Jump to content

Grzejąca klimatyzacja


saper
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Sprawa prosta: po włączeniu klimatyzacji działa/chłodzi (czasami słychać dłuższe/krótsze syknięcie, czasem raz, czasem pary razy, a czasemi wogóle). Z biegiem czasu, jak jest włączona, kompresor (chyba) zaczyna chodzić coraz głośniej (i "wycie" rośnie wraz z obrotami). Kompresor włącza się i wyłącza (raczej na krótko jest wyłączony). Klimatyzacja świeżo po nabiciu (w serwisie).

Zrobiłem również mały test dzisiaj - samochód w cieniu, 26C, klima na maxa, po 15-20 minutach zaczęła dmuchać ciepłym powietrzem (co raz cieplejszym, nie czekałem, wyłączyłem).

 

Co może być powodem takiego zachowania?

 

Pacjent: Forester 2.0 N/A 2007

 

pozdrawiam

Maciej

Link to comment
Share on other sites

skoro tuz po serwisie to obstawilbym ze Panowie za duzo naibili czynnika i presostat gdy robi sie za duze - powyzej 30 bar - wylacza prad sprezarce, ale generalnie bez podloczenia zegarow sie nie obedzie, pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

z tego co piszesz objawy to miałem podobnie kiedyś w mistosuhubiszi i klima nabita a mimo wszystko dawała ciepłym po jakimś czasie od włączenia okazało się że padł osuszacz (chyba dobrze pamiętam)

Link to comment
Share on other sites

osuszacz - a jak to zdiagnozować?

 

Podjechać do serwisu gdzie nabijali Ci klimę i zareklamować usługę. Z jakiego powodu nabijałeś - mój forek jest rok starszy i nie miałem jeszcze takiej potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...