Skocz do zawartości

Impreza 99 N/A - amortyzatory i sprezyny


wild_pig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ostatnio spocił mi się jeden przedni amortyzator w związku z tym mam krótkie pytanka:

 

- Czy jak wymieniam amortyzatory, warto tez wymienic sprężyny ? (przebieg ponad 150k, ale ciezko mi wzrokowo stwierdzić czy są ok)

- Wstępnie myślałem o KYB EXCEL-G 334253 i 334254 - tylko nie jestem pewien czy podejdą do tego modelu

- Polecacie jakieś inne amorki i sprężyny do N/A MY 99 - preferowane troszkę twardsze niż seria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amory w Gt i GL są takie same. spręzyna w GT jest inna - niższa o ztcp 3cm.

jak chcesz wyżej i twardziej, masz zestaw z WRXa,

Jak chcesz serię, to kupuj same amortyzatory.

Wstępnie myślałem o KYB EXCEL-G 334253 i 334254 - tylko nie jestem pewien czy podejdą do tego modelu

a co na to katalog KYB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wersji GL amortyzatory robi też Monroe ale jest wyraźnie napisane w katalogu "z wyjatkiem wersji turbo". Cena 210 szt. Sprawdź katalog.

Kupowałem niedawno KYB - 253 PLN/ szt. Co prawda do GT ale do GL cena powinna być zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

po wymianie amorków rozumiem, że geometria do roboty będzie ?

 

-- 22 sie 2012, o 12:46 --

 

Wymieniłem oba amorki przednie, spreżyny zostawilem bo jeszcze żyły, po kilku testach zaobserwowałem, że przy gwałtownym skręcie (prawo i lewo) z okolicy przodu słychać odgłos "ząbkowania" - tak jakby coś przeskakiwało. Na postoju jest wszystko ok.

 

Co to może być? Źle coś mi założyli, czy coś innego? (fakt, że przed założeniem ekstremalnie nie testowałem, tak więc nie wiem czy te objawy były również przed wymianą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wild_pig, geometria by sie przydała... może jak Ci ktoś wymieniał to sobie zaznaczył jak śruby leżały i zrobił tak samo - ale ponoc amor amorkowi nie równy ;)

Ciężko powiedzieć co to za "ząbkowanie"... może problem nie jest związany z amorkiem. Jeśli słychać przy skręcie to może przegub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, kupilem w tamtym roku monroe, przejechałem na nich 18 tys i trzeba było wymieniać, bo jeden całkowicie się rozlał.

 

Gdy tylko je wymieniłem zaczęło coś stukać, wmawiałem sobie, że to może łożysko, jakieś tuleje itd, wszystko wymieniłem i dalej stukało ;/ W końcu olałem temat. no i tak właśnie po przejechaniu 18 tys padł.

 

Teraz założone mam KYB Excel-G i powiem Ci, że są wypas!

 

Mowa o amortyzatorach tylnych, impreza sedan rx.

 

-- Pt sie 24, 2012 3:38 pm --

 

Aha.. no i są trochę twardsze, bo to gazówki chyba.

Monroe to olejak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...