Jump to content

zawieszenie gwintowe

Jaco46VR
 Share

Recommended Posts

dobre i tanie

Troche slabo to idzie w takiej parze.

szukam takich ktore jak najnizej posadza samochod:)

Zdejmij kola ;) Posadzi auto na glebie kompletnie.

A jazda bedzie - tak naprawde - tak samo niemozliwa.

AMI bywa jedni chca zapie** drudzy chca sie toczyc. ogolnie nie podoba mi sie moj samochod bo za wysoko stoi a chcialbym go polozyc na glebe bo taki mam kaprys :D

a i bez kol to nie robota :) a skracanie sprezyn czy kupienie samych sprezyn nie da takiego efektu jaki bym chcial osiagnac

... a skracanie sprezyn czy kupienie samych sprezyn nie da takiego efektu jaki bym chcial osiagnac

Też tak myślałem, gdy zakupiłem sprężyny Tein'a S - Tech :wink:

Tak, tak... wiem jakie opinie krążą o tych sprężynach, jednak charakterystyka pracy Teina mi odpowiada. Poziom obniżenia już znacznie mniej :roll:

Co do Twoich rozterek, to mam pewne uwagi.

Zamiast kupować zawieszenie nieznanego producenta, które często jest "nieserwisowalne", może warto rozejrzeć się za używanym gwintem dobrej firmy?

Na Alledrogo jest nawet używany Ohlins :) , i nowy Bilstein PSS16 - ok, to przesada :wink: jednak nawet niezły jakościowo, a używany gwint KW byłby wg mnie dobrą inwestycją.

czy kiedykolwiek sie spotkam na tym forum zeby ktos cos doradzil a nie tylko nazekaja ze szmelc po co ci to itd kurcze no na innych forach chyba sie popytam bo tu nie widze sensu no sory nei pytam sie o zarowke do lampy jaka powinna byc tylko o grubsza sprawe

ogolnie nie bede zakladac jakiegokolwiek tematy bo zawsze to samo prosze moda o zamkniecie HEY

czy kiedykolwiek sie spotkam na tym forum zeby ktos cos doradzil a nie tylko nazekaja ze szmelc po co ci to itd kurcze no na innych forach chyba sie popytam bo tu nie widze sensu no sory nei pytam sie o zarowke do lampy jaka powinna byc tylko o grubsza sprawe

ogolnie nie bede zakladac jakiegokolwiek tematy bo zawsze to samo prosze moda o zamkniecie HEY

ooooooooo.......... pogniewałeś się........ ojej

no trudno - bywaj HEY

Jaco46VR, 25min temu założyłeś wątek!

Szukałem cały dzień na forum wątków i znalazłem info że do moich celów w tym wozie D2 będzie aż nad to.

AMI jeśli możesz, napisz mi na PW odnośnie D2.

Pozdrawiam

nie to ze sie obrazilem czy co ale kurde ludzie pytaja sie i licza na wasza pomoc

ogolnie mam dardzo dobre zawieszenie w impreze ale jest za wysoko wyglada jak terenowka

a mozesz mi zapodac ten watek o D2?

D2 to chiński szajs - nie nadaje się to do jazdy....

jeśli chcecie sobie już "popsuć" auta to kupcie najtańszy badziew jaki znajdziecie bo efekt będzie identyczny....

za ok 4 k pln mozna nabyć Teina lub ostatnio polecany przez komancza HSD - będzie to jakas sensowna opcja

Jaco46VR, nie denerwuj się, ale .. tani gwint jest kiepski ... chyba że jeździsz tylko po gładkim jak stół torze ;-)

PS. sam się zastanawiam nad teinem, ale boje sie późniejszych nerwów jeżdżąc po mieście ;-)

kup obniżające sprężyny, tein, eibach, cokolwiek, tanio, nisko, i jako taki komfort też Ci pozostanie ;-)

nie to ze sie obrazilem czy co ale kurde ludzie pytaja sie i licza na wasza pomoc

Bez urazy - ale otrzymales pomoc. A ze odpowiedz nie pasuje do z gory zalozonej tezy? No coz... to juz nie nasz problem.

Naprawde - bez urazy. Ale ostatnio taka jakas nowa moda sie na forach robi - przyjsc, zadac pytanie, a jak odpowiedz nie pasuje, to foszek...

D2 to taki sam szmelc jak cala reszta.

Mialem okazje jezdzic na BC Racing - bylo w miare, ale tez nie polece, bo z trwaloscia wyszlo slabo.

Wole Kayaby i sprezyny.

AMIemu chodziło chyba o to, tak myślę sobie, żeby zaoszczędzić ci wydatku, który na mały nie wygląda. Za chwilę będziesz miał problem, bo się amor wyleje, pokrzywi, szlag coś innego trafi. Jeśli są to zawieszenia nieserwisowalne, to będziesz miał kłopot i kolejne wydatki.

...zresztą AMI nie polubił Twojego samochodu od pierwszego wejrzenia,chcieliśmy go na części kupować :D

a ja wole po winklach i od czasu do czasu po torze tak ze posadzenei auta nizej jak najbardziej na plus:)

Moze - ale niedzialajace zawieszenie i tak nie pomoze. Na drodze tez sa nierownosci, ktore trzeba wybrac, zeby nie wyskoczyc na faldzie z drogi.

-- środa, 25 lip 2012, 10:41 --

...zresztą AMI nie polubił Twojego samochodu od pierwszego wejrzenia,chcieliśmy go na części kupować :D

Ej kurka, a juz siegalem po moj zestaw chinskich kluczy...

D2 to chiński szajs - nie nadaje się to do jazdy....

jeśli chcecie sobie już "popsuć" auta to kupcie najtańszy badziew jaki znajdziecie bo efekt będzie identyczny....

za ok 4 k pln mozna nabyć Teina lub ostatnio polecany przez komancza HSD - będzie to jakas sensowna opcja

wlasnie widzialem te HSD ale szczegolnej uwagi nie zwrocilem do tego zawieszenia poszukam i poczytam dzieki

-- Śr lip 25, 2012 12:43 pm --

AMI pewnei bys tymi chinskimi kluczami nie dal rady jak sruby sie przekrecaja:P

napisz do komancz - wszystkiego się dowiesz, bardzo kompetentna osoba, powiedz co chcesz, a on Ci dobierze tak żeby było ok

-- 25 lip 2012, o 12:45 --

cybel zaraz będzie montował ten zawias (HSD na grubej sztycy) u siebie w gc8 - będziemy wiedzieć w praktyce jak sie sprawuje

AMI pewnei bys tymi chinskimi kluczami nie dal rady jak sruby sie przekrecaja:P

No roznie to z nimi faktycznie bywa.

Np. "zabka" z nierdzewnej stali jakos niefortunnie zardzewiala.

Ale plaskie daja rade.

AMIemu chodziło chyba o to, tak myślę sobie, żeby zaoszczędzić ci wydatku, który na mały nie wygląda. Za chwilę będziesz miał problem, bo się amor wyleje, pokrzywi, szlag coś innego trafi. Jeśli są to zawieszenia nieserwisowalne, to będziesz miał kłopot i kolejne wydatki.

ale tak powaznie mial isc na czesci? jezeli tak to bym jezdzil napewno innym japonczykiem:D (lexusem gs300)

Witam

Było w dobrej cenie

http://allegro.pl/amortyzatory-ap-racing-subaru-impreza-i2402662462.html

nie wiem czy zostało sprzedane i w jakim było stanie.

W każdym razie nie jest to żaden ap racing tylko niemiecki ap Sportfahrwerke GmbH obniżający o jakieś 20-50 mm, a ja bym zawisł przy wjeździe do garażu, więc zrezygnowałem.

Po konsultacji z ap Sportfahrwerke dostałem info : It is possible to use them for a GC, GF and GFC model from year 8/91-12/00.

Cena nowego jakieś 3.500 PLN.

Witam

Było w dobrej cenie

http://allegro.pl/amortyzatory-ap-racing-subaru-impreza-i2402662462.html

nie wiem czy zostało sprzedane i w jakim było stanie.

W każdym razie nie jest to żaden ap racing tylko niemiecki ap Sportfahrwerke GmbH obniżający o jakieś 20-50 mm, a ja bym zawisł przy wjeździe do garażu, więc zrezygnowałem.

Po konsultacji z ap Sportfahrwerke dostałem info : It is possible to use them for a GC, GF and GFC model from year 8/91-12/00.

Cena nowego jakieś 3.500 PLN.

pytalem sie sprzedajacego czy pasuje do gc/ gf stwierdzil ze nie wiec zrezygnowalem:)

Dlatego napisałem do Niemców i podałem im numery amortyzatorów odczytane ze zdjęc sprzedającego.

Dostałem taką odpowiedź.

Hi,

the only possibility here is for a Subaru Impreza.

It is possible to use them for a GC, GF and GFC model from year 8/91-12/00.

Mit freundlichen Grüßen / Best regards

Widać sprzedający nie wiedział co sprzedaje skoro nie rozpracował nazwy firmy.

ale tak powaznie mial isc na czesci?

Z pobieżnych oględzin na stacji w Miłkach...do niczego innego się nie nadawał:D