Skocz do zawartości

ICHI VF23 VS TD05


kraftpol

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skrzynie automatyczne sa bardzo wytrzymałe,np. w AMG silniki V8 wychodziły wyłącznie z automatami....

Odpaliłem dzisiaj po raz pierwszy poskładanego strockera,zaraz po 1 odpaleniu dość głośno "cykał" głowicowo przez ok 20min,potem się uspokoił.

 

Dziwne,bo ma regulację płytkową,bez hydro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie automatyczne sa bardzo wytrzymałe,np. w AMG silniki V8 wychodziły wyłącznie z automatami....

 

 

dlatego, że żaden manual nie wytrzymałby tego momentu :)

 

paliłem dzisiaj po raz pierwszy poskładanego strockera,zaraz po 1 odpaleniu dość głośno "cykał" głowicowo przez ok 20min,potem się uspokoił.

 

a "nabiłeś" ciśnienie oleju przed odpaleniem? Jak płytkowa to nie powinno stukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie automatyczne sa bardzo wytrzymałe,np. w AMG silniki V8 wychodziły wyłącznie z automatami....

Odpaliłem dzisiaj po raz pierwszy poskładanego strockera,zaraz po 1 odpaleniu dość głośno "cykał" głowicowo przez ok 20min,potem się uspokoił.

 

Dziwne,bo ma regulację płytkową,bez hydro.

 

 

Jakie masz pasowanie tłoków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dobre,bo Edwin skladał, a ja nie wnikałem w szczegóły. Ponoć do 500Km i 600Nm :D

 

Pokręciłem go trochę rozrusznikiem bez zapłonu i tyle,nie wiem co tu więcej nabijać...Mam prośbę,czy mógłbys do mnie zadzwonić,albo podesłać mi swój numer,bo gdzieś go zapodziałem,a chciałbym zapytać coś o docieranie,bo Edwin jest na urlopie i nie chce mu marudzić :).Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałeś oleje od Edwina? przynajmniej pierwsze dwa? tzn minerał i 1/2 synt?

 

procedurę docierania ma raczej jedną dla wszystkich...

 

-- 18 lip 2012, o 22:49 --

 

0-500 Millers Cro - jazda do 4,5/5 rkpm bez! doładowania

- zlewka / płukanka

500-1500 - 1/2 synt. - jazda do ok 0,2-0,5bara w późniejszej fazie

- zlewka / płukanka

1500-3000 - docelowy syntetyk - jazda bardziej "normalna" można czasem sobie pofolgować chwilowo , docelowo raczej trzymać się ok 1 bara...

 

zlewanie / strojenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przyszły na tej samej palecie.Najpierw zalałem 1/2 syntetyk CRO 10W40.Nie wiem,czy go zostawić troche czasu na wolnych,czy od razu jechać te pierwsze 500km....Na podciśnieniu to bedzie męczarnia....

 

-- Śr lip 18, 2012 9:53 pm --

 

Nie można jakoś odłączyć sprężarki na te pierwsze 500? Może by go spiąć w tryb serwisowy,tą kostkę pod kolumna kierowniczą.Ona mu chyba ogranicza obroty i doładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście przyszły na tej samej palecie.Najpierw zalałem 1/2 syntetyk CRO 10W40.Nie wiem,czy go zostawić troche czasu na wolnych,czy od razu jechać te pierwsze 500km....Na podciśnieniu to bedzie męczarnia....

 

-- Śr lip 18, 2012 9:53 pm --

 

Nie można jakoś odłączyć sprężarki na te pierwsze 500? Może by go spiąć w tryb serwisowy,tą kostkę pod kolumna kierowniczą.Ona mu chyba ogranicza obroty i doładowanie.

 

można odłączyć wężyk od wastegatea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te pierwsze 500km....Na podciśnieniu to bedzie męczarnia....
nauczysz się przy okazji ekonomicznej jazdy ;-)
Nie można jakoś odłączyć sprężarki na te pierwsze 500? Może by go spiąć w tryb serwisowy,tą kostkę pod kolumna kierowniczą.Ona mu chyba ogranicza obroty i doładowanie.
możesz wyjąć restryktor ;-) wtedy turbo będzie słabiej pompować, ... ale wystarczy delikatnie obchodzić się z pedałem gazu :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche ,to znaczy ile,około 1 godz,3 czy 5? A zlewam go dopiero po przejechaniu 500km ,czy wogóle na nim nie jeździć,tylko na minerale?

 

Milers Cro to minerał, zapewne taki dostałeś w "załączniku" :wink:

 

odpal go sobie i niech pochodzi parę godzin - zlej potem tego Millersa co miałeś na rozruchu i zalej ponownie tym samym - świeżym :) (mineralnym Millersem Cro spec. do docierania)- wtedy w drogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...