Skocz do zawartości

Tactrix


Maciek Wawa

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jak mozna wykasowac blad na stale z komputera. przez obd nie moge gonwykasowa bo caly czas sie pojawia.

moje pytanie czy za pomoca tactrixa mozna wykasoac na stale blad z komputera? czy istnieje inny sposob?

 

blad jest nieszkodliwy i zwiazany z mala modyfikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak mozna wykasowac blad na stale z komputera. przez obd nie moge gonwykasowa bo caly czas sie pojawia.

moje pytanie czy za pomoca tactrixa mozna wykasoac na stale blad z komputera? czy istnieje inny sposob?

 

blad jest nieszkodliwy i zwiazany z mala modyfikacja.

 

zgrać mapę z ECU, zmodyfikować w Romraiderze żeby nie wyświetlał określonego kodu błędu (przy kodzie błędu zaznaczyć Disable), wgrać poprawioną mapę i gotowe. - przynajmniej tak to się odbywało w newage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapę musisz zgrać przez Tactrixa, pod warunkiem że do tego silnika masz założony oryginalny komputer newage (wymieniona wiązka elektryczna, komputer), a nie standalone. Wtedy robisz tak jak kolega Jacool pisał. Zgrywasz mapę, wyłączasz błędy, wgrywasz mapę do sterownika silnika. Tactrixa mam, ale jestem z Krakowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w STi 2004 US-spec zgrywałem mapę programem ECU Flash używając kabla KKL dedykowanego do Volkswagena (tfu :wink: ), mapę modyfikowałem w Romraiderze i wgrywałem ją z powrotem ECU Flashem - wszystko to oprogramowanie open source więc za free - powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w STi 2004 US-spec zgrywałem mapę programem ECU Flash używając kabla KKL dedykowanego do Volkswagena (tfu :wink: ), mapę modyfikowałem w Romraiderze i wgrywałem ją z powrotem ECU Flashem - wszystko to oprogramowanie open source więc za free - powodzenia

wgrywałeś też kabelkiem VAG KKL :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w STi 2004 US-spec zgrywałem mapę programem ECU Flash używając kabla KKL dedykowanego do Volkswagena (tfu :wink: ), mapę modyfikowałem w Romraiderze i wgrywałem ją z powrotem ECU Flashem - wszystko to oprogramowanie open source więc za free - powodzenia

wgrywałeś też kabelkiem VAG KKL :?:

dokładnie,

powszechnie mówi się że nadają się one tylko do czytania błędów ale jak się okazuje nie tylko.

sprawdzałem kabel w STI MY04 i MY05 i w obu przypadkach nie było problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym mówisz o Subaru czy VW ? Bo troszkę nie rozumie , Zwykłym KKL nic nie zrobisz poza sczytaniem błędów . Viakenem ( nie mówie o tzw kablu z allegro za kilka zł ) tylko i interfejsie diagnostycznym V-SCAN możesz już cokolwiek zrobić .

KWP1281, KWP2000 slow init, KWP2000 fast init, CAN 11bit/250kB, CAN 11bit/500kB, CAN 29bit/250kB, CAN 29bit/500kB - mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sorry za odświeżanie kotleta, ale czy openportem 2.0 pogadam z moim STI z 2009 roku EU spec? Próbowałem mojego archaicznego VAGa uzyć, ale okazało się, że wersja, którą mam nie jedzie na 64 bitach, bo to się vag-com wywala pod Win7/8, bo to sterowniki nie takie, bo to cholera wie co jeszcze... No więc z konieczności zakupu czegoś, chciałbym mieć coś porządniejszego... Cobb nie wspiera EU spec (i nie dyskutują nawet - nie wspiera i koniec).

 

Na tronie tactrixa nie znalazłem listy kompatybilnych pojazdów a oferowane konektory to albo WRX 01-02 albo WRX03-05.

 

Chłopaki z iwsti.com mówią gdzieś tam w kontekście, że 1.3 robi problemy a 2.0 działa z MY10, ale chciałbym znaleźć jakiś cień potwierdzenia tego faktu na forach tactrixa albo od kogoś, kto mówi po polsku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aki001, ze swoim autem pogadasz też KKLem tylko musisz użyć innego programu np. romraider/ecuexplorer/freessm.

Logowanie, kasowanie błędów będzie działać.

no właśnie pod warunkiem, że to nie jest jakiś wymyślony hex-com, do dłubania VAGów, tylko zwykły KKL ;) Nie mam sterowników do 32 bitów do tego szajstwa, więc i tak muszę coś zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

:? myślałem o 64 bitach, a wpisałem 32... ( :o )

 

 

wracając do meritum - tactrix 2.0: tak/nie?

 

-- Pt wrz 07, 2012 9:13 am --

 

Odpowiedź z Tactrixa:

 

 

Hello from Tactrix Marek,

 

Necessary Items:

1.) Openport 2.0 - $169 (The OP2 ships with a 6ft. USB A - mini-B cable.)

2.) EcuFlash software - free download

3.) A modern laptop with a USB port.

 

Highly recommended:

4.) Proper gauges are required when tuning. These include, but are not limited to, a boost gauge and a wide band oxygen sensor.

http://www.tactrix.com/index.php?page=s ... &Itemid=53

 

----------------------------------------------

 

PRODUCTS:

 

All the Subaru's we currently support can be flashed and logged from using our Openport 2.0 cable:

 

http://www.tactrix.com/index.php?page=s ... &Itemid=53

 

*Note- Connection endpoints | VEHICLE OBDII<==>OP2/USB:CABLE-mini-B<==>USB:A CABLE/LAPTOP |

 

The EcuFlash software to read, edit and reprogram your ECU we provide is free, and available here:

http://www.tactrix.com/index.php?option ... &Itemid=58

 

Pre-2008 Mitsubishi's and 2001-2005 Subaru WRX's, require the use of special adaptors that are used to pass voltage to the ECU. We do stock these prices range from $9-$11. They can be purchased with the Openport 2.0 in the 'Reflash Adaptor' drop-down menu.

 

*Note- Your 2009 STi does NOT require this adaptor. http://www.scoobypedia.co.uk/uploads/Kn ... er_kit.pdf

 

 

 

a poniżej długa lista guide-ów jak robić remapy, na co uważać i na co zwrócić uwagę... :shock:

 

-- Cz wrz 20, 2012 2:41 pm --

 

Odpowiem sam sobie, jakby ktoś szukał:

 

do MY08 potrzebna jest dodatkowa definicja do ecuFlasha, żeby dało się bezpiecznie wrzucać ROMy (zgrać można, to nie problem) - AZ1G202G.xml. Po dorzuceniu tej definicji do folderów ecuFlasha, nie ma problemu. Operacja jest mega prosta i przyjemna (brawo). W porównaniu z partyzantką, którą trzeba uprawiać w VAGach, to jest prawdziwa cywilizacja!

 

Jak ktoś chce się pobawić tą zabawką, to w okolicach 25 października będę w PL na około 10 dni, możemy się na jakiegoś spota w stolycy (albo na mazurach ustawić).

 

Pierwsze modyfikacje ROMu za mną... Usunąłem DTC P0852. Trochę mnie to wkurza, że nie mogłem znaleźć przyczyny (zapewne wiązka), ale skoro czujnik położenia biegu neutralnego nie wpływa na nic poza tempomatem (wyjęcie biegu bez sprzęgła powoduje teraz WOT :P ), to pozwolę sobie na taki "workaround" problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...