Skocz do zawartości

Jakość samochodów Subaru


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

Być może jest do tego inny stosowny wątek ( moderator niech umieści) ale muszę się czymś z Wami podzielić mimo tego że na off topie już o tym pisałem , mianowicie :

 

 

 

Tak przy okazji dla niezadowolonych z jakości jaką oferuje Subaru

 

BMW 530GT , przebieg 30 tkm

 

 

- wymienione 2 felgi (samochód bardzo delikatnie użytkowany i nie zaliczył jakiś większych wertepów)

- kłopoty ze zbieżnością a w tym nierównomierne zużywanie bardzo drogich opon run flat

- dzisiał całkowicie odmówił posłuszeństwa na trasie ( laweta)i opinia serwisu - uszkodzony komputer

 

Czy warto dla pięknej skóry z ładnymi drewnianymi wstawkami z egzotycznego drewna płacić 400 tys PLN :?: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, ale nie za 530GT :)

Z tej stajni np. M3, z4, 535d - warte każdych pieniędzy, jeśli sie je ma :)

 

Niestety miałem podobna sytuacje ze swoją e91, laweta, serwis i w sumie juz do mnie nie wróciła, bo sprzedałem po naprawie. Miałem tak niebezpieczna sytuacje, ze jej (beemki) sie najzwyczajniej w świecie przestraszylem... Rownież zwariował komputer tak przy 140km/h i najpierw ledwo sie zatrzymaniem, a potem nieomal samochod spłonął :) dodam, ze miał 3 lata i przebieg rzędu 70 tysięcy km. Taki dzisiejszy standardzik co do elektroniki w autach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje drugie auto wstecz - Allroad. Znajomy ma aso i salon BMW. Pytałem czy może jakieś x3 albo serie 5/3 xd kupić. Jako znajmomy polecił jednak audika ;/ Dużo mi to dało do myślenia...

 

wysłane z HOX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dzisiejszy standardzik co do elektroniki w autach.

 

Niestety / stety w obecnych autach jest bardzo dużo elektroniki. I ona najczęściej zawodzi w nowych, zaawansowanych technicznie furach.

 

Przykład Mercedesów - kiedyś, samochody nie do zdarcia. Niektóre sztuki robiły po wiele set tysięcy kilometrów, bez usterki (oczywiście nie licząc normalnego zużycia). Teraz są dość awaryjnie ale raczej nie mechanicznie, tylko problemy z komputerem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w swojej karierze parę samochodów :wink: Zawsze byłem zwolennikiem pojazdów jak i motocykli (Made in Japan) i muszę przyznać że mimo moich eksperymentów z np. niemieckimi producentami już chyba zawsze zostanę z Japonią :idea:

 

Myślę ze każdy czymś musi przyciągać klientów - Włosi stylistyką , Japończycy niezawodnością , Niemcy ogromem dostosowania pod siebie samochodu :idea:

 

Niestety stety wolę Nissana GT-R niż którekolwiek Ferrari czy Porsche ,motocykl Yamahę niż BMW :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niezniszczalne samochody nie ma co liczyć, trzeba się pogodzić z tym, że w nowych autach dokonuje się nie tylko niezbędnych przeglądów ale i drogich napraw.. Choć jest to trochę nienormalne bo skoro się wydaje wywrotkę kasy na nowe auto to chce się mieć spokój chociażby przez okres gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na niezniszczalne samochody nie ma co liczyć, trzeba się pogodzić z tym, że w nowych autach dokonuje się nie tylko niezbędnych przeglądów ale i drogich napraw.. Choć jest to trochę nienormalne bo skoro się wydaje wywrotkę kasy na nowe auto to chce się mieć spokój chociażby przez okres gwarancji

 

Oczywiście na perpetum mobile nie ma co liczyć ale dlaczego Mazda RX-8 , MX-5 sa zawsze klasykami i to niezawodnymi :?: Dlaczego OBK H6 jest już perełką której chyba już długo nie sprzedam :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość wszystkich samochodów spada. Samochody projektowane są przez księgowych i inżynierów, którzy mają za zadanie.... hmmm... zapewnić zbyt na części zamienne ;) I nie dotyczy to tylko samochodów. Ostatnio próbowałem namówić swój stary 15 letni telewizor Sanyo do kapitulacji. Niestety - ani nie tracił jakości obrazu, ani obudowa nie trzeszczała. Poległ tylko trochę pilot. Oddałem go w dobre ręce, a sam zanabyłem sprzęt, który za 5 lat pewnie się rozsypie. Ale tak to jest - zarabiamy coraz więcej, inflacja się kręci, sprzedaż musi iść. Kółko się zamyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, masz rację ale i nie do końca :idea:

 

 

 

W czasach "księgowych" są dobre i niezawodne produkty :idea:Przykład :

- telefon BlackBerry oraz IPhone

- TV Sharp (Loewe)

- samochód (kolejność nie przypadkowa) Mazda,Toyota,Subaru,Porsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon BlackBerry

firma zwalnia wielu pracowników. Co do jakości? używam i mam zastrzeżenia.

Trwała to była stara Nokia 6310 ;)

 

TV Sharp (Loewe)

kwestia skąd jest matryca ;)

 

samochód (kolejność nie przypadkowa) Mazda,Toyota,Subaru,Porsche

samochody produkowane 2010-2012 oceńmy za 5 lat ;)

 

Nie chcę być malkontentem, ale czasy "wiecznego" sprzętu już minęły. To się nie opłaca - firma żyje bo sprzedaje. A sprzedaje albo części albo nowe w miejsce tego co poległo - taki urok tych czasów. Dodatkowo postęp techniczny wymusza przyśpieszone starzenie dużej części produktów opartych na elektronice (lub jej braku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firma zwalnia wielu pracowników. Co do jakości? używam i mam zastrzeżenia.

Z tego co ja wiem wręcz odwrotnie przynajmniej jeśli chodzi o "business management" , jeśli jest inaczej to podaj źródło

TV Sharp (Loewe)

kwestia skąd jest matryca ;)

 

Nie od dawna jest wiadomo że najbardziej ekskluzywny producent TV jakim jest LOEWE wykorzystuje matryce SHARP-a :P

 

Nie chcę być malkontentem, ale czasy "wiecznego" sprzętu już minęły. To się nie opłaca - firma żyje bo sprzedaje. A sprzedaje albo części albo nowe w miejsce tego co poległo - taki urok tych czasów. Dodatkowo postęp techniczny wymusza przyśpieszone starzenie dużej części produktów opartych na elektronice (lub jej braku).

 

 

Ja też UWIERZ mi nie chcę być taki jak Ty czyli "malkontent" , może mnie przekonasz do siebie ale gdzie Ty byłeś za czasów AMIGI cannon folder czy another world :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1 napisał(a):

firma zwalnia wielu pracowników. Co do jakości? używam i mam zastrzeżenia.

 

Z tego co ja wiem wręcz odwrotnie przynajmniej jeśli chodzi o "business management" , jeśli jest inaczej to podaj źródło

 

Ot choćby Bloomberg: Jul 10, 2012 10:11 PM GMT+0200

http://www.bloomberg.com/news/2012-07-1 ... nuary.html

"Sales tumbled 43 percent to $2.8 billion, and the company said it would cut 5,000 jobs -- about a third of its workforce. "

 

I Reuters:

http://www.reuters.com/article/2012/06/ ... KG20120628

 

30% załogi + spadek w ciągu 3 lat z ceny akcji pod 80 USD na 6 USD to lekki "disaster". Coś jak Nokia ;)

 

 

ale gdzie Ty byłeś za czasów AMIGI cannon folder czy another world

ja przechodziłem z C64 (które nadal mam) bezpośrednio na

IBM XT ;) 4,77MHz, 10 MB dysk twardy i Hercules na grafie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pumex , naprawdę wkurzyłes mnie :twisted:

Zobaczysz jutro

A tak na serio to pal licho te smartfony iPhone czy szajsungi ale BlackBerry są samą klasą w sobie :idea:

 

-- So lip 21, 2012 6:49 am --

 

firma zwalnia wielu pracowników. Co do jakości? używam i mam zastrzeżenia.

 

Faktycznie , mają kłopoty :shock:

 

Będzie dominacja Apple-a tym bardziej że uzyskali nowe kluczowe patenty :idea:

 

-- So lip 21, 2012 7:05 am --

 

ja przechodziłem z C64 (które nadal mam) bezpośrednio na

IBM XT ;) 4,77MHz, 10 MB dysk twardy i Hercules na grafie ;)

 

Łeeee tam :wink: przejście za spectruma na c64 ...później amigę miało swoisty klimat :D

 

Blaszak był złem koniecznym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk77, ja mam juz 4-tego iPhona, uwielbiam tą firmę (mam cała resztę produktów), ale jeszcze nie miałem takiego, który by mi służył bezawaryjnie przez 2 lata :) KAŻDY był wymieniany z powodu usterek na nowy.

To, za co lubię tą firmę - to na pewno nie jest bezawaryjność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak to jest - zarabiamy coraz więcej

 

A to Ty sie do inny galaktyki przeniesłeś?

 

mamusia

 

-- 23 lip 2012, o 22:08 --

 

 

Będzie dominacja Apple-a tym bardziej że uzyskali nowe kluczowe patenty

To sie derektor GERDY zmartwi.

 

mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1 napisał(a):

Ale tak to jest - zarabiamy coraz więcej

 

 

A to Ty sie do inny galaktyki przeniesłeś?

Matka - GUS tak podawał. A, że źródło oficjalne, to nie będę negował. Tak jak % na flaszce piwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pumex1, masz rację ale i nie do końca :idea:

 

 

 

W czasach "księgowych" są dobre i niezawodne produkty :idea:Przykład :

- telefon BlackBerry oraz IPhone

- TV Sharp (Loewe)

- samochód (kolejność nie przypadkowa) Mazda,Toyota,Subaru,Porsche

 

 

a ja tu się nie zgodzę z ta kolejnością aut ponieważ Toyoty produkowane od 2005 roku w szczególności D-4D to syf niesamowity, elektronika pada i uwala sprężarki od klimatyzacji codziennie do mojej firmy ktoś dzwoni i pyta się o sprężarkę do tych Toyotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...