Skocz do zawartości

Pompa powietrza wtórnego


WojB

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.08.2021 o 21:22, Ostatni Mohikanin napisał:

Ja jeździłem cztery lata Legasiem  z uszkodzoną pompą, w końcu mi się znudziło i pompa została zneutralizowana :mrgreen: Do tego mulenie zlikwidowane, coś pięknego.

Cała operacja trwała jakieś 30 minut, koszt 1200 zeta :)

 

Jaki masz silnik i gdzie robiłeś.

Jakiś link do warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niektóre łożyska są robione na zamówienie  i te tez na takie wygląda bo ma podtoczony rowek na oring po stronie zewnętrznej. Tego typu łożyska nie do kupienia bo nie trafiają na rynek otwarty. Tylko producent pompy je dostaje - denso.

Bez oringa dostępny ale bez sensu takie wkładać

https://www.ebay.com/p/1630640896

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lyssy23 napisał:

Wlasnie zamowilem łozysko za 2 zł (polskie) oczywiscie bez oringu ale mam 2gą pompe na eksperymenty to bede kombinował

a rozebrałeś pompę bez dewastacji? u mnie łożyska też trochę wyją i niedługo się za to zabieram Podrzuć jakieś foty lub tipy, jak się za to zabrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, AdaSch napisał:

a rozebrałeś pompę bez dewastacji? u mnie łożyska też trochę wyją i niedługo się za to zabieram Podrzuć jakieś foty lub tipy, jak się za to zabrać :)

Na razie rozebrałem bez dewastacji do tego stanu i nie wiem czy tam od  strony "wiatraka" tez jest łożysko

IMG_20220209_225538.jpg

Edytowane przez lyssy23
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Daroot napisał:

Przysłucham się dokładniej, ale nie wydaje mi się , usłyszałbym ją - żadne kontroli nie świecą, błędów w ecu brak. Dzięki.

otwórz maskę, włącz auto, połóż rękę na pompie to będziesz miał pewność

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo pompa nie generuje błędów, a przynajmniej nikt tu nie pokazał takich przez lata... (jak ktoś zna niech poda numer)

To zwykły silnik na dwa przewody + i -

Są błędy zaworów powietrza a nie pompy...

 

Czyli nawet jak Ci pompa dobrze działa ale zawory niedomagają to masz błąd - ZAWORÓW

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mucha1984 napisał:

U mnie pompa działa ale błąd tez swieci, co może być przyczną? 

w 99% przypadkach psuje się zawór z czujnikiem ciśnienia

 

układ jest prosty, pompa pompuje powietrze, które idzie przez dwa zawory w głowice za zaworem wylotowym

 

kiedy pompa pompuje, czujnik wykrywa ciśnienie w układzie podczas pompowania, potem zamykają się zawory i rośnie ciśnienie i czujnik też to wykrywa więc wie, że zawory się zamykają. Kiedy jeden zawór się nie zamyka lub nie otwiera system też to wie, bo ciśnienie rośnie ale jest za niskie. jak jest uszkodzony silnik pompy to ecu też to wie.

 

U mnie kiedyś padł czujnik w zaworze, po wymianie pary zaworów kilka lat temu, nadal jest ok, ale łożyska pompy mocno domagają się wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
7 godzin temu, ipsx82 napisał:

Ceny kasowania stałego w wolnych sakach na poziomie 600-1000 bo trzeba demontować ECU z auta i w nie podpinać się komputerem. Wersje uturbione bez problemu przez OBD.

To ceny bardzo spadły. 5 lat wstecz płaciłem coś około 1800 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega czort temat rozpoznał bojem i załatwili mu to bez demontażu ECU:

tu jest wątek z marca 2022:

 

Więc albo miał bardzo dużo szczęścia ze swoim ECU, albo Ci z innych warsztatów co wyjmują ECU z NA nie umieją zrobić tego inaczej...

Edytowane przez artaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jestem nowy na forum - dlatego wszystkich WITAM!

Czy może znacie - "kogoś" do   wykasowania w ECU Forek 2007; 158;  wolno ssaka - całego zestawu pompy wtórnego powietrza? dolnośląskie - najlepiej okolice Jeleniej Góry?

Za info - z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...