Skocz do zawartości

Pompa powietrza wtórnego


WojB

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa jest głośna, gdy łożyska mają trochę "wylatanych godzin". 

 

Dźwięk nieprzyjemny, koniec zbliża się małymi krokami.

Dobrze ją wyjąć, wyczyścić i wymienić łożyska.

 

moja zaczela wyc jak potepiona po  1szej reanimacji czyli jak juz calosc postala sobie w wodzie i dolne lozysko zdazylo mocno zardzewiec. powtarzalem zabieg chyba ze dwa razy po czym lozysko sie calkiem rozpadlo i stwierdzilem ze wystarczy i nie probowalem juz wymieniac (na marginesie udalo sie komus? to dolne jakos dziwnie zalozone, mialem problem zdjac wewnetrzna bieznie z walka)

 

imho te lozyska same z siebie nie padły, jak juz wyje tzn ze woda tam stala a wziela sie z nieszczelnego zaworu i agonia bedzie raczej postepowac;)

Edytowane przez JanekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich



Walczyłem z tym znanym problemem parę dobrych miesięcy SAI (Secondary Air Injection).



Problem udało mi się rozwiązać kosztem 50gr. i włożeniem trochę mojej pracy.



oto wskazówki do pozbycia się problemu:



1. Sprawdzamy czy pompa powietrza wtórnego działa (najlepiej podłączyć ją na krótko) jeżeli nie działą sprawdzamy bezpiecznik i przekaźnik pod maską.

2. Odkecamy oba zaworki i czyścimy je sprawdzając przy okazji czy działają poprawnie (podłączamy +12V i patrzymy czy grzybek się otwiera i zamyka) przy zaworze z wytyczką 5-pinową cewką są dwa piny skrajne (nie ma znaczenia, do którego przyłożymy +12V i GND) w tym rzędzie w kostce będą tylko dwa piny, w kolejnym rzędzie są 3 piny obok siebie od czujnika cisnienia (różowy, biały i chyba niebieski)



Gdy czyszczenie nie pomaga a mamy pewność, że zaworki otwierają się i zamykają prawidłowo oraz pompa powietrza wtórnego działa prawidłowo, a naddal nam wyskakują błędy na desce to przystępujemy do ostatniej metody naprawy a może bardziej oszukania wskazań czujnika cisnienia.



3. W zaworze z wtyczką 5-pinową mamy 3 piny w jednym rzędzie (biały, rózowy i o ile dobrze pamiętam niebieski)

- zaopatrujemy się w potencjometr 4,7kΩ lub 5kΩ,

- ustawiamy go przed włożeniem na ok. 400Ω między jedną skrajną nózką a środkową (między drugą skrajną nóżką a środkową będzie wtedy automatycznie ok 4kΩ - ale to nie ma znaczenia)

- ucięty biały przewód od strony wtyczki izolujemy i odginamy na bok żeby się nam nie plątał

- drugą stronę białego przewodu (tą idącą do komputera) lutujemy do środkowej nóżki potencjometru,

- nastepnie dwa przewody należy odizolować ale nie przecinać,

- rózowy przewód lutujemy do potencjometru (skrajna nóżka, która ze środkową dawała nam 400Ω)

- niebieski przewód lutujemy w drugą skrajną nóżke (która dawała ze środkową ok 4kΩ)



W razie pytań piszcie - u mnie problem zniknął a wyskakiwały błędy średnio raz na 2-3dni (Legacy IV 2.0 (165KM) 2005r. automat)

  • Dzięki! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mniej więcej wygląda to tak jak na zdjęciu (oczywiście jeszcze wszystko ładnie izolujemy i możemy zapomnieć o problemie wyskakujących błędów związanych układem powietrza wtórnego

post-24100-0-16918900-1463939342_thumb.jpg

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którym miejscu szukać zaworków oraz samej pompy?

pyt. dotyczy forester 2006-07 usa (oczywiście)

 

p.s.

już namierzony w wątku sąsiednim na forum...

 

secondaryairpump.jpg

Edytowane przez 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pozwolę sobie odświeżyć wątek ponieważ wpadłem na dziwny pomysł i jeżeli wypali to chyba raz na zawsze pozbędę się problemu :P

 

otóż chodzi mi po głowie pewna myśl żeby wykorzystać zestaw do zaślepiania wtórnego obiegu powietrza tak jak w przypadku turbo zostawiając sprawne zawory i pompę powietrza. 

 

w ten sposób pozbyłbym się problemu wypalonych uszczelek i syfu w zaworach ze strony silnika oraz wilgoci ze strony pompy powietrza przez co w/w elementy miałby dłuższą żywotność a ECU byłoby zadowolone że ma wszystkie zabawki pod kontrolą :P 

 

jak forumowicze zapatrują się na taki pomysł? były podobne próby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

wprawdzie nie sam, ale u mechanika, mam zrobione to na co wpadl kolega Mazur6662, czyli:

1. zaslepki "Air delete kit cosworth" zakrecone na glowice

2. pompa i zawory pracuja, a powietrze przez pierwsze 60 sek po rozruchu zimnego powietrza ucieka przez aluminiowe rurki odkrecone od glowicy (tam gdzie zostaly przykrecone zaslepki)

 

nie wywala bledow, bo pompa i zawory , a w jednym z nich czujnik cisnienia, pracuja, jedyny minus pompa pracujaca po rozruchu silnika, a wlasciwie powietrze, ktore idzie "w powietrze" zamiast do glowicy strasznie hałasuje...

 

Myślalem, że oczyszczą mi zawory bo pojawiał się błąd P1410, a zrobili takie "obejście", ale jak na razie od 2 dni błąd P1410 się nie pojawia, a wyskakiwał codziennie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, u mnie w Subaru Forester 2.0 158 KM r. 2006 ten sam problem - błąd P2444 i P0410. Czy znacie może na śląsku (najlepiej okolice Bielska-Białej) kogoś kto pomógł by mi się uporać z problemem? Albo wyczyścić ustrojstwo, ewentualnie usunąć na zawsze. Nie ukrywam, że jako kobiecie średnio widzi mi się samodzielne wymontowywanie pompy :) będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam

Edytowane przez Gosia_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w Subaru Forester 2.0 158 KM r. 2006 ten sam problem - błąd P2444 i P0410. Czy znacie może na śląsku (najlepiej okolice Bielska-Białej) kogoś kto pomógł by mi się uporać z problemem? Albo wyczyścić ustrojstwo, ewentualnie usunąć na zawsze. Nie ukrywam, że jako kobiecie średnio widzi mi się samodzielne wymontowywanie pompy :) będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam

Polecam ASO Mikołów. NIe wydrenują Ci portfela. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, u mnie w Subaru Forester 2.0 158 KM r. 2006 ten sam problem - błąd P2444 i P0410. Czy znacie może na śląsku (najlepiej okolice Bielska-Białej) kogoś kto pomógł by mi się uporać z problemem? Albo wyczyścić ustrojstwo, ewentualnie usunąć na zawsze. Nie ukrywam, że jako kobiecie średnio widzi mi się samodzielne wymontowywanie pompy :) będę wdzięczna za pomoc, pozdrawiam

Polecam ASO Mikołów. NIe wydrenują Ci portfela. :)

Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem nowy na tym forum. Ale jak spora część z Was, też mam problem z układem wtórnego powietrza i zaworami EGR. 

Dorobiłem uszczelki i zaślepiłem wylot w bloku. W załączniku wymiary i kształt uszczelek. Tylko jeden wymiar się nie zgadzał -  zamiast 37, powinno być 38 mm (legacy IV 2,0 165 KM 2006r) Teraz szukam kogoś kto usunie ten wadliwy układ z kompa. Może w końcu przestanie świecić check engine i zacznie działać tempomat  :P

post-16833-0-32169400-1478179562_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do jonnyb84

Ale po zaślepieniu nadal wyrzuca błędy ?

 

Tak, dalej wyrzuca błędy. Pompa powietrza jest spalona, zawory są zacięte. Zaślepienie powoduje że spaliny nie dostają się do układu powietrza wtórnego. Muszę wstawić jakąś używaną, działającą pompę i zawory. Wtedy błędy powinny zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak piszesz. musi wrócić sygnał zwrotny z osprzętu.

a z twojego oryginału nic się nie da reanimować ? przede wszystkim pompa żeby ruszyła bo spali zabezpieczenie=bezpiecznik. zaworki oby drgnęły i tak już nie mają czego uszczelniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już do niczego się nie nadaje. Spalił się wirnik w pompie. Dostała przebicie i nie wyłączyła się (nadtopiona obudowa z łopatkami). Zawory rozsypały się jak je rozebrałem. Po podłączeniu napięcia nawet nie drgnęły - ogólnie masakra  :biglol: . Ale działają przekaźniki (sprawdzone) więc jest nadzieja że po włożeniu jakieś używki wszystko będzie ok. Niestety mam sterownik Hitachi, a do tego cholerstwa nikt nie ma sprzętu żeby się połączyć. Podobno nawet nie można wykasować z tego kompa sprawdzania układu wtórnego powietrza..więc zostaje wstawić jakiś używki. Oby jak najdłużej to pochodziło  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna opcja - emulator czujnika i pompy. Urządzenie które po wpięciu zamiast zamorów i pompy będzie symulować właściwe napięcia / rezystancje, z tym, że ono musiałoby być podłączone do złącza OBD aby podawać w miarę realne wartości. Bynajmniej, łatwiej kupić część ale na pewno taki emulator jest do wykonania :)

 

Edit: okazuje się, że takie emulatory są dostępne dla niektórych marek i ceny są bardzo przystępne http://www.emulatorshop.com/egr-emulator-En

Edytowane przez detomastah
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu! Udało się! :D po wymianie zaworów kontrolki zgasły :D . Kupiłem używane zawory i pompę powietrza, ale niestety z kupionym zaworze z 5 pinami nie działał czujnik. Zamontowałem swój stary i okazuje się że działa! :D .Pompa powietrza od anglika też pasuje. Różnica jest tylko w uchwytach mocujących które można przełożyć ze starej pompy. Wylot z bloku silnika zaślepiony, więc mam nadzieję że błędy nie powrócą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu! Udało się! :D po wymianie zaworów kontrolki zgasły :D . Kupiłem używane zawory i pompę powietrza, ale niestety z kupionym zaworze z 5 pinami nie działał czujnik. Zamontowałem swój stary i okazuje się że działa! :D .Pompa powietrza od anglika też pasuje. Różnica jest tylko w uchwytach mocujących które można przełożyć ze starej pompy. Wylot z bloku silnika zaślepiony, więc mam nadzieję że błędy nie powrócą :D

Ja zawory kupiłem w Nowym Sączu, nowe oryginlane, pompę też z Anglika. raz na jakiś czas trzeba będzie czyścić te zawory, bo lubi zbierac się tam syf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...