Skocz do zawartości

Legacy MY06 wiatraki chłodnicy


bzikus7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim legacy. Przez te upały jak stałem w korkach to temp podskakiwała mi nawet do 3/4 skali fakt jeszcze sporo brakowało do czerwonego ale chyba nie powinno tak być. Jak wyłączyłem klimatyzację lub zmniejszyłem temp to wszystko wracało do normy. W trakcie jazdy wszystko ok.

Zauważyłem że włącza się tylko jeden wiatrak ten od strony pasażera a drugi cały czas stoi.

Bezpieczniki sprawdzone wszystkie ok.

Kiedy startuje drugi wiatrak ten od strony kierowcy?

Jak sprawdzić czy wiatrak jest sprawny?

Które wiatraki pracują przy wyłącznej klimatyzacji?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Wysyłane z mojego MT11i za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest poprawne, generalnie w 2.5 powinno byc zawsze w kolicy 1/2 skali i tak w sumie jest niewazne od pogody. W 2.0 powinno byc podobnie.

 

Odnosnie samego chlodzenia warto siegnac do service manuala, masz tam opisana logike zalaczania wiatrakow oraz procedury testowe.

Genealnie jeden wiatrak jest od klimy, drugi od silnika, w zaleznosci od temp, A/C i predkosci auta sa odpowiednio sterowane :

 

bb1c306241603fc2.jpg

 

Ja bym zaczal od sprawdzenia czy silnik dziala, w Subaru sa nawet do tego specjalne kostki do testowania, choc ja akurat sprawdzalem manualnie.

 

Tutaj masz caly manual, mozesz sobie doczytac w dziale "cooling":

http://www.tangcla.com/temp/bl5/reference/AUDM%20Legacy/Gen%20IV%20-%20Engine%20Section%201.pdf

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczal od sprawdzenia czy silnik dziala

 

w tych modelach zdarzało się , że sie "zacinał" po poruszeniu lopatkami dzialał ale i tak trzeba wymienić!

Moze go rozkreci :mrgreen:

Ja prowizorycznie przed zima pryskam wd40 zeby sie nie zapiekl przed zima

Kiedys tez mialem taka usterke co chyba nie mieliscie jeszcze na serwisie.. spalila mi sie czesc ecu odpowiedzialna za sterowanie wiatrakiem, co powodowalo wywaleniem checka jak sie wlaczylo klime lub silnik sie podgrzal. Na szczescie udalo sie naprawic ecu

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wszystkim za podpowiedzi przez ostanie dwa tygodnie byłem na "urlopie" a raczej odpoczywałem od pracy przy komputerze na rzecz pracy fizycznej i całkiem nie miałem czasu ani jeździć za wiele ani zaglądać do auta. Jutro czeka mnie wymiana rozrządu więc po wyjęciu chłodnicy zajrzę do tego wiatraka co i jak.

 

w tych modelach zdarzało się , że sie "zacinał" po poruszeniu lopatkami dzialał ale i tak trzeba wymienić!

Jeżeli o chodzi o zacięcie to raczej odpada bo kręci się luźno.

 

Kiedys tez mialem taka usterke co chyba nie mieliscie jeszcze na serwisie.. spalila mi sie czesc ecu odpowiedzialna za sterowanie wiatrakiem, co powodowalo wywaleniem checka jak sie wlaczylo klime lub silnik sie podgrzal. Na szczescie udalo sie naprawic ecu

U mnie check się nie świeci więc mam nadzieję że do ECU nie trzeba będzie zaglądać.

 

Jeszcze raz dziękuje za podpowiedzi jak już sprawdzę co i jak to dam znać co mu było. Pomuki rozdane.

 

-- Pt sie 03, 2012 10:11 am --

 

Obiecałem napisać co i jak więc:

Wiatrak już działa po wyjęciu chłodnicy przy okazji wymiany rozrządu mieliśmy dobry dostęp więc można było na kostce sprawdzić opór. Okazało się że wiatrak od strony kierowcy jest na pierwszy rzut oka spalony ale rozebraliśmy przemierzyliśmy w środku i było ok czyli jednak nie spalony. Po złożeniu na nowo przeczyszczeniu i przesmarowaniu wszystko śmiga jak powinno :D możliwe że szczotka się przywiesiła

Jeżeli chodzi o mnie temat do zamknięcia problem rozwiązany, jeszcze raz dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...