Skocz do zawartości

Maksymalny dopuszczalny przechył ^^


BelegUS

Rekomendowane odpowiedzi

Ave!

 

Temat dość dziwny, ale chodzi o rzecz stosunkowo prostą:

Wraz z Tatą bierzemy się w najbliższym czasie za blacharkę w mojej Maleńkiej (progi, nadkola, generalnie klasyka). Z racji braku warsztatowego podnośnika, Tata chce to zrobić tak, jak w innych naszych autach dawniej - przechylić na bok i przytrzymać łańcuchem na wyciągarce (coś w te klimaty w każdym razie, mało ważne w sumie).

Tutaj powstaje pytanie - czy taki przechył jest bezpieczny dla boksera? Nie dojdzie do przelania jakiegoś oleju czy cuś, zalania silnika etc.? Do jakiego kąta od podłoża można przechylić wóz (wspierać się będzie, wiadomo, na kołach z jednej strony)?

 

Jeszcze coś, o czym powinniśmy wiedzieć? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos to mozecie robic z trabantem albo maluchem, jak impreza p*****ie to bedzie szkoda :roll:

 

Wydaje mi sie ze wyleje sie akumulator, nie wiem czy jakies oleje mają mozliwosc uciec przez odmy? Moja stała w gorach 2 dni przechylona ok 30' i chyba nic jej nie jest. I jak długo ma stac na tych kolach? 1200kg na dwa punkty moze odkształcić np. felgi ,ale tu juz teoretyzuje :roll:

 

Takie przechylanie to moim zdaniem do gołej budy mozna stosować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie cos to mozecie robic z trabantem albo maluchem, jak impreza p*****ie to bedzie szkoda :roll:

Też nie mam przekonania, no ale z braku alternatywy... :oops:

 

Wydaje mi sie ze wyleje sie akumulator,

Będzie wyjęty.

 

nie wiem czy jakies oleje mają mozliwosc uciec przez odmy?

Właśnie to próbuję dociec ;)

 

I jak długo ma stac na tych kolach? 1200kg na dwa punkty moze odkształcić np. felgi ,ale tu juz teoretyzuje :roll:

Kilka dni max. Też martwiłem się o felgi, w końcu postanowiłem wziąć stare koła z zimówkami... ;)

 

Spuść olej przed przechylaniem :idea: :wink:

Czyli może się wylać/wylało by się, czy tak "dla świętego spokoju"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że olej może zalać tłok od dołu i przez pierścienie przesączyć się do komory spalania. Tak się zastanawiam co się stanie gdy spróbujesz odpalić silnik potem (wiadomo olej jest "mało ściśliwy"). Lepiej spuścić olej i to głownie dlatego że to bokser, w rzędówce to nie grozi. Przechylajcie na lewą stronę to paliwo się z baku nie wyleje

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że olej może zalać tłok od dołu i przez pierścienie przesączyć się do komory spalania. Tak się zastanawiam co się stanie gdy spróbujesz odpalić silnik potem (wiadomo olej jest "mało ściśliwy"). Lepiej spuścić olej i to głownie dlatego że to bokser, w rzędówce to nie grozi. Przechylajcie na lewą stronę to paliwo się z baku nie wyleje

 

Tez sie martwiłem jak sie olej zachowa po odpaleniu przy takim przechyle :? nie bylo jak skubanej wypchnac, góry.

 

odpaliłem i jak najszybciej i uciekłem na płaskie, chyba nic sie jej nie stało ,wydaje mi sie ze konstruktorzy przewidzieli takie warunki... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już zrobione, temat do zamknięcia ;) Olej spuszczony, podnośnik do ponad 45', koziołki... walka z blacharką od strony pasażera ("przewalany" był na stronę kierowcy) względnie zakończona, zostało polakierować i zrobić drugą stronę, ale to już nie z podnośnika (podwozie też już zabezpieczone, tłumik naprawiony). Po postawieniu na kołach, zalaniu Motulem odpaliła do strzału ;)

 

Dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...