Skocz do zawartości

Zapach (chyba) spalin w kabinie


RadziejS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zaobserwowałem taką nieprawidłowość. Czasami zapachnie mi w kabinie takim czymś jak spaliny, ale nie do końca. Zapach ten jest najbardziej zbliżony do takiego jaki czułem gdy padły mi świece i przewody WN i prychał mi podczas jazdy. Wtedy było czuć taki lekki swąd. Teraz ten zapach jest chyba podobny. Wydaje mi się, że wydobywa się z nawiewów. Nie wiem czy dobrze obserwuję, ale mam wrażenie, że jeśli już go czuć, to raczej przy hamowaniu silnikiem niż przy przyspieszaniu.

 

Zdarza się nie zawsze, nie wiem czy ma to związek z pogodą, temperaturą czy czym.

 

Any ideas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś z nieszczelną odmą?

 

Mam podobnie i kolega mechanik do którego dzisiaj jadę, przez telefon, zasugerował mi tą możliwość.

Musisz sprawdzić, czy w komorze silnika podczas pracy też czujesz ten zapach.

Mnie się nie chciało sprawdzać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedziłem Twój post Mark L.A., wczoraj zerknąłem pod intercooler i jest tam co nieco spocone - w okolicach gumowego łącznika prowadzącego od/do turbiny. Tragedii nie ma, ot tłusto trochę. Pewnie to jest przyczyna tego smrodku. Teraz pytanko - czy to typowe? Słyszałem (o ile pamiętam w konsultacji telefonicznej z nieAso przed zakupem innego forka, który miał tam dużo bardziej mokro), że tak bywa, szczególny powód do zmartwień to miał nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...