Skocz do zawartości

ROZBÓJ W CIEMNĄ NOC


arkadias

Rekomendowane odpowiedzi

"Norweg mieszkający poniżej, przyniósł sadzonkę drzewka z kartką. Na tej kartce było napisane, że drzewo dorasta do wys. 6 m w ciągu 10 lat. Zapytał, czy mojemu koledze nie będzie przeszkadzało jeśli on posadzi to drzewo u siebie na skraju ogrodu ponieważ po kilku latach gałęzie mogą nieco przysłaniać widok z wyższego tarasu. Zobowiązuje się też do odpowiedniego przycinania gałęzi. Niby normalne ale czy na pewno u nas? Marzenie?

 

Fakt, człowiek o wielkiej kulturze 8) Takich sąsiadów pozazdrościć :!:

 

Zazdroszczę ja ostatnio miałem wizytę POLICJI :shock: gdy przycinałem gałązki drzewa sąsiada które uniemożliwiały przejazd samochodem po mojej drodze.... musiałem to zrobić sam bo na prośbę ich przycięcia usłyszałem odp. panie drzewo jest po to żeby rosło :) cóż policja wypisała mandat sąsiadowi za wszczynanie awantur :mrgreen: mimo że on ją wezwał i był spokojny :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

cóż policja wypisała mandat sąsiadowi za wszczynanie awantur :mrgreen: mimo że on ją wezwał i był spokojny :mrgreen: :mrgreen:

 

Haha i tak powinno byc. Gałezie ktore rasna nad Twoja posesja mozesz obciąc bez problemu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacje sąsiedzkie przybierają czasem nieoczekiwany obrót. Kilka lat temu mój kolega (tym razem z Sopotu) postanowił zrobić porządek w ogrodzie i usunąć usychającą czereśnię. Najbliższy sąsiad zza płotu, widząc jego poczynania, zadzwonił na policję i poinformował o nielegalnym wycinaniu drzewa. Ponieważ sąsiad to znana i wpływowa osoba, niebawem na posesji pojawiła się trzyosobowa komisja: dzielnicowy, pani z ochrony środowiska i pani z urzędu miasta. Po obejrzeniu "miejsca i przedmiotu zbrodni" jedna z pań stwierdziła, że skoro to jest drzewo owocowe i usychające, mogło być usunięte bez zezwolenia, a poza tym średnica pnia pozwalała na wycięcie dowolnego drzewa. Rozglądając się po pięknym ogrodzie pani zapytała: czy bierzecie Państwo udział w konkursie na najpiękniejszy ogród (i balkon) w Sopocie? Moi znajomi nawet nie słyszeli o tym konkursie więc pani wyjęła z teczki odpowiednie druki prosząc o wypełnienie od razu, porobiła zdjęcia, pozachwycała się roślinami i aranżacją ogrodu oraz zaprosiła na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu. Jakież było ich zdziwienie gdy ogłoszono, że to właśnie ich ogród otrzymał najwięcej głosów i zdobył pierwsze miejsce. I jak tu gniewać się na praworządnych (zawistnych?) sąsiadów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arkadias, haha :mrgreen: nie no historia swietna :mrgreen: Ale racja drzewa owocowe wycina sie bez zezwolen! Wiec nic mu nie mogli zrobic. Ciekawe jaka byla reakcja miłego sąsiada :?:

 

Jak to jednak punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

 

Po jednej stronie medalu zezwolenia, komisje, kablowanie z powodu drzewka.

A po drugiej hektary lasu ida pod siekiere dla iluzorycznej wizji zastapienia benzyny etanolem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dygresja, kiedyś jak moja rodzina miała Domek nad jeziorem rożnowskim, nagminnie delikwent z okolicy grabił i okradał wszystko co było w środku. Za pierwszym razem skradzione wędki, przynęty itp, potem natomiast kradł dosłownie pierdoły jakieś graty, boleć bolało.

 

Pewnego razu jak wyjeżdżaliśmy to Ojciec zostawił kartkę na drzwiach informacyjną:

 

"Drogi Panie złodzieju. W środku nie znajduje się nic wartościowego, wszystko zabraliśmy ze sobą"

Tydzień później przyjeżdżamy na kolejny weekend, kartka wisi więc myślimy że chyba odstraszyliśmy/zniechęciliśmy złodzieja. Drzwi uchylone i już wiemy że był. Patrzymy na kartkę, a tam jest napisane:

 

"Sprawdzę"

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...