Skocz do zawartości

Spryskiwacze lamp Forester 2007


sk4000

Rekomendowane odpowiedzi

Dam radę się tam dostać ręką bez rozkręcania czegoś czy raczej grubsza robota?

Wskazalibyście mi na jakiejś fotce w którym miejscu najlepiej rozłączyć? Może jakąś wtyczka jest?

Chyba że jest osobny bezpiecznik na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bylo dojechane zderzakiem tak ze spryskow nie ma (polamane są pod zderzakiem a nie potrzebuje ich na codzien) I leje sie woda z rurek przy wlaczaniu spryskow szyby...

 

wysłane z HOX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MY 2005 pompkę mam pod zbiorniczkiem. Bez jego demotażu dużo nie zdziałasz. Pracy na jakies 20 minut nawet bez wyjmowania aku. Rozpinasz wtyczkę, zabezpieczasz i już masz spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bylo dojechane zderzakiem tak ze spryskow nie ma (polamane są pod zderzakiem a nie potrzebuje ich na codzien) I leje sie woda z rurek przy wlaczaniu spryskow szyby...

 

wysłane z HOX

 

A może masz zaślepki od wtryskiwaczy?

 

Pytałem czy masz może na zbyciu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a u mnie na odwrót... nie działa a chciałbym by działał 8) Jeden ze spryskiwaczy jest lekko wysunięty (jakieś 1-2 mm) nie domknięty. Podobno to może być jakiś zaworek. Wie ktoś jak się tam dostać. Muszę cały zderzak ściągać? no i czy go można przeczyścić czy trzeba wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak mogę wyłączyć przednie spryskiwacze lamp? Jest jakiś bezpiecznik który odpowiada za to? (i czy tylko za to?) Albo inny (nie bezpiecznikowy) sposób

wyłącz światła i spryskaj szybę :mrgreen:

 

opcja lepsza, załóż światła dzienne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Spryskiwacze lamp przednich można wyłączyć na 3 sposoby.

 

1. odłączyć wtyczkę od pompki. Pompka jest pod zbiornikiem płynu, dostęp po odpięku kawałka osłony i chlapaczyka przy lewym kole (oczywiście przednim).

 

2. wypiąć biało niebieski kabelek z wtyczki (chyba 4-pinowej) w skrzynce z bezpiecznikami i przekaźnikami od świateł pod maską.

 

3. Wykręcić schowek, i po prawej jest sterownik od spryskiwacza (Cleaner Relay Contr.). Wypinasz wtykę ze sterownika i po sprawie.

 

Można też zmodyfikować wtyczkę (wystarczy zewrzeć 2 piny) i spryskiwacze będą działały zupełnie niezależnie od światęł i spryskiwaczy szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...