Skocz do zawartości

Stukanie sprzęgła STI


pawel_krk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wczoraj u pojawiło się u mnie niepokojące stukanie sprzęgła po maksymalnym wciśnięciu pedału. Każdemu odpuszczeniu towarzyszy pojedyncze stuknięcie, które dźwiękiem przypomina uderzenie ręką w karton. Nie jest głośne i nie występuje podczas każdej jazdy. Zwykle po odpaleniu na zimnym nie słychać tego dźwięku, ale pojawia się po ok. 15 minutach jazdy po mieście. Nie zauważyłem żadnej zmiany w działaniu sprzęgła, łapie od dołu i nie ślizga.

 

Jakieś sugestie zanim odwiedzę aso/nie-aso? Sprzęgło ma przebieg (podobno) 10 000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za linka, przeglądałem forum w poszukiwaniu podobnych tematów, ale to, co tam jest opisane to nie ten sam problem zdaje się :).

 

Nagrałem krotki filmik, jakość nie powala ale w 0:15 i 0:21 słychać ten dźwięk (jakby coś przeskakiwało?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda na coś zupełnie innego niż myślałem :idea: Stuka tak jak by pompa hydraulicza dawała głos :?:

W/g mnie może to być jeszcze po prostu wyrobiony trzpień który wypycha pompkę od sprzęgła,

albo wyrobione mocowanie samego pedała. Zajrzyj tam, może coś popsikasz, przesmarujesz :idea:

Nie wygląda na coś groźnego. Jak Ci dobrze wysprzęgla to śpij spokojnie, a kontrolnie do jakiegoś magika ogarniającego Subaru przy okazji podjechać możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...