Skocz do zawartości

zapach benzyny w kabinie tylko przy otwartych oknach


william7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam dziwny problem otóż gdy jadę samochodem z zamkniętymi oknami to wszystko jest ok.

 

Jednak gdy otworzę okno/a to w środku zaczyna smierdzieć benzyną.

 

To co zauważyłem to że przy pełnym zbiorniku smierdzi bardziej.

 

Sprawdzałem czy to coś przy filtrze paliwa lub przewody ale pod maską nie czuć PB na zimnym/ciepłym silniku.

 

Sprawdzałem w bagażniku czy pompa nie przepuszcza ale nie widzę żadnych uszkodzeń.

 

Jeżdzę na lpg, myslałem ze może bak skorodował ale nie gubię paliwa i na postoju nie smierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslałem ze może bak skorodował ale nie gubię paliwa i na postoju nie smierdzi.

 

Możesz mieć dziury w zbiorniku od góry. Śmierdzi jak jedziesz bo wtedy paliwo lata po zbiorniku i górą trochę wycieka. Jak stoisz nic nie będzie kapało więc i smrodu nie ma.

Przy tej sytuacji po zatankowaniu do pełna i przejechaniu kawałka powinno mocno śmierdzieć i mogą pojawić się zacieki na zbiorniku.

 

Przewody paliwowe pod kolektorem to głównie zimowa przypadłość i śmierdzi na postoju (przy włączonym silniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czemu tylko przy otwartych oknach smierdzi i jak się ten zapach dostaje do środka.

 

Gdyby zapach pochodził z komory silnika czułbyś go przy zamkniętych oknach przez kratki nawiewu.

Obstawiam nadal zbiornik lub rurę od wlewu do zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zatankowac auto do pełna tak jak mówili wyzej i przejechac autem aby paliwo po zbiorniku troche polatało. Wtedy szybko ppod auto i obserwowac.

 

Równiez moze tak byc ze przewody pod kolektorem ssacym przepuszczaja. Miałem tak u siebie tylko u mnie było czuc to gdy temp była niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

mam ten sam problem ,william u Ciebie sie wyjaśniło ? u mnie dodatkowo śmierdzi tylko jak jest ciepło

mechanik oglądał filtr rurki dochodzące do niego z baku wszystko niby ok *jak byłem w warsztacie w poniedziałek

to akurat było zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie była nieszczelność przy zbiorniku, ale nie na uszczelce, tylko pomiędzy kołnierzem od uszczelki, a zbiornikiem

super może u mnie to samo na bajecznej cos sugerowali ,że to gumowe rurki do lub z filtra weglowego ,ale to nie to było (jeden był zagiety przez hak _)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...