trakcji, napędu były mało istotne. Niestety tak myśli 80% ludzi i Bogu Dzięki :!:

 

Markus , już nie pamiętam ile procent społeczeństwa ale na pewno większość przy wyborze auta kieruje się designem :idea: Coś w tym jest bo mi się OBK już przed kupnem bardzo podobał :wink:

Znając jednak jeszcze jego zalety techniczne wybór nie mógł być inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teściu 2 roki temu kupował nowego "i30" u Gruchela w Mikołowie. Ja mając Subaru wtedy doradzałem, żeby kupił Lanosa nowego. Samochód we wszystkim lepszy, ale teściu(hmmm) powiedział: Hyundai mi się bardziej podoba. :shock:

 

A różnica w cenie też mu się podobała? Chyba nawet bardziej niż auto :mrgreen: .

 

Nie zapominajmy o tym subaraki są droższe od samochodów adresowanych do przeciętnego nabywcy, oraz mają opinię droższych w utrzymaniu i ten stereotyp niezwykle trudno zmienić - w sensie: jak w każdym innym przypadku słowa do ludzi nie trafiają... Ale może na szczęście... bo jak każdy "Kowalski" by jeździł subaru, to niestety musielibyśmy wszyscy kupić "niszowego" hyundaia lub kię :mrgreen: .

 

Ponadto śmiem twierdzić, że w Polsce ludzie (taki przeciętny wpatrzony w "najlepszą" motoryzację wieśniak) jak patrzą na twoje subaru to nie zazdroszczą ci $$$$, tylko mają za szaleńca, który mając $$$$ na auto i jego utrzymanie jak ostatni debil nie kupił audi czy mercedesa, które to dobre i luksusowe są... i nawet są wersje z napędem jak trzeba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno większość przy wyborze auta kieruje się designem

 

Na pewno. Dlatego tyle Fiatów, Peugotów, Renoltów i reszty ładnie opakowanego gówienka.

 

Coś w tym jest bo mi się OBK już przed kupnem bardzo podobał

 

Jak ktoś się zna na motoryzacji, to wiadomo, że każdy SUB będzie "ładniejszy" niż cała reszta.

 

 

A różnica w cenie też mu się podobała? Chyba nawet bardziej niż auto

 

Tu akurat problemu nie było. Teściu na dziadowiźnie i na schwarz dorabia jako spawacz alu. Na brak kasy nie narzeka. Poza tym jego i30 1,4 nie było wiele tańsze niż 1,5 RA.

Najbardziej bawiło mnie to, że argument przeciw to było....spalanie :!:

Mój tata odebrał 2 miechy później "lanosa" 2.0, które pali... TYLE SAMO :!:

Miesiąc temu teściowi obiło auto grad wielkości jajek. :mrgreen: To tylko Korea rzekłem i kontakt Bogu Dzięki póki co zerwany. :mrgreen:

audi czy mercedesa, które to dobre i luksusowe są... i nawet są wersje z napędem jak trzeba

 

Co jest dobre Mercedes, Audi :?: Bez jaj Panie kolego :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźcie znowu tak zaślepieni jedną marką. Jestem fanem subaru ale mam świadomość, że jest baaaardzo dużo fajnych furek innych producentów.

Hyundai i30 bardzo przyjemny samochód, więc nie przesadzajmy z tym "to tylko Korea". 99% kierowców nie ma potrzeby latania bokami.

Mercedes nigdy nie był w moim typie, ale jest kilka audic, które chętnie postawiłbym na parkingu.

Ktoś tu wspomniał o Kia. Właśnie dostałem firmowoza kia ceed. Koreańczycy poszli bardzo, ale to bardzo do przodu. Auto w podstawowej wersji świetnie wyposażone i przyjemnie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai i30 bardzo przyjemny samochód, więc nie przesadzajmy z tym "to tylko Korea".

 

Co w nim takiego xtra? Niebieskie podświetlanie? Krzesła, z których przy szybszym łuku idzie wylecieć? Paliwożerny motor o zabójczej mocy 80PS?

Końcówka drążka, która wytrzymała niecałe 20tkm?

 

99% kierowców nie ma potrzeby latania bokami.

 

Pewnie, że nie. Ale jeśli trzeba w górach podjechać pod konkret drapę, to co wtedy? Pajero OK, ale to jest jak ciężarówka.

 

 

Mercedes nigdy nie był w moim typie, ale jest kilka audic, które chętnie postawiłbym na parkingu.

 

Z Audic to 80, 100 i 200. oczywiście Quattro. Tak samo jak starego Merca dyszla w automacie.

Dzisiejsze niemieckie wyroby, to tylko pic. Ładnie wyglądający, awaryjny scheiss. Na równi z wyrobami francuskimi, których oczywiście nie ganię.

 

 

Ktoś tu wspomniał o Kia. Właśnie dostałem firmowoza kia ceed. Koreańczycy poszli bardzo, ale to bardzo do przodu. Auto w podstawowej wersji świetnie wyposażone i przyjemnie jeździ.

 

Ooooo. Nie chciałbyś wiedzieć co sądzi o tym mój dobry kolo z drogówki mysłowickiej. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bądźcie znowu tak zaślepieni jedną marką. Jestem fanem subaru ale mam świadomość, że jest baaaardzo dużo fajnych furek innych producentów.

 

Oczywiście że tak :idea:Mam słabość do Mazdy której jestem zresztą długoletnim fanem ...to wspaniałe auta :) RX-8 , MX-5 to popis inżynierów tejże marki a także przykład że nie potrzeba fortuny aby stać się posiadaczem wyjątkowo zaprojektowanych maszyn :)

 

Znajomy posiada Camaro SS MY 10 - piękna wspaniała maszyna 8) Mnie jednak zawsze coś ciągnie do japońszczyzny i tak obiektem moich westchnień i marzeń jest Nissan GT-R 8)

Może kiedyś :?: Trzeba wierzyć w swe marzenia :)

 

Mam jeszcze jedną "miłość" a mianowicie motocykle ale czym starszy jestem tym mniej na nich jeżdżę , niewiem zresztą czemu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...