Skocz do zawartości

[PS] Forumowy oszust!!


ASAHI

Rekomendowane odpowiedzi

tu ma tu co łagodzić :!:

 

ja tylko chcę ostrzec innych naiwniaków(w tym przypadku JA) do transakcji z Frodo123

nauczyłem się że trzeba kupować części które się widzi i są namacalne, a nie wirtualne z "obiecywaniem że wszystko będzie" :!: :!:

 

P.S. oczywiście nie chcę w ten sposób urazić innych uczciwych sprzedających :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KACPERO_1, Frodo123, Panowie może na spokojnie wyjaśnijcie,pierwszy (co kupił,czego oczekiwał a co dostał),drugi (jakie zamówienie otrzymał,jakie zrealizował i jak otrzymał zapłatę). Na razie to się obrzucacie błotem a z tego nic nie wynika i nie prowadzi to do ułagodzenia w jakikolwiek sposób sytuacji,pozdro.

 

Fakt, nie wiadomo już komu wierzyć. Skoro sprawa wypłynęła na forum pod ocenę publiczną, przydałby się rzetelny opis zdarzenia. Tym bardziej, że przeżyliśmy tutaj niejedną krucjatę, która okazała się mega niesprawiedliwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o kontakt osoby oszukane przez klienta podającego następujące dane:Podaję informacje, o jakiego oszusta chodzi (jego różne wcielenia):

rolesnikow, koszalinekkkk, hindukusz, gebalnik@o2.pl, koszalinekkkk@o2.pl, rajmak@o2.pl, swierku1990@wp.pl, szefo12345@onet.pl, marcin.nowaczynski89@op.pl, robsonek@fejm.pl, hindukusz022@o2.pl, kubaczfoto@mailmix.pl, kubos82@02.pl, arek.safarski@gmail.com, ostrymaciej@gmail.com, aszamboo@mailplus.pl, fotoadam@mailplus.pl, asacht@mailplus.pl, adasko@mailmix.pl, rojdan@10g.pl itd. - to jest jedna i ta sama osoba!

 

 

Oszust został zatrzymany i trzeba połaczyć postępowania!!

Przekażcie to na inne fora moto!

 

 

co za łajza...ale ile adresów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak przeglądam dokumenty i mi się przypomniało, że z datą 10 V 2012 dostałe to:

 

Na podstawie art. 205 § 4 kpk zawiadamiam, że w spawie:

...

wszczęto postępoawnie przygotowawcze o przestępstwo z art. 286 § 1 kk*.

 

* - Art.286. §1.Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

Od tego pisma, na razie, cisza.

 

Ja polecam wszystkim przed wpłatą sprawdzać nr konta w google.

 

Co do sprawy, to ja swoje zgłaszałem w Warszawie, a pani której ukradli konto na allegro listownie (z zagranicy) w łodzi.

Obie sprawy się toczą i przypuszczam, że się wymieniają informacjami.

Będę musiał to sprawdzić.

 

Przypomnę:

W celu zakupu opon, przeglądając allegro, trafiłem 23 maja na aukcję "Nowość! Nowe Bridgestone Turanza T001 205/55 R16".

Opony były trochę tańsze, historia sprzedaży była dość realna, był dowód zakupu. Wszystko OK.

Konto sprzedającego do 2003 roku, same pozytywy, transakcje sprzedaży/kupna raz na kilka miesięcy, 100% pozytywów.

Kliknąłem "Kup Teraz". Skontaktowałem się e-mailowo w sprawie wysyłki. Wszystko dogadane, poleciał przelew i potwierdzenie przelewu.

Po dwóch dniach bez kontaktu zacząłem się denerwować. Chyba 28 maja zgłosiłem sprawę na policję.

 

Starałem się skontaktować ze sprzedającym każdym możliwym kanałem. Bez skutku.

Po kilku dniach skontaktowała się ze mną właścicielka konta allegro. Złodziej podmienił tylko numer konta na swój, a resztę danych zostawił prawdziwych.

Właścicielka zgłosiła na policję włamanie na konto.

 

Policja dalej działa, a ja tydzień temu dostałem już zwrot z programu ochrony kupujących allegro.

 

Nr konta oszusta: 66 1090 0075 4172 2310 6986 1220

 

Jak sprawa się dalej rozwinie, to dam znać.

 

PS: Sprawa została podjęta przez policję, a nie umorzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja uczulam, trafia mi się co jakiś czas mail, wyglądający jak wysłany z Allegro, a faktycznie jest to domena w stylu:

 

 

Witaj!

Masz jedna prywatna wiadomosc!

 

 

W tym celu przejdź do strony:

 

http://ssl.allegro.pl.tkprint.com.au/?R ... &version=A

 

Możesz kliknąć na powyższy adres lub skopiować go do przeglądarki - w drugim przypadku zrób to dokładnie i upewnij się, że nie ma w adresie dodatkowych spacji.

 

Czekamy na Ciebie!

Przydatne informacje

 

Potwierdzenie rejestracji oznacza akceptację Regulaminu Allegro.pl

Jeżeli masz kłopoty z dokończeniem rejestracji, zajrzyj do Pomocy

 

 

 

Pozdrawiamy,

Zespół Allegro

Kontakt z obsługą Użytkowników

 

Gmail to wyłapuje, ale raz odebrałem przez telefon i kliknąłem w link - strona logowania jak na Allegro, więc się zalogowałem i ta wiadomość, to było coś w stylu: "Cześć, co tam u Ciebie ...", ale hasło i login już mieli ...

 

Szybko zmieniłem hasło i sprawdziłem czy nr konta w ustawieniach się zgadza, na szczęście akurat konto do wypłat miałem puste ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOMA52, numer znany m.in. z niby-maili od otomoto czy nk. Dobrym pomysłem jest, żeby nie zatwierdzać komunikatów o niezaufanych certyfikatach stron... szczególnie, jeśli wcześniej nigdy się takiego nie widziało przy wchodzeniu na allegro czy otomoto. Optymalnie byłoby wpisać z palca adres allegro w przeglądarce i się tam zalogować, a nie klikać na link w mailu (jeśli mail jest w HTMLu, to "widoczny" adres może być ok, a będzie prowadził do "malware site").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewystawienie faktury to przestępstwo skarbowe. Myślę, że Xbike nie chciałby mieć niepotrzebnego nalotu UKSu... Osobiście też się do niego zraziłem po ponad tygodniu kontaktowania się (jednostronnego oczywiście) w sprawie części, które "lecą z Japonii, będą za parę dni, będą jutro, w sumie nie wiadomo czy są w paczce, kolega już odbiera na lotnisku i zaraz damy znać, ...". Na szczęście nic nie zapłaciłem z wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...