Skocz do zawartości

Jak włączyć ECON w klimie


Dymian

Rekomendowane odpowiedzi

w audi jest oddzielny klawisz econ, służy on wyłaczeniu sprężarki, ale system na ile to możliwe stara się utrzymać zadaną temp, jest to fajne jak ma się na pokładzie osoby mocno przewrażliwione na sople lodu wylatujące z nawiewów oraz gdy trzeba użyć jak najwięcej kobył spod maski w razie sytuacji na drodze itp

 

a pytam bo wczoraj mega mocno mi się spieszyło w 1 miejsce i wykorzystałem wszystkie kobyły jakie były w stadzie pod maską, po dojechaniu na miejsce moim oczom ukazał się automatycznie włączony tryb econ, a skoro automatycznie się załączył to i jakimś skrótem klawiszowym zapewne też się da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe subarynki z zasady nie są ekonomiczne :mrgreen:

a teraz odnośnie tego econ

 

jest to wynalazek nagminnie stosowany w climatronicach grupy vw i pełni role wyłącznika klimatyzacji (bo z zasady klimatyzacja w tych autach ma cały czas działać) w subaru jest trochę inaczej nie wiem czy we wszystkich tak samo ale w moim to jest tak:

 

mam przycisk opisany jako a/c którym włącza się klimę lub analogicznie wyłącza - przycisk przy załączeniu świeci na niebiesko. Druga metoda załączenia klimy to ustawienia pokrętła nadmuchu na szyby z ikonką szyby i 3 kreskami falującymi , po ustawieniu tego nawiewu klimatyzacja sama się załączy pomimo tego że przycisk wyżej opisywany nie świeci się.

Klimatyzacja sama wyłączy się jeśli zostanie przekroczona granica obrotów na silniku (jaki ten próg to nie wiem - trzeba by było sprawdzić w manuale a po drugie to zbyt bardzo jestem wtedy skupiony na prowadzeniu auta gdy obroty lecą aż do 7k by sprawdzać czy klima się wyłączyła i kiedy :mrgreen: ) bo kompresory klimy nie wytrzymają takich granicznych obrotów silnika.

 

Klima też się sama wyłączy lub nawet nie załączy jeśli temperatura na zewnątrz spadnie poniżej pewnej wartości (od 5 do 1 stopnia w rożnych autach)

 

mam nadzieje że trochę rozjaśniłem zagadnienie opcji econ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko zbaczając z tematu. Czy klima jest w stanie pracować 'półautomatycznie' ? Np. wciskam 'auto' i zmieniam ustawienia kierunku nawiewu. Czy reszta (siła nawiewu, obieg wewn.) jest dalej auto, czy przechodzi w pełny manual ? Pytam, bo w Maździe nieruszane parametry pozostają w auto i to jest b. wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klima jest w stanie pracować 'półautomatycznie' ? Np. wciskam 'auto' i zmieniam ustawienia kierunku nawiewu. Czy reszta (siła nawiewu, obieg wewn.) jest dalej auto, czy przechodzi w pełny manual ? Pytam, bo w Maździe nieruszane parametry pozostają w auto i to jest b. wygodne.

sila nawiewu jest dalej auto mimo, ze kontrolka AUTO juz nie swieci.

obieg chyba jest auto, podkreslam "chyba" bo zawsze jezdze z otwartym.

wiem, ze po ustawieniu zadanej temperatury i wcisnieciu AUTO/AUTO-ECONO obieg sie zamyka do czasu osiagniecia zadanej temperatury (nie dotyczy ogrzewania samej szyby czolowej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie, jak włączyć tryb econ w klimie automatycznej w legacy?

naciskajac 2x AUTO w pokretle.

 

dokładnie,

dzisiaj nieziemskie upały i przez cały dzień błogosławiłem klimę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co rozumiecie przez pojęcie ECON ? i czemu ma to służyć ?

 

Wlaczenie ECON zmienia sposob sterowania kompresorem przez komputer. Zalacza on sprezarke klimy na krotszy czas i bazuje na odczytach temperatury z czujnika temp. powietrza w kolektorze dolotowym. Dlaczego akurat tak to nie wiem ale ma to oszczedzac paliwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy Ci Smutno, Gdy Ci Źle, Wsiądź W SUBARU Odpręż Się, Przekręć Kluczyk Wciśnij Gaz, Nikt Już Nie Dogoni Nas :D:D

zrób tam edit i dopisz *-nie dotyczy Policji...

 

 

 

 

te k...y zawsze mnie dogonią... :evil::evil:

 

No, te kutwy czasem maja pod maską duuuuuuuużo więcej niż nasze Subaraki, czasem można się przeliczyć :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy Ci Smutno, Gdy Ci Źle, Wsiądź W SUBARU Odpręż Się, Przekręć Kluczyk Wciśnij Gaz, Nikt Już Nie Dogoni Nas :D:D

zrób tam edit i dopisz *-nie dotyczy Policji...

 

 

 

 

te k...y zawsze mnie dogonią... :evil::evil:

 

 

ok tak zrobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...