Skocz do zawartości

Impreza N/A wydech


arorx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pare pytan, najlepiej do tych ktorzy wiedza co pisza. Mam Impreze 2.0 2005 bez turbiny i wydech do roboty. Chcialem zalozyc cos fajniejszego zeby ladnie gadal. Moge zalozyc kolektor nierownoodleglosciowy i jakas przyzwoitsza puszke z tylu. Tu pytanie czy przez to nie ubedzie mocy, ktora i tak nie grzeszy? Wiem ze temat juz byl ale nie znalazlem zadowalajacej odpowiedzi. Nastepnie, czy wywalac kata czy zostawic? Kolektor i pucha z nierdzewki, bedzie na dluzej :)

 

Ewentualnie moge sobie zalatwic kolektor z legacy 2.2, ale wtedy co z sondami?

 

Z gory dzieki za sensowne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z sondami, trzeba by chyba mapa robic czy sonde w tulejke schowac? Co do mapa to czy idzie to zrobic w przyzwoitszym warsztacie, czy trzeba szukac speca? A juz z turbo bedzie moje nastepne subaru, tyle ze tym musze jeszcze troche pojezdzic...

 

Znalazlem cos takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/Subaru-Impreza-Sport-GL-GX-Non-Turbo-94-05-Cobra-Sports-De-Cat-Exhaust-SU56-/130591657622#ht_3575wt_1397

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wyciąganie katalizatora zalatuje mi agrotuningiem.

Też swego czasu zastanawiałem się nad wymiana końcowego wydechu żeby podkreslić charakter boxera,

ale chyba po cichu jest sexowniej ;)

Chodzi mi o to że w którymś momencie może Cię to bulgotanie zmęczyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię sie troszke pod temat kolegi...

 

Jak wiecie mam od niedawna autko ale chce je doprowadzić do takiego stanu jaki mi sie bedzie podobał ;P

 

i własnie myślałem ostatnio o wydechu. Strasznie podobają mi się wydechy HKS wielki i dobrze pasuje do subaru ;) jednak jest dość drogi.

Dlatego nasuwa mi się pytanie czy można doraźnie zamontować sam końcowy wydech (spawanie) i tak mam ostatni tłumik nie oryginalny ?????

 

Na cały wydech póki co brak kasy, z drugiej jednak strony nie chce mieć zbyt głośnego auta, i nie chce spadku mocy dlatego pomyślałem o końcowym wydechu co wy na to ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cały wydech póki co brak kasy, z drugiej jednak strony nie chce mieć zbyt głośnego auta, i nie chce spadku mocy dlatego pomyślałem o końcowym wydechu co wy na to ????

końcowy tłumik możesz założyć jaki Ci sie podoba :D im mniejsza puszka tym będzie go lepiej słychać ... później zawsze możesz wymienić na inny, ... dopóki nie ruszasz katalizatora nie musisz robić remapu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stann, napisz sobie pod nickiem jaki masz model auta, bo trzeba Ci zagladac do postów.

 

Do turbo mozesz wsadzac co chcesz, Ten watek jest o wolnossakach ,gdzie Mugen urywa łeb ponoizej 3000rpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji tego, ze mam wydech do roboty pomyslalem ze moze by cos ciekawego zrobic. Nikt tu nie zaklada wlotu od WRXa na klapie ani spojlera i rozowych naklejek STI, wiec nie wiem o co chodzi z tym agrotuningiem. Chyba za duzo Tedego ktos oglada... Boxer ma charakterystyczna prace i moze komus sie to podoba, mnie naprzyklad. I nie mial bym nic przeciwko gdyby moj brzmial tak:

Dlatego zadaje pytania, bo moze taka przerobka ciagnie za soba problemy z sondami czy piciem oleju lub zamuleniem. Jest to moje pierwszwe subaru i napewno nie ostatnie, no chyba ze sie nim roz...e na amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie osobiscie 2005r to troche za młode auto do kombinowania ze zgnitym kolektorem z Legacy :wink:

 

Jak wytrzebisz kata to moze urywac uszy :roll: juz sam bulgotix ponoć zaczyna meczyć po czasie

 

Nie wiem, moze zalezy od auta,ale u mnie sama wymiana puszki dała nastepujace efekty:

 

Apexi nie dał rady na przegladzie i strasznie meczył

dlatego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepię się pod temat - również mam zamiar wymienić tylko tylny tłumik.

Nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, czy dedykowany tłumik do wrx/sti od h&s, prodrive etc. będzie pasował do 2.0R bez konieczności spawania?

 

Chciałbym mieć możliwość bezbolesnego powrotu do serii w wypadku, gdyby okazało się za głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat.

Również mam 2.0R MY06 i mam możliwość kupić 2,5calowy wydech końcowy+ rura środkowa bez tłumika.

 

Czy taka średnica nie będzie za dużo??

 

Zamierzam katalizatory zostawić(bo nie mieć problemów na przeglądach), a trochę go "pogłośnić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,od wczoraj jestem wlascicielem trzeciego juz wrx w karierze i wszystkie przy zakupie mialy juz zrobione przeloty 3cale plus akcesoryjne puszki koncowe,dzwiek byl zarabisty.Wczoraj kupilem kolejnego wrxa 2003r. ale ma serie wydech i mi sie nie podoba bo za cichy,jak opruznie katalizator to musze robic remap? wydawalo mie ze nic nie trzeba robic.Opruznic tez koncowy wydech czy juz katalizator wystarczy by byl slyszalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,od wczoraj jestem wlascicielem trzeciego juz wrx w karierze i wszystkie przy zakupie mialy juz zrobione przeloty 3cale plus akcesoryjne puszki koncowe,dzwiek byl zarabisty.Wczoraj kupilem kolejnego wrxa 2003r. ale ma serie wydech i mi sie nie podoba bo za cichy,jak opruznie katalizator to musze robic remap? wydawalo mie ze nic nie trzeba robic.Opruznic tez koncowy wydech czy juz katalizator wystarczy by byl slyszalny?

 

Użyj magiczneog pola które jest w Prawym Górnym rogu forum, kliknij na treść która jest w nim zapisana( a dokładnie "Szukaj...), i wpisz interesujący Cię zagadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Szczerze to wyciąganie katalizatora zalatuje mi agrotuningiem.

 

To połowa forum zajęła się agrotuningiem, mając w swych autach przelot icon_cry.gif

 

Nie zrozum mnie źle, ale nie lubię metalicznego zapachu jadąc za kimś, jeszcze parę lat temu wszystkie dzieciaki wycinały katy w swoich leciwych gablotach,

więc i może jestem troche uprzedzony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...