Skocz do zawartości

Justy I 4WD 1.2 75KM - gasnie (slabnie) przy ostrym skrecie


jachu19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

zakupilem niedawno Justy 4WD. Przy bardzo ostrym skrecie przygasa, slabnie, nie reaguje na wcisniety pedal gazu. Odzyskuje ciag po ok 2 sekundach.

Nie ma tu wspomy, nie ma gazu, silnik seryjny, zawiecha utwardzona.

Na postoju ok, lekkie skrety ok, dlugi skret w jedna strone ok (np rondo). Problem pojawia sie przy naglym skrecie, a najbardziej przy dwoch naglych skretach obojetne w ktora strone. Pierszy raz zdazylo sie przy zjezdzie z ronda, wiec potem testowalem to na parkingu - dwa ostre skrety i zmula.

Poprzedni wlasciciel twierdzi, ze tak nie bylo (czyli ja popsulem dzien po zakupie :) ), ale srednio w to wierze, jestem wiec zdany na siebie.

 

Prosze o jakies wskazowki, zanim mechanik wymieni mi 50 roznych czesci w trakcie poszukiwan problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo. Wymieniłem pompę paliwa i wszystko zaczęło działać. A co do gościa to mógł tego nawet nie zauważyć bo u mnie przy normalnym skręcie nie brakowało paliwa. Dopiero jak na próbie zawijałem pojawiał się problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez stawialem na pompe, ale chcialem uslyszec wasza opinie.

Da sie zmierzyc cisnienie z pompy i stwierdzic, ze jest uszkodzona, czy tylko wymiana i metoda prob i bledów?

Ma ktos w okolicy Wrocka dobra pompe, zeby sprobowac wlozyc ja do mojego Justy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

jachu19, jak rozwiązałeś swój problem? W mojej justysi silnik wariuje po rozgrzaniu i zamierzam sprawdzić cały układ zasilania, zaczynając od pompy. Czy już wiesz jak sprawdzić pompę? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

przy 1-wszym (z 2-ów razy) rozbieraniu gaźnika znalazłem paproch w komorze pływaka. A zaglądałem, bo mechanik stwierdził właśnie obecność zanieczyszczeń pochodzących ze starego zbiornika. i oczywiście zasugerował jego czyszczenie. Jak sądzisz - zrobię to sam, czy muszę udać się do mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z filtrem paliwa, wyjęty, dziurawy?

 

nie znam twoich zdolności :)

podpowiedzi:

- pod kanapą jest dekielek od podłączenia pływaka, wchodzi na wcisk,

- no i dobrze by było, żeby nie było paliwa w baku

- auto nie wystarczy podnieść na lewarkach, moje stało na boku, podnośnik też dałby radę.

Edytowane przez jachu19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...