Skocz do zawartości

Nakaz jazdy na oponach zimowych po 1 listopada


grygo

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem raczej na myśli bariery we wdrożeniu wielu kwestii które mogą przynieść więcej korzyści niż zła a są jednak przez wielu (nie wszystkich) odrzucane nie rzadko w sposób "Nie , bo nie" lub przez aspekt buntowniczo-spiskowy dość powszechny w polskim społeczeństwie :idea:

 

A mnie się wydaje że większym problem jest brak dyskusji (albo dyskusje niemerytorycznie: Nie bo masz duże uszy itp) Niestety niekiedy trzeba negocjować bo więcej korzyści dla jednych to zwykle strata dla drugich, ale z drugiej strony podobno zawsze można się dogadać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 470
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem raczej na myśli bariery we wdrożeniu wielu kwestii które mogą przynieść więcej korzyści niż zła a są jednak przez wielu (nie wszystkich) odrzucane nie rzadko w sposób "Nie , bo nie" lub przez aspekt buntowniczo-spiskowy dość powszechny w polskim społeczeństwie :idea:

 

 

A dlaczego wierzyc wladzom? W jakimkolwiek kraju - nie tylko w Polsce, ale w Polsce szczegolnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolność człowieka kończy się tam gdzie zaczyna się wolność innej osoby

Skoro już cytujesz poglądy libertariańskie to nie zapominaj również o tym, że nie ma przestępstwa bez ofiary. :idea:

 

Ze mnie jest taki liberał jak baletnica :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im głupsze społeczeństwo tym łatwiej nim rządzić...

I pomyśleć, że członkowie takiego społeczeństwa mają również bierne prawo wyborcze :wink: :twisted:

 

No ale to wlasnie czesc tego "dilu" - zbywasz wieksza lub mniejsza czesc swoich praw, zbywasz potrzebe myslenia za cene glosowania na ilus tam patafianow, od ktorych oczekujesz,

ze pokieruja Twoim zyciem - majac w sumie jedno oczekiwanie, ze Twoja lodowka bedzie pelna, a w TV bedzie co ogladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dlaczego wierzyc wladzom? W jakimkolwiek kraju - nie tylko w Polsce, ale w Polsce szczegolnie?

 

Podobno sami sobie ich wybraliśmy, aby reprezentowali nasze interesy :-).

 

Obawiam sie, ze temat wyborow i ich efektow to kolejny, osobny i szeroki temat.

 

W skrocie natomiast - to, ze ich sami wybralismy(-cie; nie mieszkajac ostatnio w Polsce uwazam, ze bez sensu jest, zebym glosowal dla "Waszego dobra" :), tak samo jak mnie wkurzaja wielkie, patriotyczne historie o glosowaniach Polonii amerykanskiej, wciaz walczacej z komunizmem :)), nie oznacza, ze nie mamy im patrzec na rece i ze musimy akceptowac wszystko co wymysla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to wlasnie czesc tego "dilu"

A mnie ciągle nurtuje pytanie: jak wypowiedzieć tą umowę "dilerską" :?: :wink: :twisted:

 

-- 1 sie 2012, o 10:26 --

 

Podobno sami sobie ich wybraliśmy

Pisz za siebie :roll:

 

Ja na nich nie głosowałem a są u władzy :-). Wypowiedzenie umowy jak najbardziej możliwe tyle że kłopotliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI napisał(a):

No ale to wlasnie czesc tego "dilu"

 

A mnie ciągle nurtuje pytanie: jak wypowiedzieć tą umowę "dilerską" :?: :wink: :twisted:

 

 

A tego to nie wiem, niestety.

 

Dla jasnosci - nie jestem libertarianinem zadnym, a juz na pewno nie przesadnym, ale uwazam, ze mnozenie przepisow, regul we wszelkich sferach zycia wcale nie pomaga je regulowac i porzadkowac. Przeciwnie, w efekcie zaczyna brakowac jasnosci, prostoty i ludzie poruszaja sie w takim gaszczu przepisow, ktorych nie sposob ogarnac, ryzykujac, ze gdzies ktos zrobi z nich przestepcow - wbrew zdrowemu rozsadkowi.

 

Kolejna sprawa, ze skompromitowanymi w kazdej chyba sferze wladzami na wielu szczeblach, autorytetu sie nie zbuduje - a mysle, ze ten autorytet, ktory uwiarygodnilby, nadal wiecej sensu tego, co wladze wymysla i probuja wyegzekwowac, przynioslby wiele wiecej korzysci, niz mnozone nakazy i zakazy dla "plotek", przecietnego Kowalskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrocie natomiast - to, ze ich sami wybralismy(-cie; nie mieszkajac ostatnio w Polsce uwazam, ze bez sensu jest, zebym glosowal dla "Waszego dobra" :), tak samo jak mnie wkurzaja wielkie, patriotyczne historie o glosowaniach Polonii amerykanskiej, wciaz walczacej z komunizmem :)), nie oznacza, ze nie mamy im patrzec na rece i ze musimy akceptowac wszystko co wymysla.

 

Dokładnie, niestety problemem jest kontrola społeczna. Oprócz demonstracji (o ile dostanie się zezwolenie) za dużo nie można zdziałać. Ale temat jest o oponach a my tu o polityce :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie umowy jak najbardziej możliwe tyle że kłopotliwe.
A tego to nie wiem, niestety.

 

A ja ma taki pomysł, który wcale nie powinien być kłopotliwy :wink: :mrgreen:

Zakładam, że dojdziemy do porozumienia i władza wyjedzie sobie rządzić za granicę, a mnie zostawią w spokoju, abym rządził się sam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma taki pomysł, który wcale nie powinien być kłopotliwy :wink: :mrgreen:

Zakładam, że dojdziemy do porozumienia i władza wyjedzie sobie rządzić za granicę, a mnie zostawią w spokoju, abym rządził się sam 8)

 

Niestety to jest ten kłopotliwy sposób, tzn. dobór argumentów, aby wyjechali z kraju może być kłopotliwy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premo, masz sporo racji w tym co piszesz.Jednak w większości krajów europy 80% albo i więcej zimą jeździ się na asfalcie.Producenci dobrze o tym wiedzą, dlatego zimówki w ostatnich latach znacznie ewoluowały.

 

Przykład jednego z producentów:

 

michelin-alpin-pa3.jpg

michelin_4x4_alpin_winter_tyre.jpg

 

Widać znaczne zmiany w budowie bieżnika. Mniej kostki, ukośne ustawienie lameli, znacznie większe kanały odprowadzające wodę itp.

Wniosek: współczesne opony zimowe ewoluują w kierunku asfaltu, kosztem gorszych własności na kopnym śniegu.Zresztą była już o tym mowa na forum w innym wątku.

Nie zapominajmy jeszcze o składzie mieszanki gumy w oponie.W niskich temperaturach opona sztywnieje i traci elastyczność co odbija się na własnościach trakcyjnych. Zimówki nie mają z tym problemu przez dodanie krzemionki.

Stwierdzenie często tu powtarzane, że opona zimowa tylko na śnieg się nadaje, powinno dawno przejść do lamusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dlaczego wierzyc wladzom? W jakimkolwiek kraju - nie tylko w Polsce, ale w Polsce szczegolnie?

 

Podobno sami sobie ich wybraliśmy, aby reprezentowali nasze interesy :-).

 

Dobi1972 , dokładnie :!:

 

Przewlekła nieufność natomiast i poczucie spisku jest dla mnie chorobą :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie a przewlekła nieufność i poczucie spisku jest dla mnie chorobą :idea:

 

 

Nieufnosc powinna byc "przewlekla" w odniesieniu do wladzy. I niekoniecznie to musi miec cokolwiek wspolnego ze spiskiem.

Po prostu - ludzi, ktorych OBDAROWUJE SIE (o czym czesto lubia zapomniec) wladza, nalezy obserwowac, by nie rzec, ze kontrolowac.

Z reguly niestety jest dokladnie na odwrot - wladza sie czuje jak na SWOIM i to ona chce kontrolowac obywateli.

 

Rzeklbym, ze u normalnego czlowieka ta nieufnosc powinna byc stanem naturalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy jeszcze o składzie mieszanki gumy w oponie.W niskich temperaturach opona sztywnieje i traci elastyczność co odbija się na własnościach trakcyjnych. Zimówki nie mają z tym problemu przez dodanie krzemionki.

Stwierdzenie często tu powtarzane, że opona zimowa tylko na śnieg się nadaje, powinno dawno przejść do lamusa.

 

Zależnie od klasy i przeznaczania opony ja bym bardziej porównywał klasy 4x4, PA2 to bliżej osobówek. np.

 

LATITUDEALPINLA2.jpg

 

byłaby lepszym przykładem, co nie zmienia wniosku że opony przygotowywane są na utrzymane drogi i większe osiągi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie często tu powtarzane, że opona zimowa tylko na śnieg się nadaje, powinno dawno przejść do lamusa.

 

Bardzo słuszna uwaga.

Moje Nokiany które są w EU sprzedawane jako zimowe na niektórych rynkach istnieja jako wielosezonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... uwazam, ze mnozenie przepisow, regul we wszelkich sferach zycia wcale nie pomaga je regulowac i porzadkowac. Przeciwnie, w efekcie zaczyna brakowac jasnosci, prostoty i ludzie poruszaja sie w takim gaszczu przepisow, ktorych nie sposob ogarnac, ryzykujac, ze gdzies ktos zrobi z nich przestepcow - wbrew zdrowemu rozsadkowi.
I do tego dąży Polska równolegle do Unii Europejskiej.

 

Obecna Polska - będąca w prostej linii kontynuacją PRL - odziedziczyła po swojej przodkini system biurokratyczno-represyjny, typowy dla komunizmu. W ciągu 23 lat od rzekomego nastania demokracji niewiele się zmieniło, a już najmniej w mentalności rządzących, posłów i biurokracji, mimo coraz młodszego wieku tych osób.

 

Zaraza ta jednak dosięga też Unii Europejskiej, która w coraz większym stopniu zaczyna przypominać instytucje rodem z Orwella lub Marksa. Tak więc prawdziwe wydaje się być twierdzenie, że tak jak Niemcy od 1989 roku zdobyli więcej, niż w czasie II wojny światowej, tak Marks i Engels osiągnęli więcej w dzisiejszej Europie, bez rewolucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie często tu powtarzane, że opona zimowa tylko na śnieg się nadaje, powinno dawno przejść do lamusa.

 

Bardzo słuszna uwaga.

Moje Nokiany które są w EU sprzedawane jako zimowe na niektórych rynkach istnieja jako wielosezonowe.

 

Dokładnie. Z drugiej strony wielosezonowa Yokohama G95 sprzedawana jest jako letnia (i dobrze bo słabo u niej z lamelkami), ale to specyfika rynku i klimatu. Dużo zależy od konkretnej opony np. używam Dunlopa 3D i w wysokich temperaturach (>15C) wypada tak sobie (np. hamowanie na mokrym), za to Continental TS790 już jest lepiej zrównoważony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że dojdziemy do porozumienia i władza wyjedzie sobie rządzić za granicę, a mnie zostawią w spokoju, abym rządził się sam 8)

 

Mysle, ze opcja dokladnie odwrotna bylaby bardziej realna ;)

Zapewne :( ale gdzie na świecie jest jeszcze w miarę normalnie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że dojdziemy do porozumienia i władza wyjedzie sobie rządzić za granicę, a mnie zostawią w spokoju, abym rządził się sam 8)

 

Mysle, ze opcja dokladnie odwrotna bylaby bardziej realna ;)

Zapewne :( ale gdzie na świecie jest jeszcze w miarę normalnie :?:

 

Może Antarktyda, przynajmniej nie ma tam żadnego państwa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że dojdziemy do porozumienia i władza wyjedzie sobie rządzić za granicę, a mnie zostawią w spokoju, abym rządził się sam 8)

 

Mysle, ze opcja dokladnie odwrotna bylaby bardziej realna ;)

Zapewne :( ale gdzie na świecie jest jeszcze w miarę normalnie :?:

 

Może Antarktyda, przynajmniej nie ma tam żadnego państwa :-)

 

 

Ale zimówki się przydadzą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że dojdziemy do porozumienia i władza wyjedzie sobie rządzić za granicę, a mnie zostawią w spokoju, abym rządził się sam 8)

 

Mysle, ze opcja dokladnie odwrotna bylaby bardziej realna ;)

Zapewne :( ale gdzie na świecie jest jeszcze w miarę normalnie :?:

 

Obawiam sie, ze "normalnosci" nie ma nigdzie i nigdy nie bylo. To ta tragiczna czesc problemu. Zawsze, niezaleznie od sytuacji, beda ludzie mniej lub bardziej (nie)zadowoleni z pewnych regulacji, postanowien. Ale znow - kwestia jest nie w zupelnym braku takowych (to nierealne i byloby szkodliwe jednak), a w unikaniu nadmiaru.

Cala reszta to kwestia kompromisow, ktore sa konieczne w spoleczenstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...