Jump to content

Grzejąca klimatyzacja

saper
 Share

Recommended Posts

Witam,

Sprawa prosta: po włączeniu klimatyzacji działa/chłodzi (czasami słychać dłuższe/krótsze syknięcie, czasem raz, czasem pary razy, a czasemi wogóle). Z biegiem czasu, jak jest włączona, kompresor (chyba) zaczyna chodzić coraz głośniej (i "wycie" rośnie wraz z obrotami). Kompresor włącza się i wyłącza (raczej na krótko jest wyłączony). Klimatyzacja świeżo po nabiciu (w serwisie).

Zrobiłem również mały test dzisiaj - samochód w cieniu, 26C, klima na maxa, po 15-20 minutach zaczęła dmuchać ciepłym powietrzem (co raz cieplejszym, nie czekałem, wyłączyłem).

Co może być powodem takiego zachowania?

Pacjent: Forester 2.0 N/A 2007

pozdrawiam

Maciej

skoro tuz po serwisie to obstawilbym ze Panowie za duzo naibili czynnika i presostat gdy robi sie za duze - powyzej 30 bar - wylacza prad sprezarce, ale generalnie bez podloczenia zegarow sie nie obedzie, pozdrawiam

z tego co piszesz objawy to miałem podobnie kiedyś w mistosuhubiszi i klima nabita a mimo wszystko dawała ciepłym po jakimś czasie od włączenia okazało się że padł osuszacz (chyba dobrze pamiętam)

osuszacz - a jak to zdiagnozować?

Podjechać do serwisu gdzie nabijali Ci klimę i zareklamować usługę. Z jakiego powodu nabijałeś - mój forek jest rok starszy i nie miałem jeszcze takiej potrzeby.