Jump to content

KNOCK SENSOR PROBLEM

pawel99ke
 Share

Recommended Posts

Mam takie pytanie pali mi sie chek (knock sensor) wymienilem pompe paliwa i filtr i dalej sie pali a nawet moglbym powiedziec ze miga jak lampka choinkowa , i czy zapali sie knock sensor czy cos ma wspulnego na prace silnika bo jak sie umnie zapali to dlawi sie i jak by mocy nie mial a jak zgasnie to jest git. Gasnie gdy sie silnik rozgrzeje i od czasu do czasu mrygnie na 2 sek. mozecie mi powiedziec co to moze byc czy moze sam czujnik wyciagnal smuge :)

przeczyść czujnik i miejsce do którego jest podłączone, jak nie pomoże to przenieś go w trochę inne miejsce

Czujnika nie należy ani czyścić, ani przenosić w inne miejsce, ani zmieniać jego położenia względem osi podłużnej silnika, ani dokręcać momentem innym niż przykazano. Knock sensor jest rodzajem mikrofonu i każda modyfikacja jw. jest niedozwolona.

:arrow: Należy udać się do specjalisty, który oceni co i jak i wymieni uszkodzoną część. :idea:

Zaraz nie rozumiem, komputer zgłosił błąd czujnika spalania stukowego a ty zamiast go sprawdzić wymieniasz pompe paliwa??

ostatnio przeczytalem na forum ze jak pompa nie wydola to zglasza sie stukowy wiedz wymienilem pompe ale juz jest zamowiony i bedzie wymieniony :D dam znac czy pomoglo