Skocz do zawartości

Łożysko tył forek 2008


Mat79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy do wymiany takiego łożyska potrzebne są jakieś szczególne umiejętności i sprzęt? Utknąłem na próbie wyjęcia starej piasty. Jak to wyciągnąć? Jakieś sposoby? Narzędzia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy do wymiany takiego łożyska potrzebne są jakieś szczególne umiejętności i sprzęt? Utknąłem na próbie wyjęcia starej piasty. Jak to wyciągnąć? Jakieś sposoby? Narzędzia?

 

Dzień dobry, my Ciebie też witamy!

odp: ASO :mrgreen:

p/s: poszukaj w technicznym a tam na pewno wydłubiesz coś przydatnego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest łożysko w komplecie z piastą. Żeby wrzucić to w prasę, musiałbym rozłożyć połowę zawieszenia. Może jest jakiś inny sposób.

Najłatwiej jest jechać do ASO, ale kto powiedział, że trzeba iść najprostszą drogą... :-) Jak się uda - satysfakcja gwarantowana. W poprzednim autku (misiek) też wiele rzeczy robiłem sam, mimo, że zawodowo daleki jestem od mechaniki.

Używałem szukajki, ale nic nie znalazłem. Większość postów nie dotyczy forka III.

Wracam więc do punktu wyjścia - ktoś coś poradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie jak to wyglada u ciebie, ale jest wiele sciagaczy do lozysk, mozna zaczepiac za zewnetrzny pierscien lub wewnetrzny w zaleznosci gdzie jest dostep:

 

http://www.rufus.pl/1536-sciagacze-do-l ... kko-i-inne

 

Zeby lozysko wlozyc w piaste trzeba najpierw schlodzic w zamrazarce kilka godzin.

Zeby wlozyc na jakis walek to wtedy podgrzac.

 

Prasy do wciskania bym nie uzyl bo mozna zniszczyc lozysko, co najwyzej do usuniecia starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy do wymiany takiego łożyska potrzebne są jakieś szczególne umiejętności i sprzęt? Utknąłem na próbie wyjęcia starej piasty. Jak to wyciągnąć? Jakieś sposoby? Narzędzia?

A z którego roku masz auto ?! Aha sorry doczytalem 2008, to tam nie potrzebujesz nic wprasowywac , Piasta jest przykrecana do zwrotnicy , wymiana prosta , łatwa i przyjemna , odkrecasz zacisk, tarcze, wybijasz przegub z piasty, odkrecasz jak pamietam jedna śruby od wahacza żeby zwrotnice odchylic i wyjąć przegub, zakładamy i skrecasz nowa piaste, i gotowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...