Skocz do zawartości

Opony zimowe sti


pawels1

Rekomendowane odpowiedzi

STi w najnowszej budzie posiada seryjnie opony 245/40R18. Zimówka w tym rozmiarze to totalna pomyłka. Jedyna sensowna alternatywa, żeby w miare fajnie śmigało się po sniegu i nie było jakiejś tragedii na suchym/mokrym, to założenie felg 17" pasujących na Brembo i do tego opon 225/50R17 - wybór modelu to już inna sprawa zależna od budżetu i stulu jazdy/potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Dobra pora na rozmowę o zimówkach, w końcu to już połowa lipca :)

Czy znacie jakieś zimówki które twardością ścianki chociaż trochę dorównują porządniej letniej oponie? W tym roku tylko czekałem, żeby moje Toyo Proxes zmienić na letnie. Męczarnia i strach w szybkich łukach na asfalcie.

A może to po prostu kwestia wysokiego i miękkiego klocka i nic się na to nie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STi w najnowszej budzie posiada seryjnie opony 245/40R18. Zimówka w tym rozmiarze to pomyłka

 

Lukass pozwól że się z Tobą nie zgodzę przejezdzilem jeden sezon zimowy w Evo X na takim rozmiarze i jeden w Sti 10 dla mnie bomba na ten sezon do Sedana też zakładam 245/40/18.

Hehe. Dobra pora na rozmowę o zimówkach, w końcu to już połowa lipca :)

Czy znacie jakieś zimówki które twardością ścianki chociaż trochę dorównują porządniej letniej oponie? W tym roku tylko czekałem, żeby moje Toyo Proxes zmienić na letnie. Męczarnia i strach w szybkich łukach na asfalcie.

A może to po prostu kwestia wysokiego i miękkiego klocka i nic się na to nie poradzi.

 

Ja mam sprawdzone Vredestein wintrac 4 extreme w indeksie W totalna rewelacja na suchym asfalcie a na śniegu także rewelacyjne przyczepność.Nie dziwnie że praktycznie wszystkie samochody ze Swissu na tym latają.Tak na marginesie Lukass sprawdź ile będą mnie u Ciebie kosztowaç takie zimówki w rozmiarze 245/40/18 i daj znać na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorek, tej zimy zawitali do Zakopanego ,różni kolesie w nowych furach na zimowkach 225+,jednym z nich był Mariusz Miękoś statujący Porsche w wyscigach płaskich .Na naszym "OS" w kierunku na Łysą Polane był prawie co wieczór,ja jeździłem na 205 50 17 Nokian ,on miał 225 ,marki nie pamiętam .Znikałem gościowi z pola widzenia po czterech zakrętach :roll: ,a mistrzem kierownicy to ja nie jestem :P .Byl tez kiedys koles EVO X na 245 ,to juz po pierwszym winklu chłopa nie było w lusterku.

Jesli ktoś nie lata po autostradach tylko lansuje sie po mieście :mrgreen: ,czasem wyskoczy na boczne drogi poupalać ,to 205 w budzie GD max ,w nowszej pewnie 215 ,bo jest trochę cięższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doktorek, tej zimy zawitali do Zakopanego ,różni kolesie w nowych furach na zimowkach 225+,jednym z nich był Mariusz Miękoś statujący Porsche w wyscigach płaskich .Na naszym "OS" w kierunku na Łysą Polane był prawie co wieczór,ja jeździłem na 205 50 17 Nokian ,on miał 225 ,marki nie pamiętam .Znikałem gościowi z pola widzenia po czterech zakrętach :roll: ,a mistrzem kierownicy to ja nie jestem :P .Byl tez kiedys koles EVO X na 245 ,to juz po pierwszym winklu chłopa nie było w lusterku.

Jesli ktoś nie lata po autostradach tylko lansuje sie po mieście :mrgreen: ,czasem wyskoczy na boczne drogi poupalać ,to 205 w budzie GD max ,w nowszej pewnie 215 ,bo jest trochę cięższa.

 

Ferdek trochę się nie zrozumieliśmy oczywiście że jeśli chodzi o 245 to chodziło mi głównie o trasy i czasami boczne drogi a nie poważne upalanie, wiadomo że im węższa zimowa opona tym lepsza jazda na śniegu.Generalnie chodziło o to że do codziennej jazdy 245 jest ok nie będzie tragedii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205 50 17 Nokian Hakkapelita 5 ,na śnieg chyba nie ma lepszej. W 225 ,to chyba na autostrady ,więc jakich nie kupisz ,to i tak różnicy wielkiej nie bedzie :P

 

Myślę, że w konfrontacji z Pirelli Winter Carving Edge najwięcej zależałoby od umiejętności kierownika lub zakolcowania którejś z ww. ;) Takie też mam i polecam, ale tylko na śnieg i nie na autostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...