Skocz do zawartości

No i wyszło - podgrzewanie fotela kierowcy :-(


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszyłem się zakupem Forka XL MY06 9 dni i coś mnie tknęło - przetestuję podgrzewane fotele. Pasażera działa jak należy, a kierowcy podgrzewa tylko w rejonie jaj. Sprawdziłem miernikiem, napięcie dochodzi do pierwszej niebieskiej wtyczki pod fotelem, dalej już nie dałem rady sprawdzać bo kiepski dostęp, bez rozkręcania, rozbierania sprawdzić się nie da. Czy się w to bawić czy przy jakiejś okazji nie oddać to mechanikowi? Czy mając dwie prawe ręce dojdę pewnie do tego, że sama mata jest zjarana? Da się rozebrać tapicerkę bez rozkręcania wszystkiego? Jakie koszty nowej? Myślałem by takową matę wymienić ze starego Forka, ale pewnie przy tym zabawy co nie miara i nie chce też dekompletować samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest jakoś tak, że podgrzewane fotele mają jakiś termostat chroniący przed przegrzaniem i w taki upał po prostu podgrzewanie się nie włączy? To by nie tłumaczyło działania ogrzewania siedzenia pasażera ale było ono chłodniejsze bo na nim nie siedziałem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem komplet mat na oba siedzenia (4 szt. mat, 2 na dupkę i 2 na plecy) za 150 zł na allegro. sprawdziłem - grzeją.

oryginalne z Forka.

http://allegro.pl/subaru-forester-02-ma ... 89548.html

"moja" stara aukcja.

 

polecam szukać na allegro, jak kupisz nawet 4 i tylko 1 czy 2 będą działać, to wciąż będzie taniej niż 600 zł za regenerację.

 

ale fotel i tak trzeba wyjąć i zdjąć tapicerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem komplet mat na oba siedzenia (4 szt. mat, 2 na dupkę i 2 na plecy) za 150 zł na allegro. sprawdziłem - grzeją.

oryginalne z Forka.

http://allegro.pl/subaru-forester-02-ma ... 89548.html

"moja" stara aukcja.

 

polecam szukać na allegro, jak kupisz nawet 4 i tylko 1 czy 2 będą działać, to wciąż będzie taniej niż 600 zł za regenerację.

 

ale fotel i tak trzeba wyjąć i zdjąć tapicerkę.

 

I tak pewnie trzeba będzie zrobić....

Ciekawostką jest to, że nie ma "powrotnego" napięcia z maty pod tyłkiem, zatem pewnie ta nie działa. Jak zmostkowałem na bezpośrednie napięcie z wtyczki na matę z pleców też nie działa. Ktoś pamięta jakie kolory odpowiadają za co?

Jest zmostkowany, kurde już nie pamiętam, żółty i czerwony, a biały to co? Dziwne, że nie działa, jutro spróbuję z kolorem białym. Może już ktoś to robił i pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, mam takie maty z mojego (wsadzilem krzesla ze Spec C, wiec mi niepotrzebne), jesli jestes zainteresowany to moge odgrzebac je w garazu ale dopiero najwczesniej w srode...

 

Natomiast jesli chodzi o wymiane, to raczej nie polecam robienie tego samemu... Ciezka sprawa, trzeba miec duzo cierpliwosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wymiane, to raczej nie polecam robienie tego samemu... Ciezka sprawa, trzeba miec duzo cierpliwosci

czemu?

chcę te maty wsadzić do krzeseł z GC8...

jakim sposobem...?

 

zdjąć tapicerkę i wsadzić - analogicznie, jak zrobił to siekla, jego zapytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, mam takie maty z mojego (wsadzilem krzesla ze Spec C, wiec mi niepotrzebne), jesli jestes zainteresowany to moge odgrzebac je w garazu ale dopiero najwczesniej w srode...

 

Natomiast jesli chodzi o wymiane, to raczej nie polecam robienie tego samemu... Ciezka sprawa, trzeba miec duzo cierpliwosci...

 

 

Dzięki piękne, wysłałem Ci info na prv.

 

Co do wymiany, potwierdzam... Tam są takie druty które trzeba przeciągać przez oczka z drutu i przez materiał. Masakra. Można porwać, urwać itp.

Chyba oddam robociznę do ASO...

 

Jak tak mi dobrze idzie, to może pytanie z innej beczki... Ma może ktoś zaślepki na spryskiwacze, model 2006, srebrne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba oddam robociznę do ASO...
raczej do tapicera, nikt w ASO się z tym bawił nie będzie...

Sprawdzę w środę i dam Ci znać, jak z tymi matami.

 

Dzięki za sprawdzenie tych mat. A co do ASO, zrobią to:-) Koszt 200-400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym zakresie - omijaj ASO szerokim łukiem - bo najprawdopodobniej skonczy się tym, ze ktos z ASO zawiezie je do tapicera i zapłacisz jak za zboże.

 

Jeżeli nie chcesz robić samemu - jest to niezbyt skomplikowana czynność ale wymaga nieco cierpliwości - to zawieź od razu do tapicera. W oryginalnych matach jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, ale w lecie też mogą grzać. niewykluczone, że gdzieś drucik Ci sie przerwał. i nei zamyka obwodu.

 

Włożenie mat do foteli z GC8 - jest proste jak konstrukcja cepa - robiłem to u siebie - i teraz będę robił jeszcze raz, bo wkładam maty z możliwościa regulacji temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ASO, zrobią to:-) Koszt 200-400 zł.
w którym :?: :shock:

 

Sama robocizna:-) Wrocław.

 

-- 6 lip 2012, o 07:43 --

 

w tym zakresie - omijaj ASO szerokim łukiem - bo najprawdopodobniej skonczy się tym, ze ktos z ASO zawiezie je do tapicera i zapłacisz jak za zboże.

 

Jeżeli nie chcesz robić samemu - jest to niezbyt skomplikowana czynność ale wymaga nieco cierpliwości - to zawieź od razu do tapicera. W oryginalnych matach jest zabezpieczenie przed przegrzaniem, ale w lecie też mogą grzać. niewykluczone, że gdzieś drucik Ci sie przerwał. i nei zamyka obwodu.

 

Włożenie mat do foteli z GC8 - jest proste jak konstrukcja cepa - robiłem to u siebie - i teraz będę robił jeszcze raz, bo wkładam maty z możliwościa regulacji temperatury.

 

Wynika, że muszę odkręcić cały fotel, wynieść go na zewnątrz, odkręcić oparcie... Czy nie muszę? Dam radę bez wyciągania fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zdjąć tapicerkę fotela trzeba się trochę natrudzić i nie da się tego zrobić bez wyjęcia foteli (do tego potrzebne są duże torksy)

co za tym idzie - trzeba pamiętać o odlączeniu aku przed wypięciem airbagów :idea:

odkręcić oparcie... Czy nie muszę?
oparcia chyba nie musisz odkręcać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zdjąć tapicerkę fotela trzeba się trochę natrudzić i nie da się tego zrobić bez wyjęcia foteli (do tego potrzebne są duże torksy)

co za tym idzie - trzeba pamiętać o odlączeniu aku przed wypięciem airbagów :idea:

odkręcić oparcie... Czy nie muszę?
oparcia chyba nie musisz odkręcać

jak cche zrobić górę i dół - tółatwiej z odkręconym oparciem - ale to raptem 3 śruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby zdjąć tapicerkę fotela trzeba się trochę natrudzić i nie da się tego zrobić bez wyjęcia foteli (do tego potrzebne są duże torksy)

co za tym idzie - trzeba pamiętać o odlączeniu aku przed wypięciem airbagów :idea:

odkręcić oparcie... Czy nie muszę?
oparcia chyba nie musisz odkręcać

jak cche zrobić górę i dół - tółatwiej z odkręconym oparciem - ale to raptem 3 śruby

 

Niestety nie mam na razie mat, więc temat poczeka. Ale jakby ktoś miał sprawne do sprzedania, było by super :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...