Skocz do zawartości

Największy przebieg Subaru na Forum


valdiiaga

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nasza rodzinna Impreza 1.8 combi zagazowana wieki temu przejechała już 354 kkm. Dotychczasowe awarie - cieknąca maglownica, dziurawy wydech :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90, żadnych problemów, żadnych remontów czy wymian uszczelek pod głowicą. Co 8 kkm wymieniam olej (castrol magnatec :twisted: ) z filtrem. Jedyne większe zmiany to fotele i heble z gt-ka oraz krótszy magiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ciekawostka:

 

http://www.subaruhighmileageclub.com/

 

i jeden cytat:

 

''Essentially, a driver in Sweden bought a used 1999 Outback in 2000 with 12,000 km on the odometer. His most recent safety inspection shows that he had 807,801 km. He can only use his left foot to drive because of a birth defect. He's "retired" but freelances delivering camper trailers throughout Sweden, so about half those km were spent towing trailers.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopisze sie, chociaz moj wynik nie jest jakis imponujacy...

gdy sprzedawalem swojego klasyka turbo '99 w 2008 roku mial przebiegu ponad 136 tys mil... sam zrobilem nim 40 tys, tylko raz wymieniana uszczelka pod glowica :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wy tyle jezdzicie? Ile na rok robicie km?

 

Jeśli ktoś ma takie zajęcie że sporo jeździ, albo ma daleko do pracy , te średnio 100km dziennie to nie jest jakiś wielki wyczyn :wink: I już w 7 lat naleci 250 kkm ...

 

Wszystko zależy kto i do czego danego auta używał - są przecież i przypadki śmiesznie małych przebiegów :wink: Ja kiedyś kupiłem 15 - letnie Legacy z przebiegiem 43kkm !! , założyłem LPG i w bodajże 7 miesięcy dołożyłem 25 kkm 8)

 

No to pogratulować 8) Niezłą perełkę trafiłeś 8)

 

Do tego chyba najbardziej długowieczny motor Subaru : 2.2 131KM ... Oczywiście nikt w przebieg nie chciał uwierzyć, póki nie zobaczył, a ci co zobaczyli - uwierzyli :wink: Bankowo kolejny właściciel tego Legacka jest zadowolony, bo dostał ledwo dotarte Subaru z prawie nowym LPG by Jako :wink: Cuda się zdarzają :wink:

 

Jak byś widział gdzieś u siebie takie cuda, daj znać 8)

 

 

Potwierdzam że takie cuda się zdarzają :mrgreen:

Mój egzemplarz miał 58k km mając 16 lat a to tylko dlatego że to było 3 auto w rodzinie niemieckiej którym jeździła małżonka po mieście na zakupy. Zatem można trafić takie rodzynki :P

Sam nie dowierzałem że taki przebieg auto ma i książkę serwisową z Ojcem żeśmy 3 razy studiowali i nic nie znaleźli że kręcone. Oczywiście po sprowadzeniu bez zastanawiania się decyzja o założeniu LPG ( nie u Jako ale też dobrze zrobione :P ) ale mechanicy przy rozmowie gdy podjechałem założyć wstępnie nie chcieli bo to stare auto i nie będzie trzymać parametrów itd. jednak udało mi się nakłonić by sprawdzili je na analizatorze spalin i na hamowni i doznali :shock: :shock: :shock: no i gratulowali zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem skąd się bierze przekonanie, że każdy nawinie 50000km co roku... ja zastanawiałem się nad przebiegiem mojego auta i wyszło mi tak:

 

- zimą jadę w Alpy na narty - 2000 km

- latem pochodzić po górach - 1000 km

- gdzieś tak co 2 tygodnie w weekend jakaś mała wycieczka (50km w jedną stronę) - 2600 km

- raz na półtora miesiąca odwiedzę znajomych tu czy tam, skoczę gdzieś dalej na koncert (250km w jedną stronę) - 4000km

- zakupy w każdy weekend 520 km

- Do pracy dojeżdżam tramwajem, 5 km w korkach to tylko frustracja, wolę sobie książkę poczytać :P

 

To daje 10120 km / rok. Gdym codziennie jeździł subarakiem do roboty wyszłoby ~12000 km / rok. To takie dziwne? Jest jakiś obowiązek by mieszkać 50km od miejsca w którym się pracuje czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę o przebiegach powiem, że sami jako potencjalni nabywcy robimy sobie akuku bo 200kkm to już na optykę dużo!

Kolega zlecił znajomemu handlarzowi aby upatrzył mu A4 z 2006 roku.

Dziś okazało się że Audi jest w Niemczech , wiadomo lekka kosmetyka ( błotnik, maska ) i od razu zadaje pytanie jaki ma być przebieg bo jest 275 kkm, ale klienci życzą sobie max przebiegu do 160kkm i co ma robić: cofać czy zostawić ? :shock:

Kolega wymiekł :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seat Arosa, którego miałem jako pierwsze auto miał 49 tys. jak go przejmowałem w 2008- rocznik 97, pierwsza rejestracja styczeń 98. Auto po moim dziadku, nawet miał prawie niezużyte oryginalne opony, które zmieniliśmy tylko dlatego, że guma była zestarzała :mrgreen: . A propos tematu- czekam obecnie na 255.555 :mrgreen: jak uda mi się ustrzelić to wrzucę fotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Citroen Xsara Picasso odebrana nówka na koniec sierpnia 2001 r. Przebieg na dzień dzisiejszy 566 978 km. Zawieszenie wymieniane trzy razy dokładnie wszystko, od 100 000 jeździ na gazie. Do dnia dzisiejszego latam nim wszędzie, chociaż poobijany z zewnątrz, z deka zdewastowany wewnątrz ale mam 100 % pewność, że nie składany z trzech i wiem, że jak jadę to dojadę. A propos od samego początku na Mobil 1 5w40 i choć z silnika już trochę mocy ubyło (113km jak nowy) to wiem, że dowiezie mnie w do celu.

Pierwszy i ostatni nowy samochód prosto z salonu w moim życiu, no chyba, że trafię w totoloto :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki33200, nie wiedziałem, że pospolita Cytryna tak dobrze daje sobie radę 8)

 

Berlingo przyszłego teścia strzeliło dzisiaj 400.000 km

 

Mój Outback H6 zrobił prawie 300000 km zanim poprzedni właściciel zrobił remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...