Skocz do zawartości

Impreza N/A wydech


arorx

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z ciekawości ile macie lat? jako osoba dość dobrze doświadczona wsprawach wolnossaków radze zostawić serie ew. założyć koncowy z WRX 05 zeby ładniej wygladal i tyle.

Jak ktoś chce miec mile brzmienie to nalezy kupic turbo z tym że tu też występują rożnice ze wzgledu na rozne kolektory GT/Forek/WRX i STI 2.0 oraz STI 2.5 oraz ze wzgledu na rożne turbo spręzarki.

Słuchanie filmików na YT g.... daje. Wydech sie sprawdza najelepiej w trasie ponad 300km bo czesto sie okazuje ze to co pieknie na postoju podczas długiej trasy okazuje sie meczarnia nie do wytrzymania!

Szczegolnie dot. to wolnossaków i wersji turbo z 3 calowa kibel rura.

 

*powyższe nie dot. ludzi przygłuchych których jak sie miałem okazje przekonać jest całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z ciekawości ile macie lat? jako osoba dość dobrze doświadczona wsprawach wolnossaków radze zostawić serie ew. założyć koncowy z WRX 05 zeby ładniej wygladal i tyle.

Jak ktoś chce miec mile brzmienie to nalezy kupic turbo

 

BOOM!!!

 

No to mamy pomiar. Myślę że wynik nie jest do końca jednoznaczny. Warunki podobno były dziś gorsze niż poprzednio z racji wyższej temperatury i tego że moje auto wjechało na hamownie jako 3 a nie 1 jak poprzednio. Mimo to uzyskałem moc maksymalną o ok. 3 KM więcej na gazie i tyle samo na benzynie w porównaniu do poprzedniego pomiaru. (od poprzedniego pomiaru nie regulowałem wtrysków LPG)

 

Wyniki są jak najbardziej porównywalne a odchyłki są minimalne. Od 4,200 PRM jest lepiej na kolektorze z legasia natomiast w dolnych partiach obrotów lepiej spisywał się seryjny imprezowy.

 

 

TEST 1, TEST 2 to pomiary z seryjnym układem wydechowym (kolektor imprezowy, dwa katy, mała przelotowa puszka w center pipie i seryjna 2-rurka).

TEST 3, TEST4 to pomiar z kolektorem z legasia, bez katów, seryjny center pipe i przelotowa końcówka o średnicy minimalnie większej niż reszta układu.

 

 

hamowanko11052013.png

 

And now... what?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Również mam 2.0R MY06 i mam możliwość kupić 2,5calowy wydech końcowy+ rura środkowa bez tłumika.

 

Czy taka średnica nie będzie za dużo??

 

Zamierzam katalizatory zostawić(bo nie mieć problemów na przeglądach), a trochę go "pogłośnić".

bedzie dar ryja. Kup cos z silencere,. Napisz na pw to cos dobierzemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podepnę się pod temat co polecacie do subaru imprezy 2.0 n/a sedan z 2000 roku  ?

Mam w chwili obecnej  seryjny wydech i wszystkie  katy  i coś powoli zaczyna brzęczeć końcowy.

Czy warto kupić nowy seryjny na allegro za ok 150 zł czy może coś innego ?

Zależy mi na tym aby był  w miarę cichy z powodu masy kilometrów za kierownicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem końcowy replike H&S i po miesiącu nie wytrzymałem.Przy prędkości ok80/h i przy hamowaniu silnikiem było takie buczenie że uszy przytykało.

Założyłem serię z WRX GD(dwururka) i jest w sam raz.Na zewnątrz miły basik i słychać że to boxer,w środku jak zamknę okna cichutko.W porównaniu do serii z n/a jest głośniej o ok 20%.

Na przyszły sezon kolektor z legasia albo przespawanie łączenia kolektorów bliżej lewej głowicy(ktoś tu na forum taki myk już robił)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ze względu że zaczynam przymieżać się do przespawania kolektora w celu bulgotania mam pytanko co z katem?Generalnie jego sprzedaż zasponsorowałaby mi przeróbkę kolektora ,poza tym jego obudowa już brzęczy.

Co zrobić?wycinać dziada?

Pytam bo jak w mażdzie 323f BJH 1.5 wyciąłem i wstawiłem zwykłą rurkę to odczuwalnie auto słabiej jechało,po wstawieniu uniwersalnego tłumika rozprężnego odzyskało moc i brzmienie o niebo lepsze(na rurce tak metalicznie)

Jak to się ma w Subarakach N/A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mam w piwnicy ori tlumik z GF .nie dzwoni,nie podzewialy,tylko ze ucieta rura tak z 10cm za tlumikiem. Koncowka ladna ,chromowana ori.za 50zl oddam

Edytowane przez Bo_Lo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...