Skocz do zawartości

Sprężyny z STi08 w WRX08.


Rafcio78

Rekomendowane odpowiedzi

No i kurka wodna złapałeś mnie za słówko :blush: Eibach produkuje sprężyny do lanosa WRX, ale na rynek US. Kiedyś pisałem do dystrybutora na Polskę (podając swój VIN itp.) i dostałem informację, że mogą mi z US sprowadzic na zamówienie. Cena wychodziła coś ok. 1kzł.

A czy z n/a pasują do WRXa, tego nie wiem - producent tego nie podaje :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką dostałem odpowiedź z Carsportu na pytanie o Eibachy: " Witam jak najbardziej sprężyny , zdecydowanie poprawią właściwości trakcyjne. To są sprężyny progresywne , powodujące o wiele mniejsze wychyły na zakrętach , przy jednoczesnym zachowaniu komfortu , oraz wybierania nierówności", "Tak pasują plug&play , amory nie będą stukać",

a Zerkopol proponuje: "Jakie Pan Ma amortyzatory - B14 czy B16 B14 - robimy zmianę ustawienia sił ściskania ,rozciągania koszt podstawowy 200 zł 1 szt z VAT"

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W subaru siedzi fabrycznie Bilstein :question:

Zależy w jakim - w lanosie WRX na pewno nie. Ja się kiedyś dowiadywałem w Zerkopolu o amortyzatory do lanosa WRX i procedura jest taka, że trzeba im dostarczyć swoje amortyzatory, oni na ich bazie budują nowe, dają do chromowania itp. i robi się z tego konkretna cenka - nie pamiętem już dokładnie ile, ale tanio nie było :coffee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W subaru siedzi fabrycznie Bilstein :question:

Zależy w jakim - w lanosie WRX na pewno nie. Ja się kiedyś dowiadywałem w Zerkopolu o amortyzatory do lanosa WRX i procedura jest taka, że trzeba im dostarczyć swoje amortyzatory, oni na ich bazie budują nowe, dają do chromowania itp. i robi się z tego konkretna cenka - nie pamiętem już dokładnie ile, ale tanio nie było :coffee:

Ciekawi mnie kto jest producentem fabrycznych amortyzatorów...:)

Co do zerkopolu i przerabiania amortyzatorów to czy wymieniają sztyce na grubszą, chociażby taką jak w B6 ?

Bo jeśli "zabieg" polega tylko na utwardzeniu to amortyzator na dużych dziurach i tak później nie wytrzyma...dlatego to chyba niepotrzebna rzeźba....

Ohlinsa albo Proflexa trzeba od razu ładować i spokój !! :superhero:

P.S. Ponawiam pytanie, czy ktoś wie jak podnieść WRXa ? Może w starszym kombi sprężyny są dłuższe i pasują ? :)

Albo jeżeli ktoś ma wyjęte seryjne sprężyny od WRX08 to czy mógłby zmierzyć ich długość i napisać ? :icon_205: Dalszą część sam ustalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie kto jest producentem fabrycznych amortyzatorów...

prawdopodobnie KYB, jak w poprzednich modelach ...

jak podnieść WRXa ?

gdzieś niedawno czytałem, o podkładkach montowanych nad poduszkami amortyzatora, widziałem tak podniesionego forka o 4cm ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoku zawieszenia w ten sposób nie powiększysz, chodzi o zestaw na szuter/śnieg więc opony to już i tak balony :)

Przy czym wyższa sprężyna powiedzmy od kombi będzie prawdopodobnie bardziej miękka niż seryjna WRXowa

Edytowane przez Ryslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zerkopolu i przerabiania amortyzatorów to czy wymieniają sztyce na grubszą, chociażby taką jak w B6 ? Bo jeśli "zabieg" polega tylko na utwardzeniu to amortyzator na dużych dziurach i tak później nie wytrzyma...dlatego to chyba niepotrzebna rzeźba....

 

To nie jest tylko wymiana sztycy i zaworków. Z Twojego amortyzatora wykorzystują mocowanie do zwrotnicy. Reszta to już amor Bilstein, więc pełna profeska za kawiorową cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale ZTCW przednie sprężyny OEM z STi są krótsze od tych z WRX, więc zakładanie jeszcze krótszych eibachów mogłoby spowodować jeszcze większe obniżenie przodu, co z kolei wpłynęłoby na zmniejszenie funkcjonalności auta. A tego nie chcę. Co innego założę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też powoli zaczynam się przymierzać do wymiany sprężyn...chociaż póki co myślę nad stabilizatorami...chyba w końcu nikt nie rozwiązał zagadki czy pasują z STI08?

 

http://www.jscspeed.com/catalog/Subaru/08_10_WRX/Suspension/Eibach_Pro_Plus_Kit_for_08_10_Subaru_WRX.html

Ten zestaw wygląda całkiem spoko chociaż boję się, że będzie stało zbyt nisko.

 

Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia swoich nadkoli i całego prześwitu?

 

Znalazłem jeszcze tanabe GF210, które obniżają o 2 i 1.5 cm więc całkiem niedużo w stosunku do serii a są dość twarde.

 

http://www.jscspeed.com/catalog/Subaru/08_10_WRX/Suspension/Lowering_Springs_for_08_10_Subaru_WRX/Tanabe_Lowering_Springs_for_08_10_Subaru_WRX.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też powoli zaczynam się przymierzać do wymiany sprężyn...chociaż póki co myślę nad stabilizatorami...chyba w końcu nikt nie rozwiązał zagadki czy pasują z STI08?

 

http://www.jscspeed....Subaru_WRX.html

Ten zestaw wygląda całkiem spoko chociaż boję się, że będzie stało zbyt nisko.

 

Mógłbyś zrobić jakieś zdjęcia swoich nadkoli i całego prześwitu?

 

Znalazłem jeszcze tanabe GF210, które obniżają o 2 i 1.5 cm więc całkiem niedużo w stosunku do serii a są dość twarde.

 

http://www.jscspeed....Subaru_WRX.html

 

Sprężyny z STi pasują do wrx-a - takie mam info z carsport.

Zdjęć nie mam czasu na razie robić, ale możesz być spokojny - widać i czuć, że jest niżej, ale nie jest to gleba rodem z golfów lub innych civiców ;) Też przed założeniem eibachów trochę się tego obniżenia obawiałem, ale dzisiaj mogę stwierdzić, że auto nie straciło na funkcjonalności B)

No i jeździ się duuużo lepiej - nie buja już jak tankowcem w trakcie sztormu :mrgreen: Zdecydowanemu zmniejszeniu uległy przechyły na zakrętach. I "wogle" jest jakoś lepiej - zmniejszyła się podsterowność, ale to może też być zasługa powiększenia negatywu z przodu i instalacji tylnego staba z STi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...