Skocz do zawartości

Tanie hamowanie?


Haze

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 171
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A jeszcze w temacie hamowania: czy ktoś z Was ma doświadczenia z zamianą tylnych bębnów na jakieś fajne, spore tarcze? Jest to gra warta świeczki?

Jak ogólnie oceniacie skuteczność i niezawodność bębno-tarcz, z rodzieleniem hamulca ręcznego i nożnego; nigdy nie miałem auta z takim patentem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zgodnie z prawem Pascala ciśnienie w płynie"

 

Lepszy plyn ma zapewne lepsze cisnienie........ :P

o nie, czyzby kolejny watek zrujnowany obecnoscia TyrTyr'a? :superhero:

 

juz "wiemy", ze z wlaczona klima auto pali mniej, a zaraz sie okaze, ze wszystkie plyny ham. sa jednakowe... :facepalm:

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@EL-Marcin, Dla mnie nie warto ,jeśli auto nie słuzy do pojeżdżawek i nie potrzeba lepszego chłodzenia ,częstej kontroli,wymian klocków. Jeśli gotujesz tylne hamulce -to tak. Ręczny może być w tarczobębnach słabszy.Osobiście nie mam porównania- tylko na tarczobębnach jeździłem od lat -kadett,astra i subaraki.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

"Zgodnie z prawem Pascala ciśnienie w płynie"

 

Lepszy plyn ma zapewne lepsze cisnienie........ :P

o nie, czyzby kolejny watek zrujnowany obecnoscia TyrTyr'a? :superhero:

 

juz "wiemy", ze z wlaczona klima auto pali mniej, a zaraz sie okaze, ze wszystkie plyny ham. sa jednakowe... :facepalm:

 

Moze na samym poczatku warto zaznaczyc;

_ Nie zwracac uwagi na wypisywane/cytowane/linkowane glupoty _

 

Skoro uwazasz ze zdanie "Zgodnie z prawem Pascala ciśnienie w płynie, " ma sens... To nie ja, ale kto inny Ci zrujnowal znacznie wiecej niz wspominasz.

 

PS. Jesli idzie i AC to przeczytaj raz jeszcze wszystko co napisalem, najlepiej ze zrozumieniem.

I jak bedziesz mial pytania to je zadaj, ale w kulturalny sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie,

a REMSA, OMP, Textar co o nich powiecie ?

Ktos smiga na tanszych klockach ( mam obecnie ferodo DS2500, ale pyla jak ch...ra i sporo kosztuja a juz sie zjadly), nie pylacych i nie piszczacych jak przyslowiowy Zuk ???

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elmo

 

... a co powiesz o HAWK Performace Ceramic ??? podobno mniej pylą, chociaz posiadajac dwukrotnie HP+ oraz potem HPS-y poprawy w mniejszym pyleniu oraz mniejszym piszczeniu nie odnotowalem (dlatego nastapila przesiadka na DS2500).Niestety ferodo pyli jak wsciekle...

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem OMP i były ok, nie pamiętam czy piszczały, pamiętam, że hamowały (nieco słabiej niż DS2500, co oczywiste, ale za to niezależnie od tego czy były zimne czy ciepłe ... po prostu klocki) ;)

 

@@arkitekt,

Hawki mocno Ci hałasowały ? (HPS i HP+)

.. stoję przed podobnym wyborem, kończą mi się po woli Winmaxy (które są super, ale nigdzie nie można ich już kupić)

i też się zastanawiam, Ferodo, CL, HAWK, a może OMP ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... a co powiesz o HAWK Performace Ceramic ??? (...)

 

Mam z przodu od paru miesięcy - póki co zwiększonego pylenia (w stosunku do OEM) nie zaobsewrowałem ... inna sprawa iż z tyłu mam HPS i też nie widzę żeby jakoś strasznie pyliły ;-)) ale to może dlatego, że z tyłu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda skuteczność hamowania HP Ceramic po tych kilku miesiącach? Dwa tygodnie temu u siebie założyłem na przodzie razem z tarczami TRW i albo się jeszcze nie dotarły, albo nie są skuteczniejsze od Jurid-ów. Przejechałem ponad 1kkm, na tarczach znać jeszcze fabryczne ślady frezowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z tego opisu wynika iż klocki ceramiczne są "be" ;-)) i twierdzi to producent tychże klocków ... a niech to ...

 

Bednarcm> Moje hamują na tarczach ATE ... jest lepiej niż na początku - ale skali poprawy nie jestem w stanie określić ... raz, że jeżdźę raczej spokojnie (przynajmniej w porównaniu z niektórymi z Was ;-) a 2/, że proces poprawy następował stopniowo - możliwe też, że po prostu się przyzwyczaiłem ... jak już pisałem nie mam porównania do innych lepszych klocków (wcześniej były zapewne OEM - poprzedni właściciel serwisował wyłącznie w ASO) ale w stosunku do nich jest teraz odczuwalnie lepiej ... (zaraz po wymianie wydawało mi się, że jest wręcz gorzej ;-)

Edytowane przez vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo było napisane na opakowaniu klocków, ale dokładnie takiej procedury nie przeprowadzałem :) Tak mniej więcej je używałem na samym początku, zresztą nadal mają raczej lekkie życie. Jest zdecydowanie lepiej niż chwilę po zamontowaniu, ale mam nadzieję, że to nie jest ich "ostatnie słowo" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaz posiadajac dwukrotnie HP+ oraz potem HPS-y poprawy w mniejszym pyleniu oraz mniejszym piszczeniu nie odnotowalem

U mnie zestaw Howk QS i HPS jest nadal cichy, nie piszczy i nie zauważyłem jakiegoś nadmiernego pylenia. Hamowanie znacznie pewniejsze i skuteczniejsze niż na OEM. Przejechałem już ok 5 kkm i jestem bardzo zadowolony. Docieranie zgodnie z procedurą na opakowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zatem moze przy nastepnej procedurze wymiany zastosuje sie do tego sposobu " docierania" kockow? tylko jak po zalozeniu klockow dojechac na "wolna" droge bez jakiegokolwiek przyhamowania nawet ???

Widze iz sporo z kolegow jezdzi na Hawkach rownie sporo na Ferodo, ktore zatem wybarc:

Hawk Performance ceramik czy Ferodo DS (odrzucam DS2500 bo zjadly sporo tarcz) ???

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...