Jump to content

Ori pompa paliwa GC8


X69
 Share

Recommended Posts

Czy ori pompa paliwa w GC8 może chodzić swobodnie w układzie bez regulatora ciśnienia? w tym przypadku będzie chodzić cały czas tyle że minimalnym (zerowym?) obciążeniem.

Dla ciekawych w jakim celu i po co i w celu wyjaśnienia tego dziwnwgo pytania, powiem że chodzi o układ LP w układzie z dwoma pompami i anti-surge tank (swirl port, etc...).

Potrząc na wykresy wydajności np Walbro 255 widać że przy minimalnym ciśnieniu będzie największa wydajność i najmniejszy prąd. Czy ciągła praca w takim zakresie nie doprowadzi do uszkodzenia lub wcześniejszego zużycia pompy?

Wolę zpapyać niż experymentować :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Myślę że taka opcja nie wypali,pompa po prostu będzie bardzo szybko przepompowywać paliwo przez cały układ ale nie będzię w stanie wytworzyć odpowiedniego ciśnienia dla wtryskiwaczy.Chyba że masz zamiar zamontować coś w zamian za regulator ale nie przychodzi mi do głowy co to miało by być,pozdro.

Link to comment
Share on other sites

lucza,

wrong! zobacz ten rys:

post-14782-135184474179_thumb.gif

pompa w układzie pierwszym chodzi bez regulatora poprostu leje paliwo do anti-surge tanku. Druga dopiero podaje na wtryski i reulator ciśnienia jest normalnie gdzie ma być.

Moje pytanie dotyczyło zastosowania ori pompy w pierwszym układzie.

Pewnie słabo to wytłumaczyłem, sorry!!

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa,no faktycznie małe nieporozumienie.Chodzi Ci czy ori pompa da radę obsłużyć obieg bezciśnieniowy (na niebiesko na obrazku) ,a dlaczego miała by nie dać rady? skoro jej wydajność będzie odpowiednia.Pamiętaj żeby obie pompy były takiej samej wydajności albo przynajmniej ta która zasila "surge tank" z baku musi być większej wydajności niż ta która podaje ciśnienie już na wtryski bo inaczej będziesz miał wyssane paliwo zanim się "surge tank" napełni.pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...