Skocz do zawartości

Rozrzad wrx my07


stoldo

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich foeumowiczów...

 

co ile nalezy wymieniac rozrzad w wrx 2,5l

autku leci 6 rok i ma przebieg 80 tys km.

podobno wymian rozrzadu jest rowniez uwarunkowana czasem eksploatacji , czy powinienem juz myslec o wymianie rozrzadu?

Co rowniez nalezalo by sprawdzic/wymienic w aucie , do tej pory poza wymiana oleju,filtra i filtra powietrza nic nie bylo robione.

bede wdzieczny za wszelkie uwagi

 

pozdrowienia dla wszystkich

 

https://picasaweb.google.com/1035169981 ... 6083622722

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla 2.0 turbo jest, że po 7dmiu latach lub 105 kkm.

 

W WRX-ie 2.5T jest tak samo. Oleje w dyfrach co 60 tys. Wymiana pompy wody nie jest koniecznością przy 105 tys. Wymiana płynu hamulcowego i chłodzącego co 30 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody jest koniecznoscia do wymiany. A jak bedzie luz? Czy tez sie zablokuje i po silniku? Lepiej wymienic i po problemie ma sie spokoj.

 

Powtarzam, co mi mówią najlepsi "uczeni w piśmie" z ASO (carfit też to potwierdza) - pompa wody spokojnie wytrzymuje podwójny przebieg rozrządu, a jeżeli pada, to też nie tak wcale nagle - pierwsze objawy: wycieki, luz itp. Mój mechanik dał mi gwarancję, że jeżeli pompa padnie przed następną wymianą rozrządu - wymieni ją gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gwarancje to ok spokojna glowa. Tylko czy pokrzywione zawory tez Ci wymieni itp?

Oby wytrzymala. Znam przypadki w ktorych niestety nie bylo wycieku a luz i tak nie czuc czy tez widac bo wszystko jest pod oslonami... Ale jak sie jest pewnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz gwarancje to ok spokojna glowa. Tylko czy pokrzywione zawory tez Ci wymieni itp?

Oby wytrzymala. Znam przypadki w ktorych niestety nie bylo wycieku a luz i tak nie czuc czy tez widac bo wszystko jest pod oslonami... Ale jak sie jest pewnym...

 

W sumie muszę Ci przyznać, że profilaktycznie bym ją nawet wymienił dla świętego spokoju, ale rozrząd zrobiłem przy 80 tysiącach z racji wycieku oleju z uszczelniacza wału, więc następna wymiana przy około 160 tys. - czyli pompa powinna wytrzymać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...