Jump to content

Sprężyny z STi08 w WRX08.

Rafcio78
 Share

Recommended Posts

Koleżanki i Koledzy, Forumowiczki i Forumowicze :!:

Czy sprężyny zawieszenia z STi08 (lanos) będą pasować do WRX08 :?: Czy może ktoś już taką modyfikację zrobił i może się wypowiedzieć co do jej zasadności?

Generalnie interesuje mnie usztywnienie zawieszenia, a przy tym nie chciałbym zrobić z samochodu przysłowiowej deski. Nie zależy mi też na tzw. glebie (tą się zajmę, jak kupię golfa III :lol: ).

Z góry dziękuję za pomoc.

w starszych modelach cały zawias pasuje, ale same sprężyny - nie. górne poduszki amortyzatora z tyłu się różnią między sti a wrx, i sprężyny z sti nie pasują do wrx - trzeba wymienić też poduszki.

jak jest w 'lanosach' - nie wiem.

w starszych modelach cały zawias pasuje, ale same sprężyny - nie. górne poduszki amortyzatora z tyłu się różnią między sti a wrx, i sprężyny z sti nie pasują do wrx - trzeba wymienić też poduszki.

jak jest w 'lanosach' - nie wiem.

ar ju siur?

Kupiłem do mojego WRX-a od Carfita amory i sprężyny od Sti i mi napisał, cytuję: "założysz to bez żadnej rzeźby".

Jeszcze tego nie założyłem, także nie wiem, ale dlaczego mam mu nie wierzyć? ;):mrgreen:

Okaże się za 2-3 tyg. :mrgreen:

Pzdr!

M.

znajomy kupił do Buga WRX US Spec sprężyny z Bloba czy Hawka STi , i o ile przód podpasował, to z tyłu jest inne mocowanie amorka/sprężyny.

inna średnica.

Generalnie interesuje mnie usztywnienie zawieszenia, a przy tym nie chciałbym zrobić z samochodu przysłowiowej deski.

Bilstein w Wa-wie zrobił to b. dobrze. Tyle z amortyz. pasowały z jakiegos auta a przednie przerobili. Efekt byl b. dobry. Spręzyny zostały seryjne.Ceny nie pamietam ale auto jeżdzi do tej pory bez problemów. Jeżeli to 230 KM WRX to istotnie troche buja , nastepne WRX 260 KM zawieszenie miały juz ok.

Bilstein w Wa-wie zrobił to b. dobrze.

Zerkopol :?:

-- 3 lip 2012, o 08:15 --

Panie Andrzeju, a jakie były różnice w zawieszeniu WRX230 i WRX265? Tylko twardość sprężyn, czy może twardość sprężyn i inne nastawy amortyzatorów, czy sprężyny, amortyzatory i drążki stabilizatorów?

a jakie były różnice w zawieszeniu WRX230 i WRX265? Tylko twardość sprężyn, czy może twardość sprężyn i inne nastawy amortyzatorów, czy sprężyny, amortyzatory i drążki stabilizatorów?

Trudno mi bez dwóch nr Vin ustalić co było konkretnie inne w obu modelach. Jak tą przeróbkę zleciłem w Zerkopolu to nie bylo jeszcze wrx 265 KM.To zawieszenie + uklad wydechowy SS ze sportowym kat. (zdecydowanie lepszy dół ) spowodowało , ze autem jeżdziło się b. przyjemnie. Nie za twardy i nie za glosny :mrgreen: inne auto .Oczywiście mozna próbować zamówić/szukać kompl. z wrx 265 ale z Zerkopolem chyba szybciej...

• Upvote 1

Ok, rozmawiałem z Zerkopolem i już wiem, że ich produkt nie spełnia założonego przeze mnie warunku

opcji bardziej budżetowej
:mrgreen:

A może ktoś przekładał całe zawieszenie (w sensie całe kolumny - amor + sprężyna) z lanosa STi do WRX? Pasuje toto P&P? Coś trzeba przerabiać?

A może ktoś przekładał całe zawieszenie (w sensie całe kolumny - amor + sprężyna) z lanosa STi do WRX? Pasuje toto P&P? Coś trzeba przerabiać?

powinno pasować ;-)

amor, sprężyna i poduszki, bo sprężyny mogą mieć inny kształt/rozmiar. Tak jak to miało miejsce u mnie w bugeye sprężyna z tyłu jest szeroka a ta ze sti wąska ...

• Upvote 1

W tzw "Lanosach" nadwozie rózni się szerokością pomiędzy WRX i STi, więc i w elementach zawieszenia mogą byc różnice, aczkolwiek akurat nie musi to dotyczyć amorów/sprężyn. No i oczywiście jest cały czas róznica w rozstawie szpilek 5x100 w WRX i 5x114,3 w STi, a to już w poprzednim modelu powodowało że były inne zwrotnice i amorki.

• Upvote 1

róznica w rozstawie szpilek 5x100 w WRX i 5x114,3 w STi

fakt, o tym zapomniałem ... bo w moich czasach wrx i sti miały 5x100 ;-)

ale sprężyny pasują (niezależnie od rozstawu szpilek, różnica jest tylko w mocowaniu przedniego amora do zwrotnicy - i tego się już nie da przeskoczyć)

-- 4 lip 2012, o 13:33 --

Ok, rozmawiałem z Zerkopolem i już wiem, że ich produkt nie spełnia założonego przeze mnie warunku
opcji bardziej budżetowej

ile Ci powiedzieli w Zerkopolu za przerobienie amorów ?

PS. KYB UltraSR nie ma do lanosa wrx ? sprawdzałeś ?

• 3 months later...

piter, lukki, PW.

-- 11 paź 2012, o 16:04 --

Up.

Znalazłem taki wątek:

http://www.iwsti.com/forums/gr-suspensi ... rings.html

To jak to w końcu jest - pasują te sprężyny estiajowe lanosowe do wrxa czy nie :?: Tam piszą, że pasują, tutaj - że nie (bo mocowanie, bo to, bo tamto :roll: ). Ja już normalnie głupi jestem :evil:

• 2 months later...

Witam.

Chciałbym podtrzymać ten post i zapytać czy istnieje możliwość wymiany sprężyn w imprezie 2.5 230 KM na twardsze ?

Jednocześnie proszę o potwierdzenie lub nie informacji, że zawieszenie z imprezy 2.5 265 KM posiada inne właściwości od ww.

Mam możliwość przełożenia kompletnego zawieszenia od takiego modelu a nie chciałbym robić tego bez poprawy tego co już mam.

Bardzo dziękuję za wszystkie podpowiedzi.

Witam.

Chciałbym podtrzymać ten post i zapytać czy istnieje możliwość wymiany sprężyn w imprezie 2.5 230 KM na twardsze ?

Jednocześnie proszę o potwierdzenie lub nie informacji, że zawieszenie z imprezy 2.5 265 KM posiada inne właściwości od ww.

Mam możliwość przełożenia kompletnego zawieszenia od takiego modelu a nie chciałbym robić tego bez poprawy tego co już mam.

ZTCW w WRX265 zastosowano twardsze sprężyny (twardość zbliżona do STi08), a amortyzator pozostał ten sam, co WRX230 (na ten temat m.in. w powołanym przeze mnie powyżej wątku). Nie mam informacji co do tylnego stabilizatora, ale pasuje P&P z lanosa STi.

Jak byś się nie zdecydował na montaż tego zawieszenia z WRX265, to daj mi znać kto je ma - sprężyny biorę na 100%.

lukki, wiem, widziałem. Ale na razie poszukuję opcji bardziej budżetowej icon_wink.gif

Ja mam sprezyny EPIC zdjete ze swojego lanosa WRX. Jak bylbym zaintresowany to wal na PW.

Witam.

Tak mozna, swego czasu jezdziłem na sprezynach EPIC, auto troszke poszło w dól i bylo twardsze oraz stabilniejsze przy wyzszych predkosciach. Posiadam wersje 265KM ale czy ono ma inne zawieszenie niz w 230KM to niemam pojęcia.

Poprosiłem serwis o sprawdzenie 230/265KM i okazuje się, że mają te same sprężyny podałem swój i kolegi vin. Pozostaje mi wymienić sprężyny. Carsport ma u siebie kit eibacha. Miał ktoś z tym doświadczenie ?

Poprosiłem serwis o sprawdzenie 230/265KM i okazuje się, że mają te same sprężyny podałem swój i kolegi vin. Pozostaje mi wymienić sprężyny. Carsport ma u siebie kit eibacha. Miał ktoś z tym doświadczenie ?

To może kolega nie ma WRX265, tylko 230?

Eibach to bardzo dobra firma, ale nie robi sprężyn do lanosa WRX a jedynie do n/a i STi. Zobacz też opis na stronie carsporta.

100% 265KM z dowodu rej. Pisałem do carprostu i podałem namiary na auto. Podobno ma pasować. Napisz proszę na pw ile chcesz za swoje sprężyny i trochę o ich właściwościach.