Jump to content

Zacieki, przecieki?

andgoldi
 Share

Recommended Posts

Witam,

Zaobserwowałem ostatnio dziwne zjawisko tj. Zdarza się, że kapie/zacieka mi po szybie, nie zbyt obficie kilka kropel, z podsufitki w okolicy przedniej szyby na wysokości środka siedzenia pasażera. Zastanawia mnie czy to nieszczelność uszczelki (nie mam powodzi w czasie ulewy), czy może zjawisko skraplania gdy na szybę dmucha klima? Jeśli jednak to drugie to czy to jest normalne? Jak to z fix-ować?

Witam,

Zaobserwowałem ostatnio dziwne zjawisko tj. Zdarza się, że kapie/zacieka mi po szybie, nie zbyt obficie kilka kropel, z podsufitki w okolicy przedniej szyby na wysokości środka siedzenia pasażera. Zastanawia mnie czy to nieszczelność uszczelki (nie mam powodzi w czasie ulewy), czy może zjawisko skraplania gdy na szybę dmucha klima? Jeśli jednak to drugie to czy to jest normalne? Jak to z fix-ować?

Też tak miałem, zrywałem górną uszczelkę od szyby, szukałem jakiejś dziury i nic:-( Potem złożyłem ponownie: silikon, uszczelka, i nie kapie, ale tak naprawdę nie wiem co pomogło :-)

O ile nie masz tam zamontowanej anteny, obok której może sączyć się woda to tylko sama uszczelka mogła się "rozszczelnić". Obejrzyj ją dokładnie czy nie ma jakiegoś uszckodzenia. Czasem zdjęcie i ponowne założenie pomoże , gdyż sama uszczelka inaczej się ustawi 8) Poróróbuj na czuja trochę ją palcami podociskać. Nie zaszkodzi :idea: