Skocz do zawartości

Osłony termiczne. Potrzebna pomoc


bakusek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam taki problem: usunąłem wszystkie osłony termiczne katalizatora i kolektora te blaszane. Były strasznie skorodowane i nie dało się ich już odratować :(. Mechanior który mi to robił powiedział żebym lepiej nie zakładał teraz tej plastikowej osłony pod silnik, bo może się stopić. Ale pobrudził mi się pasek klinowy, dostało się trochę brudu w rowki :(. Więc chyba wypadałoby jednak założyć tą osłonę pod silnik, tylko jak to wszystko zabezpieczyć przed stopieniem/spaleniem. Czy może jednak nie przejmować się i jeździć bez tej pseudo osłony. ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

ja odkrecilem kolektor, katalizator, i pierwsza rure za katem, tak do polowy auta, pomalowalem srebrna farba termiczna, owinalem thermoteckiem,i ponownie zalozylem na to oslony termicznie po wysypaniu z nich fabrycznej izolacji ktora sie pokruszyla. Przed ta procedura oslony rezonowaly w pewnym zakresie obrotow, po, jest ciszej niz w serii.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

ja odkrecilem kolektor, katalizator, i pierwsza rure za katem, tak do polowy auta, pomalowalem srebrna farba termiczna, owinalem thermoteckiem,i ponownie zalozylem na to oslony termicznie po wysypaniu z nich fabrycznej izolacji ktora sie pokruszyla. Przed ta procedura oslony rezonowaly w pewnym zakresie obrotow, po, jest ciszej niz w serii.

 

Sebastian

 

własnie borykam sie z rezonansem ale tylko przy ruszaniu pozniej na 3/4/5 biegu nawet przy dosc niskich obrotak nie rezonuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...